NOVINKY-ÚJDONSÁGOK 2003/2004

PREHźAD SPRÁV Z TLAČE -  ÚJSÁGHÍREK ÁTTEKINTÉSE - PRESS OVERVIEW

 

Štvrtok 6.5.2004 19:33    

Zo zasadnutia disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ)

DK SFZ zamietla žiados o zníženie trestu hráčovi DAC Dunajská Streda Mohsenovi Farajimu.

DK SFZ ďalej konštatovala, že klub Reamos Kysucký Lieskovec nesplnil nariadenie 529, a preto do 12. mája musí zasla stanovisko a podniknuté opatrenia na zamedzenie vzniku podobných previnení ako aj o zaslanie vyjadrení o ovplyvňovaní hráčov klubu vonkajšími činitežmi v súvislosti so stretnutím proti DAC Dunajská Streda.

Povinnosti voči rozhodcom podža článku 7 b rozpisu súaží si nesplnili tieto kluby: MFK Ružomberok, Matador Púchov, MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda, FK Bukocel Šport Vranov nad Topžou, HFC Humenné, FK Slovenský hodváb Senica, FK Koba Senec, Rapid Bratislava, FK Rimavská Sobota, HFK Prievidza, FC Družstevník Báč, Tatran Prešov, Slovan Duslo Šaža, 1. FC Košice, FK Reamos Kysucký Lieskovec. Všetky spomínané kluby dostali desadňovú lehotu na splnenie si svojich záväzkov.

(SITA, 6.5.2004)

 

6.5.2004

Kupadöntő a DAC-pályán

Futball mellé olimpiai láng

Dunaszerdahely. Szombaton, május nyolcadikán (13.00) a DAC-stadionban rendezik a Petržalka–Ličartovce labdarúgó Szlovák-kupa döntőjét. „Tegnap elkezdtük a belépők árusítását Dunaszerdahelyen, a szurkolók a Sétáló utcai és a vasútállomás előtti újságárusnál, valamint a stadionban levő Reno sörözőben vásárolhatnak belépőt 200, 100 és 70 koronás áron. A 15 évnél fiatalabb futballrajongók ingyen tekinthetik meg a finálét. A mérkőzés előtt szórakoztató műsorral kedveskedünk a nézőknek, s a félidőben megérkezik az olimpiai láng is a pályára ” – mondta Antal Barnabás, a DAC elnöke.

(sz. z., Új Szó 2004.május 6.)

 

Štvrtok 29.4.2004 20:48

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) :

Žiados o zmenu, resp. odpustenie trestu sme zamietli Mohsenovi Farajimu z Dunajskej Stredy, naopak zvyšok trestu sme podmienečne na tri mesiace od 30.4. do 29.7. odložili ďalšiemu futbalistovi DAC Marekovi Fabužovi, doplnil informácie zo zasadnutia DK SFZ Štefan Kridla.

(SITA, 29.4.2004)

 

29.4.2004

Kupadöntő a DAC-pályán

Ötezer nézőt várnak

Dunaszerdahely. Május nyolcadikán a DAC-stadionban rendezik a Petržalka–Ličartovce labdarúgó Szlovák-kupa-döntőt. A jégkorong-világbajnokság elődöntője miatt szokatlan időpontban, 13 órakor kezdődik a találkozó, amelyet az STV 2 élőben közvetít.

„Idén ünnepeljük a klub megalakulásának 100. évfordulóját, a finálé megrendezése emeli a centenáriumi ünnepségek rangját. A szövetség előírásainak megfelelően átalakítottuk az öltözőket, csakúgy, mint a VIP-termet. Igazi futballünnepre van kilátás, mivel a ligetieknél hét volt játékosunk (Borbély, Ďurica, Straka, Pinte, Suchánek, Miroslav Kozák és Maixner – a szerz. megj.) szerepel, ötezer nézőre számítunk” – mondta lapunknak Antal Barnabás, a DAC elnöke.

A jegyek 200 (a lelátóra), 100 és 70 koronába kerülnek, a 15 évnél fiatalabbak ingyen tekinthetik meg a jövő szombati összecsapást.

(sz. z., Új Szó, 2004. április 29.)

 

Štvrtok 22.4.2004 22:25

D. Streda s pokutou 20 000

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom pravidelnom štvrtkovom zasadnutí potrestala hráča DAC Dunajská Streda Mohsena Farajiho za vylúčenie zastavením činnosti na štyri zápasy nepodmienečne. Jeho kluboví spoluhráči Marián Timko a Marek Fabuža, Senčan Peter Keller a źubomír Vyskoč z Dukly Banská Bystrica dostali za červené karty Stop! na dve stretnutia nepodmienečne.

DK SFZ udelila viacero peňažných pokút klubom i hráčom - DAC Dunajská Streda za nerešpektovanie nariadenia riadiaceho orgánu a hrubé nešportové správanie sa (HNS) divákov zaplatí 20 000 Sk.

(SITA, 22.4.2004)

 

Štvrtok 15.4.2004 20:28

Disciplinárka zasadala

Prípady futbalistov Dunajskej Stredy Mariána Timka a Mohsena Farajia, ktorí videli červené karty v 20. kole, resp. dohrávanom 18. kole II. ligy, DK pre nezaplatenie poplatku neprerokovala.

(SITA, 15.4.2004)

 

Štvrtok 25.3.2004 19:12

Lelkešovi stop na 3 zápasy

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vyniesla na svojom štvrtkovom zasadnutí v Bratislave viacero trestov za priestupky futbalistov v súažných zápasoch uplynulého týždňa. Najtvrdší dištanc postihol útočníka druholigového DAC Dunajská Streda Júliusa Lelkeša, ktorý si za udretie súpera v sobotňajšom dueli s 1. FC Košice (1:0) a následnom vylúčení nebude môc zahra v troch zápasoch (od 21. 3. 2004). Stop na jedno stretnutie (od 24. 3. 2004) si za ČK bude musie odpyka Miroslav Andódi zo Šale, ktorý bol vylúčený v utorňajšom zápase s DAC Dunajská Streda (2:0).

(SITA)

 

20.3.2004

Visszatértek az egykori sztárok

DAC: új csapattal a bennmaradásért

Több egykori válogatott játékost igazoltak a klubok. A 38 éves źubomír Moravčík visszatért Nyitrára, a vele egykorú Simon Gyula, és a tőlük nyolc esztendővel idősebb Vladimír Kinier pedig a DAC keretében található. Rajtuk kívül a Jozef Majoroš és Tibor Jančula a bacsfaiakhoz szerződött, az anyagi gondokkal küszködő Senicát pedig Marián Bochnovič segíti.

A télen hat gárdánál történt edzőcsere: Dunaszerdahelyen Dušan Libát az osztrák Robert Pflug, Bacsfán Vladimír Laukót Miroslav Mentel, Eperjesen Vladimír Gombárt MikulᚠKomanický, Licsérden Milan Albrechtet Jaroslav Rybár, Nyitrán Molnár Zoltánt Ivan Galád, a pozsonyi Rapidnál Ladislav Petrášt Fieber Péter váltotta fel.

Az alábbiakban a hét dél-szlovákiai csapatról adunk rövid áttekintést.

DAC 1904

A keret: Peško, Sánta, Póda–Konečný, Loj, M. Timko, Olejník, Marczel, Majný, P. Kršteňanský, Koňušík, Kinier, Buka–Javad, Mohsen, Hrubina, Simon, Fabuža, Miklas, Nagy J., Horochonič–Lelkeš, Herczeg, Egri, Belkovics, Bognár. Vezetedző: Robert Pflug. Érkezett: Peško (Izrael), Konečný (Žilina), Loj (Ličartovce), Timko (Trebišov), Majný (Čaňa), Olejník (Podbrezová), Kinier (Ausztria), P. Kršteňanský (Komárno), Hrubina (Franciaország), Fabuža (FC Košice), Miklas (Trenčín), Horochonič (Malajzia), Koňušík (Podbrezová), Lelkeš (Inter), Herczeg (Győri ETO). Távozott: Erős (Báč), Balla (O. Potôň), Gábriš (Čadca), Guza (Ďurkov), Németh J. (Gabčíkovo), Majoroš, Lengyel (FC Košice), Niang (Humenné), Drobný (Nitra), Ščasný (Petržalka).

Elvárások – „Az alaposan megerősített csapatnak egy célja van, kivívni a bennmaradást” – jelentette ki Antal Barnabás klubelnök.

(Új Szó, 2004. március 20.)

 

17.3.2004
II. liga: egyelőre rajtengedély nélkül a kassaiak 

Zöld utat kapott a DAC

Pozsony. A II. labdarúgóligában szereplő klubok közül a Ligabizottság a múlt héten nem hagyta jóvá a DAC és az FC Košice keretét. Ugyanis az említett egyesületek tartoztak a korábbi edzőiknek, Szikora Györgynek, illetve Bohumil Andrejkónak. A csallóköziek tegnap zöld utat kaptak, mert a vezetők igazolták, hogy a pénzt átutalták Szikorának.

„Eddig még nem kaptam egy fillért sem a DAC-tól. Úgy tudom, csak csupán az adósság töredékét, pontosan 70 500 koronát postáztak. Azonban nekem 153 ezer koronával tartoznak. Ebben az összegben szerepel, az a 30 ezer korona is, amelyet nyáron a vezetőknek kölcsönöztem a szenci Gajdoš féléves vendégjátékára. Egy biztos, nem hagyom annyiban a dolgot, s bírósághoz fordulok” – mondta lapunknak Szikora György.

Az ügyben megkérdeztük Pavol Peráčeket, a szövetség sportigazgatóját is. „Természetesen jelentős különbség volt a a tartozás mértékét illetően a DAC és az edző álláspontja között. Végül kompromisszumos megoldás született, s a klub a napokban rendezte az adósságot. Ami a kassaiakat illeti, könnyen lehet, hogy nem kapják meg a rajtengedélyt. Ugyanis eddig még fel sem vették a kapcsolat Bohumil Andrejkóval.” (sz. z.)

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. március 17.)

 

17.3.2004

Schvažovanie po slovensky

TomᚠPETRO

Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu schválila pred časom predložené súpisky štrnástim klubom zo 16-členného druholigového pelotónu. Potrebné dokumenty mali v poriadku (aké príznačné) dve najhoršie tímy v tabužke - D. Streda a 1. FC Košice. V oboch prípadoch išlo o nevyrovnané finančné podĺžnosti voči bývalým trénerom - Jurajovi Szikorovi, resp. Bohumilovi Andrejkovi. Včera už technický riaditež SFZ mohol oznámi jednu zmenu vo svojom verdikte, pretože klub zo Žitného ostrova si svoje záväzky splnil, preto nevidí problém v jeho ďalšom účinkovaní v jarnej časti druholigovej súaže. Znamená to teda, že aj DAC má schválenú súpisku. Zostal teda iba 1. FC. "Pokiaž ide o 1. FC Košice, nemám zatiaž informácie, žeby prišlo k dohode vedenia klubu s pánom Andrejkom," povedal pre agentúru SITA Pavol Peráček. Predstavitelia 1. FC môžu vyrovna svoj dlh voči bývalému trénerovi až do začiatku II. ligy, teda do soboty. Ak sa tak nestane a obe strany sa nedohodnú, P. Peráček pohrozil, že 1. FC neschvália súpisku a hráči tohto klubu nemôžu nastúpi na spomínaný víkendový duel. Zhodou okolností, v Dun. Strede. Automaticky to znamená kontumačnú prehru, keď sa tak nestane ani do utorňajšieho zápasu s Ličartovcami, nasleduje druhá kontumačná prehra...

(Korzár 17.3.2004)

 

16.3.2004

Feltételes rajtjel a DAC-nak

Az elmúlt hét közepén hagyta jóvá a Szlovák Labdarúgó Szövetség a II. ligás futballcsapatok nevezési listáját a tavaszi idényre. A csallóközi futballvezetők gondban voltak, hiszen a szövetség illetékesei némely esetben keresztülhúzták elképzeléseiket.

Némi huzavona után a kiesőjelöltek zónájában telelő DAC csupán feltételes rajtengedélyt kapott az országos szövetségtől, mely csupán azzal a kitétellel hagyta jóvá a sárga-kékek alaposan megerősített keretét, ha a klub a tavaszi rajtig rendezi a volt vezetőedzővel, Szikora Györggyel szembeni tartozását. Megtudtuk, a szövetségnél nyilvántartott edzői szerződés szerint az illetékesek négy esetben igazat adtak Szikorának, két esetben viszont nem vették figyelembe követelését. Az egyik eset konkrétan a volt klubtitkárnak, Gábriš játékengedélyének kiváltására kölcsönzött 30 ezer koronára vonatkozik. Reméljük, a tavaszi nyitányig megoldódik a probléma.

(ái, Csallóköz, 2004.03.16.)

 

Pondelok 15.Marec 2004 14:48 

Program 17.kola II. ligy
Program a obsadenie rozhodcov v zápasoch Corgoň ligy a II. ligy v sezóne 2003/2004, ktoré sú na programe v tomto týždni (15.-21. marca 2004):
 II. liga - 17. kolo:
Sobota 20. marca - o 10.30 h: FK Rapid Ružinov Bratislava - HFK Prievidza (Straka - Mókoš, Cuninka, Michlian), o 15.00 h: FC Rimavská Sobota - REaMOS Kysucký Lieskovec (Šimon - Jurášek, Klovanič - Ballarin), Koba Senec - FC Nitra (Samotný - Bacsa, Klačko - Gonda), SH Senica - 1. FC Družstevník Báč (Kakaščík - Benko, Weiss - Schmidt), Bukocel Vranov - Slovan Duslo Šaža (P. Hrčka - Veselský, Somoláni - Pavlík), DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Košice (Šulgan - Rendko, Sliš - Ihringová), HFC Humenné - Tatran Prešov (Doboš - Brendza, Bobko - Anguš), Steel Trans Ličartovce - ŽP Šport Podbrezová (Vnuk - Sluk, Kubica - Hracho).

(SITA)

 

12.3.2004

DAC-Rimavská Sobota 0:1 (0:1)

Po odložení prvého jarného kola DAC zohral na umelom trávniku v Zlatých Moravciach priatežské stretnutie s jesenným majstrom II. ligy. Obe mužstvá hrali opatrne, vypracovali si len málo príležitostí na skórovanie a brány neboli ohrozené. Po ojedinelom útoku súpera v 38.minúte po centri Maruniak skóroval hlavou z bezprostrednej blízkosti.

V bráne DAC stál Kobr, ktorý prišiel vypomáha z Košíc, lebo naši gólmani pre chorobu neboli k dispozícii. Ak sa počasie umúdri, tak v sobotu privítame v Dunajskej Strede na prvom majstrovskom stretnutí 1.FC Košice.

(DSTV-text)

DAC: Kobr (46.Šanta) – Olejník – Konečný, M.Timko (60.Loj), Majný – Buka (60.Hrubina), Simon (70.Horochonič), Faraji, Fabuža (70.Razzaghi) – Herczeg (70.Bognár), Lelkeš (70.Zlacký)

 

12.3.2004

DAC: rendezni kell az adósságot Szikorával szemben

Feltételes rajtengedély

Pozsony. Pavol Peráček, a Szlovák Labdarúgó Szövetség technikai igazgatója szerdán délután csak azzal a feltétellel hagyta jóvá a dunaszerdahelyimásodik vonalbeli futballcsapat keretét, hogy a klub a tavaszi rajtig rendezi Szikora Györggyel szembeni tartozását.

A csallóköziek ötvenhét esztendős volt szakvezetője írásban benyújtott igénye alapján hat tételben sorolja fel a tartozást. A szövetségnél bejegyzett edzői szerződés szerint a sportvezető négy esetben igazat ad Szikorának, kettőben viszont nem.

Tehát a Pavol Peráček technikai igazgató által elismert összeg kifizetésével zöld utat kap a csallóközi egyesület.

Mivel egy héttel elhalasztották a tavaszi idénynyitót, időt nyertek a csallóköziek. Reméljük, minél hamarább pont kerül az ügy végére. (sz. z.)

ÚJ SZÓ-JELENTÉS (Új Szó, 2004. március 12.)

 

12.3.2004

Március huszonharmadikán, kedden délután pótolják a II. labdarúgóliga 16. fordulójának hétvégére tervezett mérkőzéseit

A kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztották a rajtot

Pozsony. A Szlovák Labdarúgó Szövetség Ligabizottsága a kedvezőtlen pályaviszonyok miatt elhalasztotta a II. liga hét végére tervezett tavaszi nyitányát. A 16. forduló mérkőzéseit március 23-án pótolják.

Holnap délután öt dél-szlovákiai együttes játszott volna otthon. A kluboknál érdeklődtünk, miként fogadták a döntést, s jelenleg milyen a pálya állapota.

Elmarad a sárdagasztás

A vágsellyeiek az alaposan megerősödött DAC-ot fogadták volna. „Még szerdán letisztítottuk a havat pályáról. Mindent megtettünk azért, hogy sor kerüljön a mérkőzésre. A talaj azonban rendkívül mély, tehát megnyugvással vettük tudomásul a szövetség döntését. A felázott játéktéren a futball helyett a sárdagasztás dominált volna, nem is beszélve az anyagi károkról. Slavomír Prúčny menedzserünk már a nevezések leadásánál jelezte a szövetség vezérkarának, hogy mi a halasztásra voksolunk” – mondta lapunknak Takács Tibor, a klub alelnöke. A mátyusföldi együttes a bajnoki találkozó helyett szombaton előkészületi meccset játszik a nyitrai gárdával.

A II. ligás csapatok vezetői közül csupán a homonnaiak és az eperjesiek jelezték a ligabizottságnak, hogy a hétvégén akarnak játszani. A kassaiak tartózkodtak, míg a további tizenhárom klub képviselője egyértelműen a halasztást javasolta. (sz. z.)

SZABÓ ZOLTÁN (Új Szó, 2004. március 12.)

 

11.3.2004

II. labdarúgóliga: nem hagyták jóvá a kassaiak keretét

Tartoznak Szikorának

Pozsony. Pavol Peráček, a Szlovák Labdarúgó Szövetség technikai igazgatója nem hagyta jóvá az FC Košice keretét a II. liga tavaszi idényére. Ugyanis a keletiek tartoznak a korábbi edzőnek, Bohumil Andrejkónak. Hasonló cipőben járnak a dunaszerdahelyiek is, ők Szikora Györgynek adósak. Vladimír Wänke, a szövetség sportigazgatója kijelentette: a csallóközi vezetők a délután folyamán iratokkal igazolták, hogy rendezték a számlát, így utólagosan kaptak zöld utat.

„Ezt nem akarom elhinni! Milyen iratokat vihettek a szövetségbe? Hiszen egy fillért sem kaptam a nekem járó pénzből. Tegnap délelőtt tárgyaltam sárga-kékekkel, ám teljesen elfogadhatatlan ajánlatot tettek. Csupán az adósság töredékét akarták kifizetni. Egy biztos, nem hagyom annyiban a dolgot, lesz még folytatás” – mondta felháborodottan lapunknak Szikora György.

Megkerestük Antal Barnabást, a DAC elnökét is, aki leszögezte „Jó úton halad az ügy, a rajtig biztosan megegyezünk...”

Korábban szó volt arról, hogy az óriási anyagi gondokkal küszködő Senica visszalép, azonban tegnap benyújtották keretüket, amelyet a szövetség elfogadott. (sz. z.)

ÚJ SZÓ-JELENTÉS (Új Szó, 2004. március 11.)

 

6.3.2004

Nem kellett a DAC-nak

Balla Béla Dióspatonyban

Dióspatony. Egykori élvonalbeli labdarúgóval, Balla Bélával erősített a nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában játszó dióspatonyi DSC. Az ismert középpályás ugyan újfent egykori sikerei helyszínén, Dunaszerdahelyen kezdte el a téli alapozást, ám menet közben kiderült, DAC szakvezetése nem tart igényt a játékos szolgálataira. A dióspatonyiak azonnal lecsaptak Ballára, aki a tavaszi pontvadászatban a Cséfai-legénység vezéregyéniségévé válhat. „Reméljük éppen Balla helyettesíti majd a Ausztriába szerződött rutinos játékmesterönket, Stanislav Lieskovskýt” – vélekedett a DSC csapatvezetője, Csomor József.

(gh) (Új Szó, 2004. március 8.)

 

Pondelok 8.Marec 2004 13:13 

Program 16. kola II. ligy

 II. liga - 16. kolo:
Sobota 13. marca - o 14.30 h: REaMOS Kysucký Lieskovec - ŽP Šport Podbrezová (Jaška - Ballarin, Benko - Vnuk), 1. FC Košice - Steel Trans Ličartovce (Ďuriš - Bobko, Brendza - Anguš), Slovan Duslo Šaža - DAC 1904 Dunajská Streda (Pavlík - Sluk, Cuninka - Richtárik), Tatran Prešov - Bukocel Vranov (Hracho - Jankovič, Klačko - Weiss), 1. FC Družstevník Báč - HFC Humenné (Smolák - Bacsa, Veselský - P. Hrčka), FC Rimavská Sobota - FK Rapid Ružinov Bratislava (Šipoš - Košecký, Gonda - Doboš), FC Nitra - SH Senica (Michlian - Likavský, Somoláni - Sliš), o 16.30 h: HFK Prievidza - Koba Senec (Chmura - Rendko, Klovanič - Šulgan).

