1993/1994 INTERPOHÁR 2.ZÁPAS / INTERKUPA 2.MÉRKŐZÉS

 

   BAYER UERDINGEN (DE) - FC DAC  

 

0:2 (0:0)

 

Dátum, čas/Időpont, óra: 04.07.1993 (nedeľa / vasárnap), 15.00 h

Góly/Gólok: 80. Ürge 0:1, 87.Ürge 0:2

DAC: Šanta - Pinte, Czajlik, Mintál (20. Gögh), Végh - Hošťálek (89. P. Molnár), Kašpar, Serbin, Zsákovics - Ürge, Demirev (65. Lieskovský)

Tréner/Edző: Ladislav Škorpil

Uerdingen

Tréner/Edző: 

Štadión/Stadion: Goch, 800 div/néző

Rozhodca/Játékvezető: Prengel (Nemecko/német)

Žlté karty/Sárga lap: Hosťálek, Végh

Červená karta/Piros lap: -

Poznámky/Jegyzőkönyv: -

 

4. skupina/4. csoport: Malmö FF - Videoton 0:0, Bayer Uerdingen - FC DAC 0:2.

1.

Odense

1

1

0

0

3:0

2

2.-3.

FC DAC

2

1

0

1

2:3

2

2.-3.

Uerdingen

2

1

0

1

2:3

2

4.

Malmö

1

0

1

0

0:0

1

5.

Videoton

2

0

1

1

1:2

1

 

Serbin na na Žitnom ostrove!

DAC DUNAJSKÁ STREDA

Prezidenta klubu inžiniera Šantu pobolieva žalúdok, ale vypnúť nie je kedy, roboty je ako na kostole... V DAC-i už nedočkavo čakajú na príchod svojich troch „Kórejčanov" -Tomáša, Diňu a Simona. Najmä ten tretí je zaujímavý. Ako vieme, o Ďusa je záujem v Nemecku (hovorí sa o druhobundesligovom Homburgu), pravda, nič nie je dotiahnuté a teda ani isté. V Dunajskej vedia aj o trnavskom interese o Simona, ale DAC by si svojho kľúčového hráča minulej sezóny najradšej nechal - aspoň na pol roka, keď bude rozbiehať Pohár UEFA. Na nedeľňajších interpohárových 0:3 proti Odense budú chcieť na Žitnom ostrove čo najrýchlejšie zabudnúť, hoci už dopredu mohli mať zlé tušenie: bolo to skúšanie neplavcov v hlbokej vode... Predsa len, ktorá z posíl sa javí najlepšie? Imrich Šanta: „Asi Bulhar Demirev. Len škoda, že pol roka nikde nehral a trénoval iba individuálne. Po tom, ako odišiel z Rimavskej Soboty vegetoval doma v Bulharsku. Logicky mu chýba istota a i kondícia, on sám v nedeľu spálil zo štyri šance." Simona, ale aj Mentela a Prokopa by mali „vyriešit' do konca tohto týždňa - je celkom možné, že v DAC-i zostanú napokon všetci traja. Istotne však dres Dunajskej nebude obliekať Weiss, hoci dosť dlho to vyzeralo sľubne. V DAC-i však nebol „jednotný názor" - či áno, či nie - a tak Weissa majú Drnovice. Ale predsa len novinka: už včera sa na tréningu objavil Peter Serbin, predtým v lige hráč Prešova a naposledy pôsobiaci v Izraeli. To by posila naozaj bola!

VIETE

...že Július Simon, ktorému práve včera vypršala stará zmluva s DAC-om, do Trnavy už istotne nepôjde. Obrat nastal včera zaránky: o štvrtej sa Ďuso vrátil z Kórey a už o ôsmej bol na štadióne... Nová ponuka je asi o poznanie zaliečavejšia než tá stará, keď Trnava zrazu prestala byť preňho zaujímavá. Na druhej strane: ak by Simona predsa len chceli v Nemecku, pôjde tam. Ak nie, nuž zostane...

(hap, Šport)

 

Interpohár do druhého kola: DAC s Bayerom Uerdingen

V Gochu už bez Mentela!

Tridsiaty tretí ročník letnej futbalovej súťaže o Interpohár má dnes a zajtra na programe druhé kolo jednotlivých skupín. DAC Dunajská Streda, štartujúci v štvrtej skupine, odcestoval včera do Gochu, kde sa v nedeľu o 15.00 h stretne s prvoligovým nemeckým mužstvom Bayer Uerdingen.

ŠKORPILOVCI (ako sme už uviedli) sa včera vydali na púť do nemeckého Gochu, kde sa stretnú s Bayerom Uerdingen. Odišli trošku skromní, pretože v prvom kole podľahli na svojej pôde Odense BK 0:3, v každom prípade však berieme slová nového trénera Ladislava Škorpila, že z predpokladanej základnej zostavy mu hrali iba traja chlapci. „Prehra nás síce mrzí, ale ideme ďalej," povedal tréner. „V Interpohári sme začali netradične, termíny nás tlačia, museli sme veľmi improvizovať v zostave, preto aj taká trpká prehra," dodal. Manažér mužstva Štefan Horváth nám včera povedal: „Odchádzame bez hráčov, ktorí nás reprezentovali na prezidentskom pohári v Južnej Kórei. Diňa, Simon a Tomáš ostali od trénera voľno až do pondelka. Žiaľ, necestuje s nami brankár Mentel, ktorý mi povedal, že už viac za DAC hrať nebude. Je to jeho slobodné rozhodnutie, rešpektujeme ho. Výprava bude bývať v Športhoteli Depoort v Gochu, kde sa aj stretnutie hrá. Tréner Škorpil má k dispozícii tento káder: Šanta, Várady - Mintál, Gögh, Végh, Peter Molnár, Pinte, Kašpar - Serbin, Zsákovics, Hošťálek, Ürge, Czjalik, Gombos, Demireva Bari.
(slk, Šport 3.7.1993)

 

Bayer Uerdingen - DAC 0:2 (0:0)

GOCH (Pôvodná správa pre Šport) - Futbalisti Dunajskej Stredy prekvapili Bayer predovšetkým veľmi dobre zabezpečenou obranou. V priebehu celého zápasu mali miernu územnú prevahu. A to aj napriek tomu, že kolektív Ladislava Škorpila predsa len ešte nie je celkom zohratý. V prvom polčase DAC nevyužil niekoľko streleckých možností, no to isté platí aj o domácich. Jedna veľmi pekná akcia Serbin -Pinte - Ürge v 35. minúte druhého polčasu priniesla prvý úspech, keď do listiny strelcov sa zapísal Ürge. Hostia pokračovali vo svojej prevahe a tri minúty pred koncom opäť Ürge po Serbinovej prihrávke zvýšil na 2:0. Celkove možno povedať, že DAC vyhral zaslúžene a aj napriek prehre v 1. kole sa pokúsi zaútočiť na prvé miesto v 4. skupine.

GÓLY: 80. a 87.Ürge. ŽLTÉ KARTY: Hosťálek, Végh. DAC: Šanta - Pinte, Czajlik, Mintál (20. Gögh), Végh - Hošťálek (89. P. Molnár), Kašpar, Serbin, Zsákovics - Ürge, Demirev (65. Lieskovský). Tréner L Škorpil. ROZHODOVAL: Prengel (Nem.) - 800 divákov.

POVEDAL PO ZÁPASE

LADISLAV ŠKORPIL (DAC)

„Bolo to náročné stretnutie, poznačila ho veľká horúčava. Zápas sme aj my brali ako prípravu na nastávajúcu sezónu, moji zverenci zvítazili predovšetkým zásluhou taktickej disciplíny. Jednotlivcov vyzdvihovať nebudem, bolo to víťazstvo kolektívu. Domov sa vrátime až v stredu, pretože v utorok hráme priateľský zápas v českom Kolíne."

(ŠPORT 5.7.1993)

 

V každom prípade však treba dať ešte slovo aj trénerovi Ladislavovi Škorpilovi, ktorý po víťazstve DAC v Gochu naozaj ožil: "Teším sa, rovnako ako sa tešia aj moji zverenci. Nebudem nikoho vyzdvihovať, podali sme seriózny kolektívny výkon a nič viac. Góly Ürgeho boli vyyrcholením našej snahy, túžby po víťazstve." Kiežby sa tak dialo aj naďalej!

(Šport, 6.7.1993)