Prekonali sme klinickú smrť

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 8., 22:22

Prekonali sme klinickú smrť

(S tromi bodmi, ale bohužiaľ aj s následkami)

Jemná dávka kuchynskej filozofie ponúka vcelku jednoduchú otázku: Môžeme byť po zápase s Podbrezovou spokojní?

Otázka, ktorá zrazu otvára priestor pre hodnotenie v súvislostiach. Viem, dnes je módne vyhlasovať: ,,Čo bolo, bolo, máme pred sebou perspektívy budúcnosti.“
Urobili by sme však chybu, ak by sme k našej veci pristupovali podobne aj my, pretože nás začínajú drastickým spôsobom doháňať chyby z nie tak vzdialenej minulosti.

V prvom polčase nebolo ani stopy po masívne propagovanom modernom futbale, ktoré malo priniesť angažovanie Mariča. Ak sme videli pressing, tak skôr od súpera. Kvitujem, že hra obrany bola predsa len menej riziková, chtiac-nechtiac. Napriek tomu, a napriek zlepšenému výkonu Michalíka a väčšej rýchlosti u jeho sekundanta Kwina, v porovnaní s Majerníkom, sme v prvom polčase prežívali klinickú smrť. Obrana napriek zlepšenému výkonu stredových obrancov jednoducho nestíhala, a hostia si vytvárali jednu šancu za druhou.

A tu by som spomenul hru našej zálohy. Je hrôzostrašná a úplne, ale úplne tragický je support zálohy v defenzívnej činnosti. Obrana bola preťažená už teraz, nechcem si predstaviť ako tomu bude v zápasoch, keď bude pod enormným tlakom. Pýtam sa, ako chcel hrať Marič systémom vysokého napádania, keď Sesar a vlastne ani Krišto nezvládajú svoje defenzívne úlohy ani pri hre bez napádania? Ani v ofenzíve to nie je dobré, pretože Sesar síce rozdá pár dobrých lôpt do behu na nabiehajúce ,, falošné krídlo“ , ale potom sa zastaví alebo vyklusáva - tým pádom si nevytvárame svoju ofenzívnu druhú vlnu, z ktorej sa v dnešnom futbale strieľa mnoho gólov.

Na takúto hru našej zálohy bude doplácať obrana vždy a je úplne jedno s akou taktikou nastúpime. Takisto dopláca na výkon Sesara a Krišta aj útočník Szarka. Ákos je priemerný hráč, ktorý ak má ideálneho nahrávača, empatického trénera a poriadok vo veži, patrí v lige medzi dobrých útočníkov. Ak tieto veci nemá, hrá tak ako v uplynulých dvoch zápasoch - hrozne, respektíve nijako. Je dosť možné, že zaradením Sablera na celý zápas, zničíme aj Romana. Proste, za takouto ,,kreatívnou“ zložkou zálohy, by sa ťažko hralo onakvejším forwardom.

Prekonali sme stav, ktorý sa označuje termínom - klinická smrť. Za to, že sa na monitore neobjavila neodvrátiteľná čiara zvaná ,,Flatline“, vďačíme výborným zákrokom koncentrovaného Polačeka (napriek chybám pri rozohrávkach a zaváhaniach pri centroch) a neskutočnej nešikovnosti hostí pri situácii, keď sa - namiesto brejku dvoch hráčov na samotného brankára - sami vystavili do ofsajdu. Proste, vtedy súper urazil všetkých futbalových bohov.

Druhý polčas začal desaťminútovkou (po korekcii systému), ktorá z našej strany zniesla prvoligové kritéria. Po nej opäť návrat do starých koľají. A nakoniec dar z nebies na konci zápasu.

Hm... Máme v podstate priemerné prvoligové mužstvo, kvôli veku a typológii zopár hráčov jedno z najpomalších v lige. Káder je od leta 2014 v podstate vystavený neustálemu, viac či menej intenzívnemu oslabovaniu.

Dieru v strede obrany sme na jeseň zaplátali hosťovaním Kornela Salátu a zdá sa, že ak Marič neuštve Michalíka - tým na čo náš obranca nemá - líder obrany ujde.
Horšie je to s náhradou za Gergela. Nepodarilo sa, nečudo veď takmer každý zo skúšaných hráčov bol nielen teoreticky (na papieri), ale aj prakticky, defenzívny záložník či dokonca defenzívny štít, alebo kvalitatívne nestačil na prvú ligu. Modlime sa, aby sa aspoň tie náznaky, ktoré vidíme u Sarra, pretavili v niečo, čo sa šúcha o termín špílmacher.