(SITA)

 

Sobota 6.Marec 2004 17:43 

Prípravné zápasy - sobota

DAC 1904 Dunajská Streda (II) - Dunajská Lužná (III) 1:2 (1:1)
Gól DAC: Šimon
Pre Dunajskú Stredu to bola s najväčšou pravdepodobnosou generálka na jarnú čas II. ligy.

(SITA)

 

6.3.2004

DAC–Dunajská Lužná 1:2 (1:1), a DAC gólszerzője: 38.Simon. A mérközést az Inter müfüves pályáján játszották.

Az egész heti intenzív edzés után fáradtan játszott a csapat, a pálya sem volt ideális. A hazaiak hathatós bírói segédlettel gyöztek, mindkét góljukat lesgyanús helyzetböl szerezték. Csapatunkból Simon volt eredményes, aki a 38.percben Herczeg visszagurítása után a kapus fölött a hálóba emelt. Ha minden jól megy, szombaton végre bajnoki forduló következik Vágsellyén.

DAC: Peško (46.Šanta) – Loj – Konečný, Olejník (46.Timko), Majný – Buka (60.Hrubina), Horochonič (70.Miklas), Simon (75.Faraji), Fabuža (75.Razzaghi) – Bognár (46.Zlacký), Herczeg (75.Bognár)
(DSTV-text)

 

A DAC jövője

Március 3-án ünnepélyesen aláírták a szerződést az iráni szponzorral

Megindulhat a DAC felfelé a lejtőn

A városi képviselőtestület februári ülésén jóváhagyta a külföldi szponzor belépését a városi futballcsapatot működtető DAC részvénytársaságba. Az új szponzor azonban nem a bécsi székhelyű IIFC GmbH társaság lett, mivel vele nem sikerült megegyezni.

   Február elejére lezárultak a tárgyalások egy másik stratégiai befektetővel, és létrejött a megállapodás. Ennek eredménye a város — amely jelenleg a DAC Rt. egyetlen részvényese, tehát a részvények 100 százalékát birtokolja — és a stratégiai partner között megkötött előszerződés. A végleges szerződést a DAC közgyűlése jóváhagyta, amelyre a városi képviselőtestület részvételével került sor február folyamán. A szerződést ünnepélyes keretek között március 3-án írtják alá.

   A külföldi szponzor vállalja, hogy a futballcsapat mindenkori éves költségeinek a hetven százalékát fedezi, nyilatkozta Antal Barnabás klubelnök. Egyidejűleg a részvények 70 százaléka is átkerülne a tulajdonába. A csapat vezetőségének és a szponzornak jelenleg az a legfontosabb célja, hogy a jelenleg a 2. labdarúgóliga utolsó előtti helyén nagy ponthátránnyal álló DAC csapata megmeneküljön a kieséstől. Nem titkoljuk, hogy távlati célunk a visszajutás az 1. ligába és a nemzetközi kupameccseken való részvétel jogának a kivívása, hangsúlyozta Antal Barnabás. Szintén hosszú távra szóló terve a városnak, hogy a dunaszerdahelyi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakközépiskolával karöltve futballakadémiát létesítsenek Dunaszerdahelyen.

   Változások várhatók az FC DAC 1904 részvénytársaság igazgatótanácsának összetételében. Valószínűleg a külföldi szponzor képviselője lenne a klubelnök.

   A játékosállomány feltöltése is elkezdődött, hiszen az őszi keretből csak hárman maradtak: Buka, Bognár és Sánta. A csapat új szerzeményei: a győri Herczeg, Hrubina a prágai Sláviából, valamint Konečný, Loj, Mojný, Lelkeš, Peško és nem utolsósorban Simon Gyula, az Ausztriából hazatért 38-éves játékmester, aki egyúttal edzője is a csapatnak. A keretet három ifijátékossal is feltöltötték: Belkovics, Egri és Nagy Norbert is bemutatkozási lehetőséget kap a nagycsapatban. További erősítésként a csapat számít az ősszel már bemutatkozott két iráni játékosra, Mohsenra és Javadra. Nem került még pont az edzőkérdés végére, hiszen a már említett Simon Gyula játékosedzőnek nincs 1. osztályú edzői képesítése.

