1983/1984 16.KOLO/16.FORDULÓ

TJ Slovan Agro Levice - TJ DAC

3:1 (0:0)

Dátum, čas/Időpont, óra: 11.03.1984 (nedeľa / vasárnap), 14.30 h

Góly/Gólok: 50. Chlpek 1:0, 57. Pichňa 2:0, 59. Pichňa vlastný/öngól 2:1, 77. Chlpek 3:1

DAC: Veselý - Sipos, Krištof, Ekhardt, Gőgh - Hodúr, Krško (J. Horváth), Hornyák - V. Horváth (Audi), Tóth, Majoros

NEZIŠLI Z JESENNÝCH CHODNÍČKOV

Od posledného jesenného zápasu po prvý jarný koncom minulého týždňa uplynulo v najvyššej republikovej súťaži 117 dní zimnej prestávky. Takmer tretina roka. Čo sa za ten čas podarilo trénerom oproti jeseni na hernom prejave zlepšiť, čím ho obohatiť, oživiť? Aká teda bola jarná premiéra z pohľadu toľko žiadanej kvality hry, podmienenej tvrdou zimnou prípravou? Ňou sa veru pýšili takmer vo všetkých šestnástich oddieloch. Nuž, to sú otázky, ktoré chceme nakúsnuť hneď po prvom, neúplnom jarnom kole. A kde inde na ne začínať s odpoveďami, ak nie pri dvoch najlepších – ktoré s odstupom od ostatných zimovali na čele súťaže a ktoré by mali všetkým udať tón už od prvých minút sezóny – dunajskostredskom DAC a petržalských strojároch?

Treba hneď uviesť, že podľa predvedenej hry v prvom zápase nesklamali, splnili predpoklady kvalít. I keď, pravda, s rozdielnymi výsledkami, čo znamenalo, že si na čele vymenili miesta. (...)

Dunajskostredský DAC v Leviciach nesklamal a časť krajového derby dokonca udržal v rukách, diktoval v ňom tón hry. Mal aj kus smoly, tri góly dostal zo štandardných situácií pri všetkých boli nepozorní obrancovia. A na druhej strane, sklamali útočníci, z nich L. Tóth nenašiel jesennú istotu. Treba však povedať, že obe mužstvá sa ukázali po zime dobre pripravené, vydržali v plnom tempe celých 90 minút a postarali sa o vydarený, korektný zápas. Tréner DAC J. Szikora postavil taktiku na tom, že Levičania museli hrať s jediným útočníkom Bartovičom, krídelníci Baláž a Struharňanský si odpykávali jesenné tresty. Bola smelá, nepustiť domácich do šestnástky, v strede eliminovať najsilnejší rad Levíc a útočiť.

„Pokračovali sme v dobrých výkonoch z jesene, kvalite našej prípravy zodpovedala aj hra v tomto zápase. Preto nás prehra nemrzí, trápi nás iba, že bola naivná,“ povedal J. Szikora.

Pripomenul začiatok sezóny z minulého ročníka, keď v druhom zápase prehral DAC v B. Bystrici tiež ako teraz v Leviciach vinou nedôrazného útoku, čo tréner pripisuje začiatku sezóny. Potom však už vyčerpali kvótu prehier a kormidelník DAC verí, že aj teraz to tak bude...

Spokojný so svojou premiérou pri mužstve Slovana Agro mohol byť aj tréner F. Skyva, ktorý prišiel do Levíc v januári zo ZŤS Košice.