Na Žitný ostrov sa vráti najvyššia súťaž

 

Futbalisti FK DAC 1904 Dunajská Streda budú zrejme v budúcej sezóne pôsobiť v najvyššej súťaži. V predposlednom kole druhej ligy si mužstvo zo Žitného ostrova vybojovalo postup do prvej ligy, no po fúzii s FC Senec sa do Dunajskej Stredy pravdepodobne vráti najvyššia súťaž.

 

„Minulý týždeň sme podpísali s majiteľmi spoločnosti FC Senec zmluvu o odpredaji akcií spoločnosti FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorej majoritným vlastníkom bolo mesto Dunajská Streda. Odpredali sme deväťdesiat percent akcií, zvyšných desať sme si ponechali. Štadión a tréningový areál v Malom Blahove sú naďalej vo výlučnom vlastníctve mesta,“ informoval primátor Dunajskej Stredy Péter Pázmány. „Mesto už nedokáže pokryť všetky náklady klubu vo vyššej súťaži. Fúziou so Sencom sa ročný rozpočet klubu niekoľkonásobne zvýši,“ dodal.

 

Žiadosť majiteľov seneckého klubu je už na stole Slovenského futbalového zväzu, ktorý musí preskúmať, či oba kluby splnili stanovené podmienky. „Žiadosť o fúziu sme podali v stanovenom termíne, od zväzu sme dostali informáciu, že všetko je v poriadku a nič nebráni tomu, aby od budúcej sezóny v najvyššej súťaži figuroval tím s názvom DAC Dunajská Streda. Jeho béčko bude pôsobiť v prvej lige,“ upresnil Barnabás Antal, jeden z majiteľov FC Senec.

 

Po fúzii Senca a DAC–u zostane jediným klubom FK DAC 1904 a.s. Dunajská Streda. FC Senec má od 20. februára troch nových spolumajiteľov. Predseda predstavenstva a prezident klubu Khashayar Mohseni, 36–ročný Rakúšan pochádzajúci z Iránu, vlastní dvadsať percent akcií, Barnabás Antal, donedávna prezident Dunajskej Stredy, desať percent a zvyšných sedemdesiat predstaviteľ arabskej finančnej skupiny so sídlom v Dubaji.

(juk, Pravda 3.6.2008)