Jarnú sezónu sme začali s nálepkou moderný, nemecký agresívny futbal s dôrazným pressingom. Na papieri... Včera sa dalo zaregistrovať pár korekcií, ale celkovo by som zmeny a pokusy o zmenu nenazval variabilitou s geniálnymi vstupmi do zápasu, ale skôr anarchiou, pretože zo zelenej plochy sa priam valilo, že koncepčnú predstavu o tom, čo chceme hrať a čo z toho vieme hrať – veru nemáme. Zatiaľ.
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: depmod30 Dátum: 2015. márc. 8., 22:45

no, a teraz po precitani tvojho prispevku mam ist v nedelu na slovan kde sa nam tradicne nedari????? :roll: nehovorim vsak ze by si nemal pravdu... nehovorim ze som neaky futbalovy odbornik ale za tie roky uz mam co-to odchodene na DAC... Ale ked niektoreho hraca za cely zapas nezaregistrujem ze by bol na ihrisku to je uz aj z mojho laickeho pohladu dost- Sesara som tieto dva zapasy este nevidel. Tibi otazka na teba - nemyslis ze je privelky luxus nechat na lavicke Brasena????? Cakam tvoj nazor...
I was born in a wrong side...
depmod30
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1822
Csatlakozott: 2008. júl. 29., 15:35
Tartózkodási hely: anfield road


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 8., 22:55

depmod30 írta:no, a teraz po precitani tvojho prispevku mam ist v nedelu na slovan kde sa nam tradicne nedari????? :roll: nehovorim vsak ze by si nemal pravdu... nehovorim ze som neaky futbalovy odbornik ale za tie roky uz mam co-to odchodene na DAC... Ale ked niektoreho hraca za cely zapas nezaregistrujem ze by bol na ihrisku to je uz aj z mojho laickeho pohladu dost- Sesara som tieto dva zapasy este nevidel. Tibi otazka na teba - nemyslis ze je privelky luxus nechat na lavicke Brasena????? Cakam tvoj nazor...


Brašo zatiaľ málo ťaží zo svojho potenciálu, ktorý nie je na zahodenie. V mužstve patri medzi tých lepších a čo sa týka dynamiky, veľa lepších hráčov v tomto smere nemáme. Má problémy v defenzíve (sesar problémy nemá, on jebe na bránenie), ale svojim pohybom je platný hráč... Posadiť Braša na lavičku po zápase s Moravcami a nechať hrať Sesara? Podla mňa by mal Oszi jebnúť po stole, lebo mu balkánska vetva prerastie cez hlavu. To je ako keď hrával Parvinov syn... ejj do pizdy tam...
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: depmod30 Dátum: 2015. márc. 8., 23:08

no ked sesara prirovnavas uz k Parvinovi... Azt a het s nyolc szentseget 8) Parvin mal 1 gol , proti TT z jedenastky ale aj tak sme prehrali 1:4... Ten Parvin bol hotovy tlk... Ze by aj S.... ?????????
I was born in a wrong side...
depmod30
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1822
Csatlakozott: 2008. júl. 29., 15:35
Tartózkodási hely: anfield road


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 8., 23:09

depmod30 írta:no ked sesara prirovnavas uz k Parvinovi... Azt a het s nyolc szentseget 8) Parvin mal 1 gol , proti TT z jedenastky ale aj tak sme prehrali 1:4... Ten Parvin bol hotovy tlk... Ze by aj S.... ?????????


Nie herne, ale ten sposob - sesar mal ist dole
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: BMate Dátum: 2015. márc. 8., 23:18

Első sorban Kristot kellett volna padra ültetni, mer bár jó játékos, láthatóan mélyen a képességei alatt játszik az utóbbi időben. Egyébként jó írás, legtöbb dologgal egyetértek. Viszont Sesar még lehet valamikor az egyik húzóember, ha beilleszkedik a csapatba, megszokja ezt a játékrendszert és dolgozik magán.
BMate
Senior Boarder
Senior Boarder
 
Hozzászólás: 190
Csatlakozott: 2014. ápr. 13., 15:42


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: Leslie Dátum: 2015. márc. 8., 23:22

Ilyen módon, ha ezeket teljesítem, belőlem is lehet. :lol:
Leslie
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 5659
Csatlakozott: 2006. okt. 30., 14:41
Tartózkodási hely: Pozsony


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: taksony Dátum: 2015. márc. 9., 9:56

Leslie, már megint csak magadra gondoltál, többen szertenénk beilleszjkednia csapatba és dolgozni magunkon
taksony
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1221
Csatlakozott: 2009. júl. 2., 10:10


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: taksony Dátum: 2015. márc. 9., 10:02

Podla mňa by mal Oszi jebnúť po stole, lebo mu balkánska vetva prerastie cez hlavu

De már most késő...
Minél hamarébb annál jobb....
taksony
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1221
Csatlakozott: 2009. júl. 2., 10:10


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: ISTYmester Dátum: 2015. márc. 9., 10:38

BMate írta:Első sorban Kristot kellett volna padra ültetni, mer bár jó játékos, láthatóan mélyen a képességei alatt játszik az utóbbi időben.


Ez igaz, de ha következetesek vagyunk, fel kell tennünk a kérdést, hogy ez miért van így? Szeintem Kristo egyszerűen nem alkalmas ebbe a 3 középpályást igénylő rendszerbe. Elméletileg olyasmit szeretnénk játszani, amivel pl. Ancelotti is pályára küldte a Real Madridot a tavalyi BL-döntőben. 4 védő - 3 "belső" középpályás – 3 támadó (2 szél + a csatár,+ nem árt a csapatba néhány mozgékony szélső védő). Ehhez olyan játékosok kellenek, akik

1. kreatívak
2. olyan mozgékony alkattal rendelkeznek, hogy 90 percig oda-vissza fel tudják szántani a pályát
3. technikailag képzettek

Kristót és Sesar posztját külföldiül box-to-box midlefieldernek nevezik, ami szabad fordításban tizenhatostól tizenhatosig középpályást jelent. Amikor olyanok játszanak, akik labdaátvételkor rendszeresen felpörgetik a labdát (ezzel folyamatosan 2-3 másodpercet vesztve - röhögve odaér a leglassabb védő is), vagy olyanok akik nem követik le az ellenfél támadásit – amiről Chili is irt, „sesar problémy nemá, on jebe na bránenie” -, vagy egyszerűen nem elég "jó" játékosok, hogy ilyen komplex poszton játsszanak, na akkor igen gyorsan összedől a papíron egyébként tényleg modern és hatékony 4-3-3-as játékrendszer. Utána megkapjuk a hétvégi katolikus futballt, azaz szaknyelven a verím v Boha :lol: :lol:
madridom.hu
kozbeszed.sk
Avatar
ISTYmester
Tősgyökeres szurkoló
 
Hozzászólás: 2092
Csatlakozott: 2006. szept. 27., 11:43
Tartózkodási hely: Brünn


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: kejtis Dátum: 2015. márc. 9., 11:16

depmod30 írta:no ked sesara prirovnavas uz k Parvinovi... Azt a het s nyolc szentseget 8) Parvin mal 1 gol , proti TT z jedenastky ale aj tak sme prehrali 1:4... Ten Parvin bol hotovy tlk... Ze by aj S.... ?????????


A Moravce ellen is 11ből egyenlített idegenben
kejtis
Expert Boarder
Expert Boarder
 
Hozzászólás: 430
Csatlakozott: 2008. okt. 22., 8:22
Tartózkodási hely: GT


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: masa77 Dátum: 2015. márc. 9., 16:22

taksony írta:Podla mňa by mal Oszi jebnúť po stole, lebo mu balkánska vetva prerastie cez hlavu

De már most késő...
Minél hamarébb annál jobb....


Mne sa zdá,že mu už prerástla...
DAC szív

Benkő Gábor:Futballgyilkosok
Avatar
masa77
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1653
Csatlakozott: 2008. okt. 14., 18:51
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: nandi34 Dátum: 2015. márc. 9., 20:57

BMate írta:Első sorban Kristot kellett volna padra ültetni, mer bár jó játékos, láthatóan mélyen a képességei alatt játszik az utóbbi időben. Egyébként jó írás, legtöbb dologgal egyetértek. Viszont Sesar még lehet valamikor az egyik húzóember, ha beilleszkedik a csapatba, megszokja ezt a játékrendszert és dolgozik magán.


Sesarhoz csak annyit h ott alltam ahonnet a masodik felidoben a szogleteket rugta - hat fajt nezni. Aki eddig nem tanulta meg az mar nem fogja. Es a masik akitol hideglelest kaptam az alibi setalgatasaival az 4-es valt. Ha jol tudom o is horvat. Ilyenek inkabb maradjanak otthon. Az Oszi-ba meg szedje magat ossze, mert a fejere fog sz..ni a horvat horda...
Avatar
nandi34
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 627
Csatlakozott: 2008. dec. 30., 18:37


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: depmod30 Dátum: 2015. márc. 11., 13:17

Remelem vasarnap 9 ora korul irsz majd vmi ilyet : Po prekonani klinickej smrti prislo k zazracnemu uzdraveniu a vsetky zivotne funkcie pracuju na 300% !!!!
I was born in a wrong side...
depmod30
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1822
Csatlakozott: 2008. júl. 29., 15:35
Tartózkodási hely: anfield road


Re: Prekonali sme klinickú smrť

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 11., 14:13

depmod30 írta:Remelem vasarnap 9 ora korul irsz majd vmi ilyet : Po prekonani klinickej smrti prislo k zazracnemu uzdraveniu a vsetky zivotne funkcie pracuju na 300% !!!!


Remélem, hogy egypár dolgot már tudatosít a vezetőség és a tulajdonos is (bár Maric fura nyilatkozatai a http://www.fcdac.sk weboldalon nem ezt sugalják), mert a Maric féle kísérlet a játékrendszerváltással hihetetlen rizikó (ilyet tényleg csak egy tapasztalatlan főedző képes bevállalni) - kellő játékosállomány nélkül és akkor, amikor még közel vagyunk a tabella alsó zónájához. Megírhatok egypár dolgot előre, mint például a maróti gólt, de az edzőnek kell restartálni a csapatot és korigálni a kissé "hirtelen" elképzelést a játékrendszerünkről... Én majd ezt a pozitív dolgot és ennek gyümőlcsét, ha megtőrténik, nagy örömmel illetve kurva nagy őrőmmel reflektálom az írásaimban is. Hazudni nem akarok...
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Következő

Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron