Friss cikkek a DAC-ról: Cikk No.2 (Klikkout magazin)

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Friss cikkek a DAC-ról: Cikk No.2 (Klikkout magazin)

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. júl. 17., 17:36

Kisebb-nagyobb földrengés (Brand new DAC-story?)

Roppant érdekes helyzet állt elő a Fortuna ligában. Ismert tény, hogy a Kassa és a Besztercebánya kiesett, így egy csapásra egy tűrhető játékosállomány csillant fel a piacon – elvégre a liszenszet vesztő Kassa a hatodik helyen végzett. Még érdekesebb egy friss jelenség: több ligás csapatnak apad a pénzmennyisége a trezorokban, így sorra búcsúznak a szlovák ligába jó, de számukra drága játékosoktól. Egy valamirevaló közgazdász így nyilatkozna: nagyobb a kínálat, mint a kereslet...
Nyilvánvaló, hogy a DAC háza táján is szükség van egy kiadós és jól kivitelezett földrengésre. Szükség volt rá 2014 tavasza után is, de most már kényszernek tűnik – mondom ezt figyelve, ahogy erősít a többi klub – és nemcsak a „Top 4“. Ha tavaly nehéz feladatok vártak a vezetőségre, illetve a szakmai stábra a csapat kreálását illetően, akkor szerintem aktuálisan ez számukra az eddigi legnehezebb kihívás. Ráadásul a bajnokság sorsolását olvasva szinte kiszárad az ember torka – nagyon kemény lesz a kezdésünk...
A csapatunkat újítani kell – minőségben, játékostipológiában, és arra is végre oda kell figyelni, hogy a kor és a tapasztalat minden téren arányos legyen. Tavaly bizony nem így volt.
Egypár esedékes név már elhangzott. Kezdjük például a sikeres U19-csapatból a legesélyesebbel, egy született tehetséggel, Mészáros Andrással, és úgy néz ki, hogy visszatér a szintén tehetséges Sandal Dominik. Tapasztalt és húzó játékosok? Hallottunk (2015. 6. 20-át írunk) Pekárról, Ďubekról, Polievka, Pačindáról... de több mint valószínű, hogy ilyen játékosok lecsekkolása csak lapzártánk után lesz borítékolható... Bevallom, nem hiszem el, hogy egy ilyen aktuálisan kedvező játékoskínálat mellett nem sikerül a vezetőségünknek leszerződtetnie négy-öt ütős játékost. Olyanokat, akik lényegesen jobbak, mint a nagy csalódást okozó Sesar.
Miután mindez (remélem) sikerül, következhet Marič edzői diplomamunkája, illetve annak megvédése. Így mondanám: az előző szezonban hibát hibára halmozott. Az ember viszont fejlődőképes, tehát egy edző is... Abban az esetben, ha Maričnak sikerül jól összerakni a csapatot, és jól is vezényelni, akkor nyilvánvaló lesz, hogy tanult a kezdő bakikból és alázattal tanult a kritikából. Mert nagyon úgy nézett ki a szitu, hogy túl nagy mellel jött „hozzánk, a focividékre”...
A klubok és a játékosállomány földrengése. Egy újonnan – nem általunk – definiált focikorszak. Egy nehéz kihívás a csapat kreálásában. Tehát: feltűrni az ingujjat, komolyan állni a feladathoz, és kérem, nem elszórakozni!
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Friss cikkek a DAC-ról: Cikk No.2 (Klikkout magazin)

HozzászólásSzerző: Franko82 Dátum: 2020. szept. 16., 13:18

Ez nagyon elgondolkodtató, Chili.
Nőt, kocsit cserélhetsz. Klubot soha!


Nyárasd-DAC-ETO-Magyarország-TuS Tiefenstein
Avatar
Franko82
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 6663
Csatlakozott: 2008. aug. 7., 19:51
Tartózkodási hely: Nyárasd, vagy Németország


Re: Friss cikkek a DAC-ról: Cikk No.2 (Klikkout magazin)

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2020. szept. 17., 1:49

Franko82 írta:Ez nagyon elgondolkodtató, Chili.


wazze, ez jo dolog, visszanezhetem a cikkeimet 5 ev utan es snem hulyesegek... Im so happy :-D Amugy hol van a Gyori cikk a franciak ellen amikor irtam hogy a vedelmuk szart se er es azon keresztul vezet az ut a tovabbjutasra
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Friss cikkek a DAC-ról: Cikk No.2 (Klikkout magazin)

HozzászólásSzerző: Franko82 Dátum: 2020. szept. 17., 1:52

chilavert írta:wazze, ez jo dolog, visszanezhetem a cikkeimet 5 ev utan es snem hulyesegek... Im so happy :-D Amugy hol van a Gyori cikk a franciak ellen amikor irtam hogy a vedelmuk szart se er es azon keresztul vezet az ut a tovabbjutasra

Szerintem az ETO topikban.
Nőt, kocsit cserélhetsz. Klubot soha!


Nyárasd-DAC-ETO-Magyarország-TuS Tiefenstein
Avatar
Franko82
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 6663
Csatlakozott: 2008. aug. 7., 19:51
Tartózkodási hely: Nyárasd, vagy Németország



Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron