Das ist obrana, alebo was ist das?

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. aug. 17., 19:58

Das ist obrana, alebo was ist das?

Od duelu s Trenčínom sa očakával nielen zásadne iný herný prejav, aký sme videli v našich úvodných štyroch zápasoch, ale v prvom rade náročná skúška z futbalového predmetu Taktika.

Prehrať s Trenčínom nie je hanba, to si snáď uvedomuje aj Marič, napriek tomu, že sa od neho tréner Trenčína po zápase nedočkal za legendárny ,,Tomislavov kobercový úlet" ani jemného ,,Sorry..." No čo už...

Čo ukázal zápas so súperom, ktorý je schopný naplno odhaliť všetky naše nedostatky?

No, v novej sezóne sa urobili dobré zmeny (hlavne Pačinda), zbytočne sme však odstavili Sablera a v podstate aj naturálny talent Černáka, ale čo je hlavné, neposkladali sme obranu. Hrať s tromi záložníkmi v obrane, pričom jediný obranca je zaneprázdnený čiernou prácou a neostáva mu čas na organizáciu defenzívy (pričom ani nie je isté, že by to zvládal)? Hazard, hazard a ešte raz hazard!

Kubo Brašeň bol už na jar 2014 na ľavej strane spolu s Ottom Szabóm najslabším článkom i tak krehkej a slabšej defenzívy, no a o rok sa stretávame s anomáliou, že Kubo obsadí post ľavého obrancu... Spolu so Štěpanovským lietajú neskutočne vysoko a výsledkom sú góly a šance súpera, za ktoré sa môže odborný tím červenať.

Lietame aj s obrancami veľmi vysoko aj pri “zatvorenej hre“ , napádame tvrdo na hranici únosnosti a niekedy aj za ňou. Doteraz nám naše neskoré dohrávania súbojov rozhodcovia aj pod tlakom tisícoviek divákov tolerovali, ale u súperov tomu tak byť už nemusí. Mýlime si klasické moderné dohrávanie súbojov s balkánsko-argentínsko-kolumbijskou “okopávanou“!

Často dostupujeme, keď už niet šance zasiahnuť loptu bez toho, aby sme nebrali aj ako sa hovorí ,,panenku“. Nehovorím, že sa v špičkovom futbale takéto veci nestávajú, ale aby to bol základ, no tak to by sme mali veľmi rýchlo prehodnotiť! Toto je nešikovné a miestami zámerné okopávanie súpera – takzvaný eckhardtizmus.

Gabo Straka hrá veľmi dobre, ale dobré dostupovanie už jednoducho rýchlostne nestíha, ale taký Ljubičič so Szarkom a nielen oni, môžu ďakovať iba benevolencii rozhodcov, že sa už dávno nevykartovali. Na medzinárodnom fóre takéto zákroky vedia odlíšiť od tvrdej, ale čistej hry bez problémov.

Ako to bude s ďalšími súpermi? Hlavne vonku už tvrdšie hrať nemôžeme a trpezlivosť ubudne rozhodcom aj v zápasoch u nás doma.

Problémom bude, ak chaos v obrane bude mať dosah na brankára a zvyšok mužstva. Mimochodom, pripisovať Priskinov a van Kesselov druhý gól Tujvelovy? To sú situácie, keď je jedno či si gólman vyberie jednu, alebo druhú stranu,prípadne vybehnutie. Súper má dostatok času a viac priestoru vybrať si iné riešenie ako brankár – sú to situácie, ktoré sa pravidelne stávajú skôr na tréningoch, ako na zápasoch.

Penksu a Polačeka odrovnal hlavne mladý Matlák, len aby Tujvela neodrovnala naša obrana. To budeme striedať brankárov, až kým nedovezieme Neuera?

No a na záver. Máme dva problémy – neuveriteľný hazard s obranou, ktorý môže vyjsť, ale je to skôr zbytočný hazard ako stratégia. A druhý problém? Tipnite si...
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: keri Dátum: 2015. aug. 17., 20:23

Trener!
keri
Novice
Novice
 
Hozzászólás: 10
Csatlakozott: 2010. jan. 2., 22:13


Re: Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: gridder Dátum: 2015. aug. 18., 12:49

Jogos, sokat elmondó értékelés ... PONT .

PS : Remélem nem csak mi olvassuk ... ???
Jobb elkésni bárhonnan ebben a világban, mint hamar érkezni a másikba.
Avatar
gridder
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 5041
Csatlakozott: 2008. nov. 14., 16:28
Tartózkodási hely: DUNASZERDAHELY


Re: Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: salvator Dátum: 2015. aug. 18., 14:33

Ta "okopavana" nemusi byt umyselna taktika, moze to byt len priznak - predovsetkym priznak unavy. Mne sa zda, ze dost rychlo sa v priebehu zapasu chalani unavia. Spravidla nasleduju dve veci: neskore zakroky a rozpad kombinacnej hry v strede, ktoru potom nahradza bezhlave nakopavanie lopty na Szarku. Mozno s prichodom chladnejsieho pocasia na jesen budu vladat dlhsie, lebo inac kondicku si uz v tejto faze roka velmi nevylepsia.
salvator
Junior Boarder
Junior Boarder
 
Hozzászólás: 75
Csatlakozott: 2008. szept. 24., 23:23


Re: Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: nandi34 Dátum: 2015. aug. 19., 16:37

Csatárok és edzo. De az mar harom. Most melyiket hagyjam ki? :D
Avatar
nandi34
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 627
Csatlakozott: 2008. dec. 30., 18:37


Re: Das ist obrana, alebo was ist das?

HozzászólásSzerző: bibicsak Dátum: 2015. aug. 28., 16:02

Penksu a Polačeka odrovnal hlavne mladý Matlák, len aby Tujvela neodrovnala naša obrana. To budeme striedať brankárov, až kým nedovezieme Neuera?

Nem dopadne dobre, ha nemodrovnajú Matláka.
Más nyelven beszélsz, más nyelven írsz, de magyarul álmodsz, magyarul sírsz
Avatar
bibicsak
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 10652
Csatlakozott: 2010. jan. 30., 15:29Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron