2014/2015 CORGOŇ LIGA 10.KOLO/10.FORDULÓ

 

   ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904   

 

3:0 (1:0) 

    

16.9.2014: Debakel. Siedmu stovku zápasov v najvyššej súaži sme začali trojgólovou prehrou u nováčika. Prvý vzájomný duel v I. lige vyznel pre Podbrezovú, ktorú nakopol gól do šatne a prísna penalta po faule Majerníka na hranici šestnástky. V nedežu večer nás čaká derby, o 19.00 privítame Slovan.

2014.09.16.: Kiütés. 601. élvonalbeli mérkőzésünkön háromgólos vereséget szenvedtünk az újonc otthonában. Az első egymás elleni mérkőzés az élvonalban a Podbrezová sikerét hozta, amelyhez a félidő legvégén lőtt gól és egy szigorú tizengyes segített. Vasárnap este rangadó a DAC-stadionban, 19-órakor a Slovant fogadjuk.

  

Výkop/Időpont:

16.09.2014 (utorok / kedd), 15.30 h

45. Vaščák 1:0, 62. Kochan (11 m) 2:0, 81. Vaščák 3:0

Podbrezová/Zólyombrézó, 1454 div./néző

Miroslav Jaška - Ján Pozor, Marián Jankovič - Jozef Pavlík - Miroslav Schneider, Jaroslav Zábranský

DAC:

1 Penksa - 19 Turňa, 16 Saláta, 25 Pet. Majerník C (79. 13 Struhár), 28 Szabó - 7 Straka, 10 Krišto - 8 E. Ujlaky (58. 20 Sabler), 15 Antunovič (79. 6 Stanić), 21 Brašeň - 29 Jurčo

Tréner/Edző:

MikulᚠRadványi

Podbrezová:

30 Maašovský - 10 Andrič, 12 Kupčík, 5 Minčič C, 13 Greško - 19 M. Pančík (85. 21 Snitka), 9 Podio, 11 Kochan, 2 Harvilko - 8 Vaščák (81. 15 Karaš), 18 Nworah (85. 4 Galo)

Tréner/Edző:

Jaroslav Kentoš

29. Nworah - 32. Szabó, 53. Ujlaky, 73. Majerník

-

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

* Chýbali/Hiányzók: Černák (reprezentácia U18/U18-as válogatott), Szarka (trest/eltiltás)

Bilancia 1. liga/

Korábbi mérleg:

* Podbrezová-DAC 0  0-0-0  0:0

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.fcdac.sk ť

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.onlajny.eu ť

    

Podbrezová-DAC: Súvisiace články - tabužky / Kapcsolódó cikkek - táblázatok

ŽP Šport Podbrezová - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 45. a 81. Vaščák, 62. Kochan (z pok. kopu), ŽK: 29. Nworah - 32. O. Szabó, 53. E. Ujlaky, 73. Peter Majerník, rozhodovali: Jaška - Pozor, Jankovič

Zostavy:

Podbrezová: Maašovský - Andrič, Kupčík, Minčič, Greško - M. Pančík (85. Snitka), Podio, Kochan, Harvilko - Vaščák (82. Karaš), Nworah (85. Galo)

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Saláta, Peter Majerník (79. Struhár), O. Szabó - G. Straka, Krišto - E. Ujlaky (58. Sabler), Antunovič (79. Miroslav Stanič), Brašeň - Pavol Jurčo

Prvý polčas bol pre domácich divákov nudný, bez väčšieho vzruchu, no dopriali si ho v 45. min po góle Vaščaka. Dopomohol mu rohový kop, center Greška, predĺžená hlavička Minčiča a presná hlava Vaščaka, ktorá mimoriadnym spôsobom oživila nezáživný priebeh. Obe mužstvá pozorne bránili a keďže akciám chýbala väčšinou myšlienka, tak sa im zahusova priestor perfektne darilo. Hostia prakticky nič neukázali, úvodný rohový kop si vynútili až v 34. min a nepresná hlavička Jurča v 44. min vyznela pre DAC dos úboho. Domáci sa snažili prerazi cez obranu viac, väčšinou stereotypne, s množstvom nepresných centrov. Menšiu pochvalu si zaslúžil za aktivitu Podio, v 14. min po jeho sóle nasledovala aj strela, ktorá tesne minula žavú žrď. Aj tiesnený Nworah v 22. min neprekonal Penksu v bránke po strele ponad a domáci s miernou dávkou netrpezlivosti, ktorá sa odrazila chvížami v bezradnej hre, čakali na gól až do 45. min.

Po zmene strán sa už priestor pred oboma bránkami viac prevzdušnil, hostia v snahe vyrovna otvorili hru a umožnili také situácie, po akej síce v 50. min Vaščak poslal hlavičkou loptu do siete, no rozhodca mu odpískal faul na brankára. Aj Minčičova hlavička v 54. min volala po góle, na druhej strane konečne trafil bránku v dobrej pozícii Jurčo, strela to však bola slabšia a málo umiestená. Železiarom pomohla k poistke penalta po faule Majerníka na Vaščaka, Kochan ju v 62. min premenil a navodil na štadióne víaznú atmosféru. O minútu neskôr po peknej prízemnej strele ju mohol umocni Harvilko, no brankár loptu vyrazil na roh. Zo snahy streli kontaktný gól vyažili hostia šancu Salátu s nepresnou strelou, viac však v 75. min zarezonovalo v hžadisku krásne sólo Podia a pekná strela M. Pančíka do šibenice. Jasné víazstvo domácich skrášlil ďalší gól Vaščaka v 81. min po učebnicovej spolupráci s Nworahom a Harvilkom.

Hlasy po zápase:

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Mňa potešilo víazstvo a hlavne výkon, to je to, čo robí futbal futbalom. Výkon spĺňal určité parametre, boli sme kompaktní v obrane a aj v útoku. Súpera sme si dobre prečítali a  za ten výkon sa hráči dočkali zaslúženej odmeny."

MikulᚠRadványi, tréner DAC: "Čo sme si zaumienil, že budeme hra, to sme vôbec nerobili. Vyhralo mužstvo, ktoré bojovalo, hralo agresívne, so srdcom, jednoducho to všetko sme o domácich pred zápasom vedeli. Naši hráči si mysleli, že si môžu dovoli profesorský prístup, inkasovali sme v závere polčasu po štandardke, to sa nemôže sta, predtým netrafil v stopercentnej šanci Jurčo hlavou bránku. V druhom polčase opä Jurčo spálil ďalšiu šancu, vzápätí Peter Majerník vyrobil penaltu a bolo rozhodnuté. Domáci mali väčšiu túžbu po víazstve a aj si ho zaslúžili. Zažili sme zaucho, ďalšie prídu na najbližšom tréningu."

Blažej Vaščak, strelec dvoch gólov Podbrezovej: "Muž zápasu, nie, dnes to len padlo na mňa. Hrali sme bojovne, spoločne sme sa na víazstvo nadreli. Hostia boli v obrane konsolidovaní, od začiatku sa na ňu sústredili a príliš sa dopredu nehrnuli. Na ažkom teréne sa horšie kombinovalo, my sme čakali na príležitos, chvalabohu prišla zo štandardky, bola to síce ažká situácia, no tento gól určil aj smer zápasu. Pred penaltou som si loptu prebral ešte pred šestnástkou, kžučku som robil dovnútra, bolo to minimálne na hranici. Tieto góly by mi mali pomôc, dlho som na ne čakal a verím, že na moje konto ďalšie budú pribúda."

Peter Majerník, obranca D. Stredy: "Gól do šatne nám narušil psychiku, chceli sme da hlavy hore, zlomila nás penalta, a potom sa už len dohrávalo. Bol to zápas, v ktorom nám nič nevychádzalo, aj fanúšikom sme sa za výkon ospravedlnili. Je nám to žúto a pokúsime sa stratené body rýchlo vybojova spä. Vonku sa nám nedarí, neviem, čím to je, či máme priveža sebavedomia, doma hráme v pohode, vonku je to neslané, nevieme to zlomi."

(SITA, TASR, 16.9.2014)

 

 

PRED ZÁPASMI 10. KOLA NAJVYŠŠEJ SڍAŽE

TOP OČAKÁVANIA

PRERUŠÍ PODBREZOVÁ 321-MINÚTOVÚ SÉRIU BEZ STRELENÉHO GÓLU?

Horehronci sa zasekli pri striežaní gólov. Ich posledný gól dosiahol v 6. kole Peter Gál-Andrezly. Jeho zásah v 38. minúte duelu so Žilinou znamenal víazstvo 1:0. Košickému odchovancovi zatiaž dva góly stačia na to, aby figuroval na čele klubového poradia strelcov.

(Šport, 16.9.2014)

 

10. KOLO NAJVYŠŠEJ SڍAŽE

Podbrezovčania prerušili dlhú sériu bez streleného gólu, napokon sa zastavila na 365 minútach. Proti D. Strede odklial svoj tím skúsený Vaščák, ktorého presný zásah zo 45. minúty mal napokon prívlastok víazný.

TOP OČAKÁVANIA

PRERUŠÍ PODBREZOVÁ 321-MINÚTOVÚ SÉRIU BEZ STRELENÉHO GÓLU?

Horehroncom sa tri zápasy po sebe nepodarilo skórova a spočiatku to vyzeralo na streleckú mizériu aj v dueli s Dunajskou Stredou. Všetko zmenil rohový kop Greška a úspešná hlavička Vaščáka z bezprostrednej blízkosti v 45. minúte, vďaka čomu sa negatívna séria Podbrezovej zastavila na 365 minútach. V druhom polčase pridali domáci ďalšie dva góly.

(Šport, 17.9.2014)

 

 

Az újonc 3:0-ra győzött, a vendégjátékosok elnézést kértek a drukkerektől

Blažej Vaščák (jobbról a második) volt a mérkőzés hőse (fcdac.sk-felvétel)

Pofont kapott a DAC

Osztálykülönbséggel, 3:0-ra kapott ki a DAC az újonc Podbrezová otthonában a labdarúgó Fortuna Liga 10. fordulójában. Ez volt a sárga-kékek legnagyobb arányú veresége az idényben.

A mérkőzés kulcsembere a hazai Blažej Vaščák volt, aki két gólt is szerzett. Először az első félidő vége előtt talált a hálóba, fejesénél a kapufa is segített. A második félidő elején a DAC-nak egyenlítési lehetősége volt, Antunovics gurítása után Jurčo tiszta ziccerbe került, de a kapus nagy bravúrral védett. Nem sokkal később a védelem tengelyébe visszakerült Majerník szabálytalanul állította meg Vaščákot, és a megítélt tizenegyesből Kochan növelte a hazaiak előnyét. A dunaszerdahelyiek számára a kegyelemdöfést Vaščák újabb találata jelentette: a 30 éves támadó Nworah és Harvilko összjátéka után üresen állva a felső sarokba lőtt.

A DAC négy veretlen bajnoki után kapott ki, a vereséget mintegy húsz sárga-kék drukker látta a festői környezetben lévő podbrezovái stadionban.

„Az a csapat nyert, amelyik harcolt, és agresszíven, szívvel játszott. Semmit nem úgy csináltunk, ahogy megbeszéltük. A játékosaink azt gondolták, hogy urasan állhatnak hozzá a mérkőzéshez, a félidő vége előtt pontrúgás után kaptunk gólt, ennek nem szabad előfordulnia! Ezt megelőzően Jurčo százszázalékos helyzetben fejjel nem találta el a kaput. A második játékrészben Jurčo kihagyott egy újabb ziccert, majd Peter Majerník tizenegyest csinált, és el is dőlt a meccs. Nagy pofont kaptunk, a következők majd az edzésen jönnek” – mondta a mérkőzés után Radványi Miklós, a dunaszerdahelyiek vezetőedzője.

A hátvéd Peter Majerník is csalódottan nyilatkozott: „A szünet előtti gól megfogott minket, aztán amikor már összeszedtük volna magunkat, a tizenegyes megint összetört minket. Ezen a meccsen semmi sem sikerült, a szurkolóktól is bocsánatot kértünk. Idegenben valahogy nem megy nekünk, nem tudom, mi lehet az oka, hogy túl nagy-e az önbizalmunk. Otthon jól játszunk, de idegenben sótlanok vagyunk.”

(Új Szó, 2014. szeptember 17.)

 

A DAC edzője nem akar tragédiát csinálni a podbrezovái pofonból, bízik benne, hogy épp jókor jött a hidegzuhany

Radványi: „A játékosoknak le kell szállniuk a földre”

A DAC 3:0-ra kapott ki a Podbrezovától a labdarúgó Fortuna Liga 10. fordulójában, s a két idegenbeli meccsén a tervezett négy (vagy akár hat) pont helyett csak egyet szerzett. Az újonc elleni betli után és a vasárnapi, Slovan elleni rangadó előtt Radványi Miklós vezetőedzővel beszélgettünk.

A Podbrezová elleni mérkőzés után úgy fogalmazott, nagy pofont kapott a DAC, s a következő pofonok az edzésen jönnek majd. Osztogatott pofonokat a tréningen?

Természetesen ezt átvitt értelemben gondoltam. Mindenki tudja rólam, hogy amit az öltözőben elmondok, az annak a 22 embernek szól, akik ott ülnek, úgyhogy nem akarom a nyilvánosság elé tárni, mit mondtam a csapatnak az edzés előtt. De ami lényeges, hogy a játékosoknak le kell szállniuk a földre, mivel néhányan már a fellegekben járnak, azt hiszik, ők valahová máshová tartoznak. Ezért kaptuk ezt a nagy pofont.

Büntetéseket is kiszabott, vagy csak próbált a játékosok lelkére beszélni?

Én nem az az edző vagyok, aki szeret büntetéseket adni. Azt hiszem, hogy ez a pofon felébreszti a csapatot, és hogy a három nehéz meccs előtt nagyon jókor jött. Remélem, hogy jó hatással lesz a fiúkra ez a hidegzuhany, elvégre intelligens játékosaim vannak, akik tudják, mit csináltak rosszul. A hibákból tanulni kell, pénteken kielemezzük a meccset. Nem akarok nagy tragédiát csinálni ebből a vereségből, hiszen ebben az évben 24 mérkőzésből csak kettőt vesztettünk el ilyen nagy arányban (április közepén a Trenčín nyert 3:0-ra a DAC ellen, s most a Podbrezová – a szerk. megj.). Minden csapatnak vannak rosszabb napjai, én abban bízom, hogy kedden csak rossz napot fogtunk ki, és ezután már csak jobb napok következnek.

Megint pontrúgás után kaptak gólt, bár már az aranyosmaróti találkozó (1:1) után is hangsúlyozta, hogy ennek nem lenne szabad előfordulnia.

Ez bánt a legjobban. Edzéseken nagyon sokat foglalkozunk ezzel. Voltak olyan edzőim, akik büntetéseket adtak, ha az ellenfél szöglet után rúgott gólt, mert ott minden játékosnak megvan az adott pozíciója, ezért a pontrúgások utáni gólok elkerülhetőek lennének. Másrészt viszont, nem szeretek a bírók miatt sírni, de olyan szögletvariációból kaptuk a gólt, ami tiszta les volt. Tavaly én is meg akartam ezt néhányszor játszani, de a partjelző azonnal felemelte a zászlóját, külön el is magyarázták nekem, hogy ez les. Ez persze nem mentség arra, hogy a játékosaim nem figyeltek, egyértelműen a koncentrációval van a gond. Ezzel kell valamit kezdenünk, mert nonszensz, hogy sorozatban pontrúgások után kapjuk a gólokat.