   Nemcsak a keretben vannak változások, hanem a stadion környékén is, hiszen átalakítják az öltözőket, és hamarosan elkezdődik a főtribün rekonstrukciója. Nagy örömünkre a Szlovák Labdarúgó-szövetség nekünk adta a szlovák labdarúgó kupadöntő megrendezésének a jogát, amely június 5-én lesz, erre az időpontra be akarjuk fejezni az említett átalakításokat, mondta Antal Barnabás klubelnök. Hozzáfűzte, hogy mivel a DAC idén lesz százéves, egy rangos nemzetközi labdarúgótornával szeretnék megünnepelni a centenáriumot június második hetében. Emellett tárgyalások folynak a Sparta Praha öregfiúk csapatával egy bemutatómérkőzés lebonyolításáról. Emlékezetes, hogy a DAC történetének legnagyobb sikerét épp a csehszlovák kupa elnyerésével érte el a Sparta ellenében. " Remélem, hogy ha összerázódik a felfrissített csapat és a stadion is megszépül, a szurkolók ismét visszaszoknak a mérkőzésekre és talán sikerül visszahozni Dunaszerdahelyre a régi idők focihangulatát" - nyilatkozta a klubelnök.

(-pve-, DH 2004.március)

 

Budúcnos DAC-u

Vstupom zahraničného sponzora sa zvýšia šance na záchranu DAC-u v druhej lige

Futbalová akadémia v Dunajskej Strede?

 Péter Pázmány, primátor Dunajskej Stredy iránsky majitež firmy 3. marca podpísali zmluvu o vstupe zahraničného sponzora do spoločnosti DAC a.s. prevádzkujúcej miestny futbalový klub. Slávnostný akt sa uskutočnil po tom, čo valné zhromaždenie a.s. takmer jednomysežne súhlasilo s odpredajom väčšinového, 70 percentného balíka akcií zahraničnému sponzorovi.

   Mestské zastupitežstvo ešte v januári t.r. súhlasilo so vstupom zahraničného sponzora do spoločnosti DAC a.s., prevádzkujúcej miestny futbalový klub. Zároveň poverilo primátora mesta, Pétera Pázmánya a vedenie akciovej spoločnosti, aby pokračovali v rokovaniach o uzavretí zmluvy so zahraničným sponzorom.

Avšak rokovania sa neskončili úspešne, preto sa začalo rokova s iným iránskym sponzorom. Výsledkom bola zmluva o budúcej zmluve medzi mestom Dunajská Streda, teda 100 percentným majitežom spoločnosti DAC a.s. a strategickým partnerom. Podmienkou podpisu dohody, ktorý vytýčili na 3. marca, bol súhlas valného zhromaždenia a.s. s definitívnou verziou zmluvy.

   Predseda klubu, Barnabás Antal pre DH povedal, že zahraničný sponzor sa zaviazal uhradi 70 percent ročných nákladov futbalového klubu. Zároveň prevezme 70 percent akcií spoločnosti. Prvoradým záujmom vedenia klubu ako i sponzora je zachráni mužstvo so značnou bodovou stratou pred vypadnutím z 2. futbalovej ligy. "Nepopierame, že naším snom je návrat do 1. ligy a účas na zahraničných pohárových turnajoch" - povedal Barnabás Antal. Taktiež dlhodobým zámerom mesta je vytvorenie futbalovej akadémie v Dunajskej Strede v spolupráci s Požnohospodárskou a potravinárskou školou.

   Po odsúhlasení zmluvy mestským zastupitežstvom možno očakáva zmeny v predstavenstve spoločnosti FC DAC 1904. Predsedom klubu sa pravdepodobne stane predstavitež zahraničného sponzora.

   Medzičasom sa začalo aj s budovaním mužstva, veď od začiatku jesennej sezóny zostali v zostave len traja hráči: Buka, Bognár a Sánta. Novými posilami sú: Herczeg z Győru, Hrubina z pražskej Slávie, ďalej Konečný, Loj, Mojný, Lelkeš, