DAC definitívne dotiahol príchod Štepanovského

 

Fortunaligový futbalový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda zbrojí, po vyše týždňovej aktivite definitívne dotiahol príchod stredopoliara Petra Štepanovského (na snímke). Hráč sa po preregistrovaní z arménskeho klubu Banants Jerevan dohodol na zmluve do konca sezóny 2014/2015.

 

Štepanovský sa v roku 2011 preslávil v drese Slovana Bratislava postupovým gólom v súboji Európskej ligy proti AS Rím. Práve proti svojmu bývalému zamestnávateľovi absolvuje 26-ročný rodák zo Skalice (nar. 12. januára 1988) svoju súťažnú premiéru v drese DAC. Súboj 11. kola medzi Dunajskou Stredou a Slovanom je na programe v nedeľu o 19.00 h. Štepanovský hral v lige aj za Senicu a Trnavu.

 

"Môže to byť preňho dobrá motivácia začať hneď proti Slovanu. Aj v Podbrezovej som na ňom opäť videl, ako veľmi bol sklamaný, keď nemohol hrať. Aj ja sa teším tejto správe, už dvakrát som s ním rátal do základnej zostavy. Je to dynamický futbalista, agresívny, nevynechá jediný súboj. Použiť ho môžeme na rôznych postoch a na oboch stranách ihriska. Napriek nižšej postave hrá dobre hlavou, k čomu využíva dobrý tajming. Pravdepodobne ho zaradím do stredu poľa, na pravé alebo ľavé krídlo. Práve tam najviac využijeme jeho prednosti," uviedol na klubovom webe tréner DAC Mikuláš Radványi.

(SITA, 19.9.2014)