A védelem tengelyébe a fiatal Tóth helyett Majerníkot állította Saláta mellé. Ez a hátvédsor jobban működött?

Hát Majerník tizenegyest csinált, bár éppen most nézem vissza a mérkőzést, és nem volt tizenegyes, mert a szabálytalanság a tizenhatoson kívül volt. Nem akarok a bírókra panaszkodni, de amit nekünk lefújt faultnak, az a hazaiaknál nem volt az, de 3:0-nál fölösleges arról beszélni, hogy a bíró milyen hibákat követett el. Jurčónak 0:0-nál és 1:0-nál volt két olyan helyzete, amit be kell rúgni, és akkor másképp alakult volna az eredmény.

De mit szól a védelem teljesítményéhez?

Nem nagyon voltam megelégedve. A hazaiak a semmiből szereztek gólokat: a szöglet utáni szituációt le kellett volna védekezni, a második gól tizenegyesből esett, a harmadikat pedig akkor rúgták, amikor átálltunk a háromvédős rendszerre, mert az utolsó 12–13 percben már kockáztattunk: lehoztam Majerníkot, feltettem Struhárt, aki magas, jól fejelő játékos, hogy ívelgessék előre neki a labdákat. De a Podbrezovának a gólokon kívül nem is volt helyzete, szerintem nekünk több százszázalékos lehetőségünk volt.

Vasárnap a bajnok Slovan látogat Dunaszerdahelyre, az égszínkékektől kölcsönbe érkezett Saláta nem játszhat azon a találkozón. Hogyan fogja megoldani a védelmet?

Ez a kérdés kínoz a leginkább. Aranyosmaróton úgy kaptunk gólt pontrúgás után, hogy a fiatal Tóth lemaradt az emberéről, most Peo Majerník összehozott egy tizenegyest… Van még három napom, az edzéseken nyújtott teljesítményt is figyelembe véve fogom összerakni a védelmet vasárnapra. Pozitívum, hogy a zsolnaiak ellen a Majerník, Tóth páros jól játszott, de az fog játszani, aki a legjobb formában lesz.

(BŐD TITANILLA, Új Szó, 2014. szeptember 18.)

   

10.KOLO - 10. FORDULÓ:

16.09.2014

15.30h:

ŽP Šport Podbrezová - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 45. a 81. Vaščák, 62. Kochan (z pok. kopu), ŽK: 29. Nworah - 32. O. Szabó, 53. E. Ujlaky, 73. Peter Majerník, rozhodovali: Jaška - Pozor, Jankovič, 1454 divákov

MFK Košice - FK Senica 0:0

ŽK: 41. Viazanko, 64. Sekulič - 18. Majtán, 50. D. Ventúra, rozhodovali: Matúš - Chládek, Mikulaj, 1420 divákov

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 5:2 (2:1)

Góly: 5. E. Sabo, 44. Schranz, 50. Bortel, 54. E. Jendrišek, 88. Mikovič - 32. a 68. P. Mazan, ŽK: 75. Cléber - 48. Peňaška, 59. P. Vajda, rozhodovali: Glova - Brendza, Bobko, 2026 divákov

17.30h:

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 2:2 (1:1)

Góly: 45.+ Martin Nagy, 72. Zrežák - 20. Ciprys, 80. Sládek, ŽK: 40. Turčák (Ružomberok), rozhodovali: P. Hrčka - Poláček, Borsányi, 1315 divákov 

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2 (0:2)

Góly: 59. a 90.+ Edmond - 30. Jelič, 38. Piaček, ŽK: 49. Rodríguez da Silva, 85. Hajradinovič, 88. Kleščík, 90.+ Moses Simon - 17. Jelič, 41. Káčer, 80. Škvarka, 84. William Alves de Oliveira, 85. Paur, ČK: 68. Mondek (Trenčín), rozhodovali: Michlian - Roszbeck, Bednár, 3128 divákov

03.12.2014

16.30h:

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce