2008/2009 Slovenský pohár/Szlovák kupa Štvrfinále, odveta/Negyeddöntő, visszavágó

FK DAC 1904 - FC Artmedia Petržalka

1:1 (1:1)

04.11.2008: Božavá rozlúčka s európskym snom. DAC dal jeden gól, trikrát trafil konštrukciu brány, N'lend s Rabihoum zahodili viaceré čisté šance, a tak medzi štyroch postúpila Artmedia. Po záverečnom hvizde sa netešil lepší, ale šastnejší.

2008.11.04.: Szarka szárnyán szálltak el az európai kupaálmok. Egy gól, három kapufa és több nagy helyzet a DAC mérlege, ez azonban nem volt elegendő a továbbjutásra. A két mérkőzésen mutatott játék alapján nem a jobb, a szerencsésebb jutott a legjobb négy közé.

Výkop/Időpont:

04.11.2008 (utorok / kedd), 13.30 h

23. Piroska 0:1, 27. Rabihou 1:1

Mestský štadión/Városi stadion, 3100 div./néző

Straka - Ružbarský, Vorel - Hracho - Krnáč, Jančovič

DAC:

1 Ján Novota - 6 Adiaba (64. 16 Hassan), 10 Pinte, 21 Marcin, 4 Gerich (89. 3 K. Németh) - 17 Regedei, 14 Abena, 18 Boya, 15 Osei Opoku (73. 20 Landerl) - 23N'lend, 26 Rabihou

Tréner/Edző:

Werner Lorant

Artmedia:

18 Kamenár - 24 Burák (46. 23 P. Hašek), 3 Velický, 6 Dosoudil - 4 Pavol Ďurica (86. 10 Mikulič), 16 Czinege, 5 Guédé, 25 J. Kozák ml., 28 Szabó - 13 Piroska, 22 Zb. Pospěch (75. 14 T. Oravec)

Michal Hipp

15. Adiaba, 38. Nlend, 41. Marcin - 19. Burák, 42. Dosoudil, 79. Guéde, 80. Kamenár

-

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

* Chýbali/Hiányzók: Kweuke (trest/eltiltás), Moughfire, L. Zápotoka (zranenie/sérülés)

VIDEO (.wmv, 5.80 MB)

ŠTATISTIKA ZÁPASU

Strely: na bránu 6:3, mimo 9:7

Rohové kopy: 3:4

Ofsajdy: 2:4

Slovenský pohár 2008/09 - štvrfinále - odveta:

DAC 1904 Dunajská Streda - FC Artmedia Petržalka 1:1 (1:1) - prvý zápas 0:0, do semifinále SP postúpila Artmedia

Góly: 27. Rabihou - 24. Piroska, ŽK: 15. Adiaba, 38. Nlend, 41. Marcin - 19. Burák, 42. Dosoudil, 78. Guéde, 81. Kamenár, rozhodovali: Straka - Ružbarský, Vorel, 3100 divákov

Zostavy:

Dunajská Streda: Ján Novota - Adiaba (63. Hassan), Pinte, Marcin, Gerich (88. K. Németh) - Regedei, Abena, Boya, Osei Opoku (74. Landerl) - Nlend, Rabihou

Artmedia: Kamenár - Burák, Velický, Dosoudil - Pavol Ďurica (85. Mikulič), Czinege, Guédé, J. Kozák ml., Szabó - Piroska, Zb. Pospěch (74. T. Oravec)

Postupová alternatíva bezgólových remíz a následných pokutových kopov vydržala v Dunajskej Strede len 20 minút. Obidva tímy od začiatku predvádzali na ihrisku útočný futbal. V 3. min skončil tesne nad bránkou priamy kop hosujúceho Szabóa. Na druhej strane sa peknou individuálnou akciou prezentoval Osei Opoku, ideálne naservíroval Rabihouovi, ale s jeho volejom nemal brankár hostí Kamenár vážnejšie problémy. V 21. min poslal špílmacher Artmedie J. Kozák kolmicu na Zb. Pospěcha, ktorý preloboval Novotu, ale Marcin odkopol loptu bezpečne na rohový kop. O tri minúty neskôr unikol Gerichovi po pravej strane Pavol Ďurica, nádherne našiel na druhej strane vožného Pirosku, ktorý už nemal problémy dokopnú loptu do poloprázdnej bránky - 0:1. Hostia sa z vedenia dlho netešili, keď zakombinovala dvojica Abena, Opoku. Po ich spolupráci sa v 27. min ocitol v tutovke Rabihou a Kamenárovi nedal žiadnu šancu - 1:1.

Druhý polčas sa odohral v absolútnej réžii Dunajskej Stredy. Vychádzajúc z pohárovej matematiky sa hostia stiahli pred vlastné pokutové územie a strážili postupový výsledok. Domácim neprialo šastie, keď Artmediu trikrát zachránila konštrukcia bránky. V hektickom závere najprv Nlend hlavičkoval do Kamenára a striedajúci Landerl akrobatickým pokusom opečiatkoval brvno. V nadstavenom čase smoliar Nlend síce oklamal Kamenára, ale loptu zastavila žavá žrď hosujúcej bránky. Do jarného semifinále Slovenského pohára napokon vďaka väčšiemu počtu strelených gólov na súperovom ihrisku postúpil obhajca prvenstva v SP - Artmedia Petržalka.

Hlasy:

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Dôrazne som upozorňoval mojich zverencov, že výsledok 0:0 zo súperovho ihriska ešte nič neznamená a musíme vyhra druhý zápas. V prvom polčase bolo pozitívne iba to, že sa nám podarilo rýchlo vyrovna. V druhom dejstve to už bolo z našej strany lepšie. Hráči predviedli to, čo som od nich žiadal. Nemám im čo vyčíta, okrem toho, že z takých šancí, aké sme si vypracovali, treba streli minimálne dva góly. Nemali sme dnes šastie. Gratulujem súperovi k postupu do semifinále."

Michal Hipp (tréner Artmedie): "Výsledok z prvého zápasu predurčil aj priebeh odvety. Veď súperi vedeli, že iba strelený gól posúva jedno, či druhé mužstvo do semifinále. Začali sme aktívnejšie, podarilo sa nám da aj pekný gól, ale súper rýchlo odpovedal. Po zmene strán vychádzajúc z aktuálneho výsledku 1:1 sme stavili skôr na defenzívu a mali sme zámer hrozi brejkmi vďaka tvorivým schopnostiam dvojice Czinege - J. Kozák. V závere sme mali aj športové šastie, ale to patrí k futbalu."

(SITA, 4.11.2008)

DAC Dunajská Streda - Artmedia Petržalka 1:1 (1:1) v štvrfinále Sl.pohára, postupuje Artmedia

V odvetnom stretnutí štvrfinále Slovenského pohára vo futbale remizoval domáci DAC Dunajská Streda s Artmediou Petržalka 1:1. Prvý zápas sa skončil 0:0, do semifinále postúpila Artmedia.

Góly: 27. Rabihou - 23. Piroska. Rozhodca: Straka, ŽK: Adiaba, N"lend, Marcin - Burák, Dosoudil, Guédé, Kamenár, 3100 divákov.

zostavy a striedanie:

DAC: Novota - Adiaba (64. Hassan), Pinte, Marcin, Gerich (84. K. Németh) - Regedei, Abena, Boya, Rabihou - N"lend, Osei Opoku (73. Landerl)

Artmedia: Kamenár - Burák (46. Hašek), Velický, Dosoudil, Szabó - Czinege, Guédé, Kozák, Piroska - P. Ďurica (86. Nikulič), Z. Pospěch (74. Oravec)

Prvý zápas: 0:0, Artmedia postúpila do semifinále

Vo vyrovnanom stretnutí sa hralo zväčša medzi dvoma šestnástkami. Hráči sa vzájomne prísne strážili a nedovolili súperovi obsadi ani piaď priestoru, preto sa krása futbalu príliš neukázala. Prvú vážnu situáciu riešil Kamenár, ktorý vyrazil strelu Rabihoua v 17. minúte. V 23. min zbehol po pravej strane Ďurica, jeho prízemný center obrancovia minuli a nekrytý Piroska pohodlne skóroval. Podobná situácia sa opakovala o štyri minúty neskôr na opačnej strane a Rabihou nezaváhal. Na začiatku druhého polčasu domáci Boya trafil spojnicu žrde. V ďalšej časti hry domáci búšili do brány súpera, Landerl z otočky trafil brvno a hostia mali namále aj štyri minúty pred koncom, keď Rabihou hlavičkoval tesne nad. V nadstavenom čase N"lend trafil pravú žrď, ale výsledok sa už nezmenil.

Werner Lorant, tréner DAC Dunajská Streda: "Vedeli sme, že keď chceme postúpi, doma musíme vyhra. Nezačali sme však dobre, hoci sme si včera povedali, že musíme da gól hneď na začiatku zápasu. Mužstvo herne nebolo optimálne, ale v druhom polčase sme mali dos šancí na výhru. Hráčom nemôžem nič vytknú, len to, že nevyužili šance."

Michal Hipp, tréner Artmedie Petržalka: "Výsledok prvého zápasu predurčil aj vývoj odvety. Vedeli sme, že musíme da gól, ale mali sme starosti so zostavou, lebo v poslednej chvíli vypadol Pavol Farkaš. Druhý polčas bol z našej strany rozpačitý, súper nás dostal pod tlak, ale udržali sme výsledok."

(TASR, 4.11.2008)

DNES ODVETY ŠTRVFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA

V papierovej výhode domáci

- Mužstvá, ktoré pred dvoma týždňami cestovali na ihriská súperov, neprehrali a papierovo majú bližšie k postupu do semifinále.

- O postupujúcom rozhodujú tradičné pohárové kritériá, v prípade rovnosti dosiahnutých bodov i rovnakého počtu gólov je určujúci vyšší počet gólov na ihrisku súpera, ak sú rovnaké, rozhodne sa v rozstrele zo značky pokutového kopu, bez predĺženia.

- Posledná štvrfinálová dvojica Slovan - Žilina si termíny stretnutí musí ešte len dohodnú.

- Dvojkolové semifinále je na programe na jar 2009, 7. apríla a 21./22. apríla.

DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ARTMEDIA PETRŽALKA dnes o 13.30 h

prvý zápas 0:0

rozhodujú Straka (Ružbarský, Vorel)

OTÁZKA NA TELO

WERNER LORANT

MÁTE TIP NA TO, KTO Z VAŠICH ZVERENCOV BY MOHOL STRELI GÓL, PRÍPADNE POSTUPOVÝ GÓL?

„Dopredu sa to nedá poveda, ale keby sa nikto ku gólu nemal, tak ho budem musie streli ja alebo asistent Radványi.”

CHÝBAJÚ: KWEUKE (trest), L. ZÁPOTOKA (pre zranenie)

MICHAL HIPP

DUNAJSKÁ STREDA UŽ RAZ BOLA PRE VÁS AKO TRÉNERA ŠASTNÁ, VYHRALI STE V NEJ FINÁLE POHÁRA, ZVLÁDNETE TERAZ ŠTVRTINOVÚ ÚLOHU?

„Pofinálová rados je už minulos, teraz urobíme všetko pre to, aby sme sa radovali z postupu opä.”

CHÝBAJÚ: URBÁNEK, FODREK, HÝLL, CLEBER, NEOVESKÝ (zranenie), PEDRO (trest)

AKO POSTUPOVALI

DUNAJSKÁ STREDA

2. kolo: Inter 4:2 (d), 3. kolo: Lipany 1:0 (v)

ARTMEDIA

3. kolo: Lučenec 2:0 (d)

(Šport, 4.11.2008)

ODVETNÉ ZÁPASY ŠTVRFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA

Do semifinále Armedia, Ružomberok a Košice

Do jarného semifinále Slovenského pohára (7. a 21./22. apríla 2009) postúpila ako prvá Artmedia Petržalka, ktorá uhrala v Dunajskej Strede šastnú remízu 1:1 a vďaka gólu na ihrisku súpera si udržala šancu obháji trofej. Ružomberok vyradil celkovým skóre 3:0 Dubnicu, ktorá vo vyrovnaných stretnutiach nenašla streleckú mušku. ViOn Zlaté Moravce vyrovnal s Košicami v nadstavenom čase, ale strelec gólu Klabal zaváhal v jedenástkovom rozstrele a z postupu sa radovali Košičania. Posledná štvrfinálová dvojica Slovan – Žilina si termíny stretnutí musí ešte dohodnú.

DUNAJSKÁ STREDA – ARTMEDIA 1:1 (1:1)

Prvý zápas 0:0, postupuje Artmedia

Spojnica, brvno a žrď sa postavili do cesty postupu Dunajskej Stredy, ktorá za stavu 1:1 nepremenila v druhom polčase šes šancí, z toho dve v nadstavenom čase. Na Žitnom ostrove sa hral výborný futbal. Petržalka išla od začiatku za gólom. Dosiahla ho po skvelom centri P. Ďuricu z pravej strany, keď technicky obstrelil dvoch obrancov, takže Piroska mal žahkú prácu. Domáci vyrovnali po vtipnom prepustení lopty N'lenda, strele Opokua a dorážke Rabihoua. DAC bol po vyrovnaní jasne lepší, ale Boya, Landerl i N'lend trafili iba konštrukciu brány, stopercentnú tutovku spálil hlavou N'lend. Postup Petržalky bol šastný.

GÓLY: 27. Rabihou – 23. Piroska. ŽLTÉ KARTY: Adiaba, Burák, N'lend, Marcin, Dosoudil, Guédé, Kamenár. ROZHODOVAL: Straka – 3100 divákov.

DAC: Novota – Adiaba (64. Hassan), Pinte, Marcin, Gerich (89. K. Németh) – Regedei, Boya, Abena, Opoku (73. Landerl) – N'lend, Rabihou. Tréner W. Lorant.

ARTMEDIA: Kamenár – Burák (46. Hašek), Dosoudil, Velický, Szabó – Czinege, Guédé – P. Ďurica (86. Mikulič), Kozák, Piroska – Pospěch (75. Oravec). Tréner M. Hipp.

POVEDALI PO ZÁPASE

WERNER LORANT (DAC): „Vypadnutie bolí, šancí sme si vypracovali veža. Nezačali sme dobre, na gól súpera sme však rýchlo odpovedali. Herne to nebolo optimálne, ale gólmi sme mali rozhodnú o postupe. Hráčom nemám čo vytknú, odovzdali maximum, ibaže nepremenili príležitosti.”

MICHAL HIPP (Artmedia): „Výsledok prvého zápasu predurčil vývoj druhého. Mali sme aktívny vstup, strelili sme gól, súper však rýchlo vyrovnal. Potom sme hrali na kontry, v závere sa dostali pod tlak, ale už sme neinkasovali. Boli sme šastnejší.”

Ide o princíp

Dunajská Streda si postup za výborne odohratú odvetu, teda presnejšie za čas zápasu od stavu 0:1, určite zaslúžila. Lenže na semifinále nedočiahla. Škoda, spravodlivos sa tentoraz otočila k mužstvu DAC chrbtom. V druhom polčase trafil najskôr Boya z otočky do spojnice. Po ňom sa v tutovke tutoviek ocitol N'lend, ktorý sa pri hlavičke z päky mohol opýta Kamenára kam to chce, no zakončil presne do miest, kde bol petržalský brankár. V 83. min Landerl volejom takmer odstrelil brvno a hlavičkovú šancu spálil o chvížu Rabihou. Ten istý hráč poslal v pridanom čase volej z dobrej pozície vedža, pred ním pohotovo zakončil N'lend, ale lopta z jeho kopačky sa pomaly dogúžala k pravej žrdi, aby sa od nej odrazila von. Pre porovnanie Petržalka si za nerozhodného stavu vypracovala iba jednu šancu, Guédé poslal Kozákov štandardkový center z bezprostrednej blízkosti tesne vedža. Kritika sa zniesla po zápase na adresu hlavného rozhodcu Straku z oboch táborov. Podža nášho názoru pískal v prvom polčase vynikajúco a chybičkami po zmene strán nič podstatné neovplyvnil. Sedí jedine Lorantova pozápasová výčitka, že nadstavil iba tri minúty. „Hostia celý druhý polčas naahovali čas, čo je v podobných pohárových zápasoch bežné. Všade vo svete je však prirodzené aj to, že rozhodca pridá na konci šes či osem minút. Je možné, že ak by tak urobil v našom stretnutí, gól by sme nedali, ale bolo by to férové. Nemám nič proti Artmedii, želám jej postup do finále, ide však o princíp. Ak sa ten nezmení, slovenský futbal sa nepohne dopredu,” trafil klinec po hlavičke Werner Lorant.

(MIROSLAV HAŠAN, Šport, 5.11.2008)

Ma (13.30) az Artmedia elleni kupameccsen javíthat a Lorant-legénység

Kweuke is pályára léphet?

Dunaszerdahely. A DAC ma kora délután (13.30) az Artmediát fogadja a labdarúgó Szlovák Kupa-negyeddöntő visszavágóján. Gól nélkül végződött az első meccs, a dunaszerdahelyiek a Slovantól elszenvedett fiaskó után mindenképpen javítani akarnak.

„Ha nehezen is, de túltettük magunkat a szombati vereségen. Marcin és Gerich eltiltása lejárt, s reméljük, hogy röviddel a meccs előtt összeülő fegyelmi bizottság elengedi Kweuke büntetésének hátralévő részét, s akkor ő is pályára léphet” – kezdte mondanivalóját Radványi Miklós, a DAC másodedzője, aki hozzátette, nagyon elszántan készülnek a játékosok. „A négy közé jutással szeretnénk feledtetni a legutóbbi kisiklást. Fogadkoznak a fiúk, hogy legyőzik a ligetieket. Ez nem lesz könnyű feladat, de bízom a focistáinkban”– hangsúlyozta Werner Lorant mester segítője.

Moughfire és Zápotoka sérülés miatt nem szerepelhet, a dunaszerdahelyi csapat ismét Dunatőkésen hangol az összecsapásra.

Természetesen a ligetiek célja is az elődöntőbe kerülés. Ezt Szabó Ottó, a Petržalka balhátvédje is megerősítette: „Címvédőként szeretnénk továbbjutni. Sajnos, az utóbbi időben nem nagyon megy nekünk, Halenár és Obžera távozása után főleg a gólhelyzetek kihasználásával van problémánk. A nyitraiakkal vívott szenci meccset is gólokkal kellett volna megnyernünk, ám végül csak döntetleneztünk.”

Kérdésünkre, hogy mi lehet a recept a DAC legyőzésére, így válaszolt: „Nagyon oda kell figyelnünk, hogy ne kapjunk gólt. Taktikusan focizva meglephetjük a vendéglátókat. A sárga-kékek kiválóan védekeznek, de ha vesztésre állnak már korántsem olyan fegyelmezettek. Ez a Slovan ellen is meglátszott. Nem mi vagyunk az esélyesek, visszafogottan bizakodunk” –szögezte le Szabó Ottó, aki elárulta, jólesett neki, hogy az első meccsen a DAC-szurkolók „Oti, a miénk vagy” kiáltással fogadták.

A rendőrség vezetői kijelentették: a kupatalálkozó nem tartozik a kockázatos mérkőzések közé.

(SZABÓ ZOLTÁN, Új Szó, 2008. november 4.)

Három kapufát lőttek a csallóközi sárga-kékek a ligeti Artmdia elleni Szlovák Kupa-negyeddöntő visszavágóján

Balszerencsésen esett ki a DAC

Dunaszerdahely. Idegenben lőtt góllal a címvédő Petržalka nyerte a DAC elleni párharcot a labdarúgó Szlovák Kupa negyeddöntőjében.

Hiába játszott jelentős fölényben a hazai együttes, s a hajrában teljesen beszorította a vendégeket, mégis 1:1-re végződött az összecsapás, s mivel az első meccs 0:0-val zárult, az Armedia jutott tovább.

Röviddel a mérkőzés előtt kiderült, hogy a fegyelmi bizottság tegnap csak azért tartott rendkívüli ülést, hogy a DAC megrendezheti-e a ligetiek elleni kupamérkőzést. Szerencsére igent mondtak az illetékesek. De a Kweuke eltiltásának mérséklésére irányuló kérelmet elutasították. A 3100 lelkes DAC-szurkoló „Elég a rendőri brutalitásból” és „Krisztián, veled vagyunk“ (a bajnokin súlyosan megsérült Lengyel Krisztián szurkolóról van szó) transzparensekkel tiltakozott a szombati brutális kommandós akció miatt. Óvatosan kezdtek a hazaiak, az első helyzet a vendégek előtt adódott, Szabó Ottó szabadrúgása centikkel kerülte el a kaput. Rabihou közeli próbálkozását Kamenár hárította. A túloldalon a lesgyanús helyzetben kiugró Pospěch lövését Marcin a gólvonal elől vágta ki szögletre. A 23. percben megszületett az Artmedia vezető gólja: a jól játszó Pavol Ďurica futott el a jobb oldalon, beadását az elmélázó DAC-védők mellett Piroska közelről a kapuba lőtte. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre: Opoku bombáját Kamenár csak kiütni tudta, és az érkező Rabihou a hálóba perdített. A félidő hajrájában Nlend szórakozott el egy ziccert.

DAC-rohamokkal indult a második játékrész: Boya bombája a felső lécen csattant, majd a kiválóan védő Kamenár lábbal hárított. A 69. percben Nlend elpuskázta a meccslabdát, ötméteres erőtlen fejese nem okozott problémát a kapusnak. A hajrában tűzijátékot rendezett a Lorant-legénység, előbb Landerl, majd Nlend találta telibe a kapufát. Rendkívül balszerencsés meccset vívott a DAC, amely a látottak alapján továbbjutást érdemelt volna.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK – Werner Lorant (DAC): „Nagyon fáj, hogy így estünk ki. Az első meccsen kilenc emberrel döntetleneztünk, ma mindenképpen nyerni akartunk. Sajnos, nem sikerült. Annyi helyzetet dolgoztunk ki, hogy legalább egyet értékesítenünk kellett volna. A második félidőben védenceim kihozták magukból a maximumot, de a szerencse teljesen elfordult tőlünk. A bíró folyamatosan tördelte a játékot, nem három, hanem legalább nyolc percet kellett volna hosszabbítania…”

Michal Hipp (Artmedia): „Az első meccs alapján tudtuk, ha tovább akarunk jutni, gólt kell lőni. Szerencsére sikerült is, és a szünet után már taktikusan futballoztunk, és főleg a védekezésre összpontosítottunk.”

DAC–ARTMEDIA 1:1 (1:1), első meccs: 0:0, továbbjutott: idegenben lőtt góllal az Artmedia. Góllövők: Rabihou (27.), ill. Piroska (24.). Játékvezető: Straka, 3100 néző. Sárga lap: Adiaba, Nlend, Marcin, ill. Burák, Dosoudil, Guéde, Kamenár. DAC: Novota–Adiaba (63. Hassan), Pinte, Marcin, Gerich (88. Németh Krisztián)–Regedei, Abena, Boya, Osei Opoku (74. Landerl)–Nlend, Rabihou. ARTMEDIA: Kamenár–Burák, Velický, Dosoudil–Pavol Ďurica (85. Mikulič), Czinege, Guédé, Kozák, Szabó–Piroska, Zb. Pospěch (74. Oravec).

A DAC-elnök nyilatkozata

Kasayar Mohseni klubelnök a DAC–Artmedia kupameccs utáni sajtótájékoztatón az alábbi nyilatkozatot olvasta fel: „Köszönöm a lelkes szurkolóknak a buzdítást. Februártól töltök be Szlovákiában klubelnöki tisztséget, s le kell szögeznem, hogy így nem mehet tovább. Gratulálok az Artmediának, a Slovannak és a Szlovák Futballszövetségnek. Az említettek azon dolgoztak, hogy legjobbjaink ezeken a mérkőzéseken ne léphessenek pályára. A televíziós közvetítési jogok egy magáncég kezében vannak, egy ember dönt mindenről. A szövetség ezzel nem csinál semmit, mert biztosan vannak összefonódások. Ezt mindenki tudja, ám senki sem mer beszélni. Szinte valamennyi klubelnöknek hasonló a véleménye, csak egyelőre hallgatnak. Ha ebbe a viharos szlovák–magyar viszonyba nem szól bele a FIFA, nagy baj lesz. Több mint két hete szeretnék beszélni František Laureneccel, a Labdarúgó Szövetség elnökével, de mindhiába. Állítólag nem ér rá. Ha hamarosan nem jön létre a találkozásunk, akkor nem tehetünk mást, minthogy a Nemzetközi Labdarúgó-szövetséghez forduljunk.”

(SZABÓ ZOLTÁN, Új Szó, 2008. november 5.)

27. perc: Opoku lövését Kamenár csak a jó ütemben érkező Rabihou elé tudja öklözni, a fiatal kameruni pár lépésről a hálóba pofozza a labdát - 1:1. Mivel a mérkőzés hátralévő részében kimaradtak a helyzetek, három alkalommal pedig a kapufa segítette a vendégeket, Rabihou gólja nem volt elegendő a továbbjutásra.

Amadou Rabihou, a DAC 19-éves kameruni csatára (szül. 1989.04.19.) második alkalommal lépett pályára az A-csapat színeiben, első gólját rúgta.

Szép volt, fiúk! A hétközi időpont ellenére 3100 néző látta a kupameccset. A B-közép üzent a rendőrségnek, valamint a szombati brutláis szurkoló-verés után kórházba került 17-éves L. Krisztiánnak.

A meccs utáni néma demonstrációról készült tudosítás itt találhatóť

SLOVENSKÝ POHÁR, ŠTVRFINÁLE, ODVETY - SZLOVÁK KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

04.11.2008

13.30:

16.00:

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 2:0 (0:0) - prvý zápas 1:0, do semifinále SP postúpil Ružomberok

Góly: 53. Mašek, 64. Zošák, ŽK: 42. Božok, 50. Sivčevič - 42. Chmelík, 58. Zapalač, 71. Pleva, rozhodovali: Vnuk - Schmidt, Kéry, 1969 divákov

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 1:1 (0:0), na pokutové kopy 3:5 - prvý zápas 1:1, do semifinále SP postúpili Košice

Góly: 90.+ Klabal - 64. J. Novák, ŽK: 11. Peter Farkaš, 19. Hözl, 22. Jiří Liška - 17. Bašista, 22. N. Matič, 90.+ Janič, rozhodovali: Matúš - Mókoš, Cuninka, 1240 divákov

Termín stretnutia Žilina – Slovan bude známy neskôr/ a Žilina – Slovan mérkőzés időpontját később pontosítja a LSz.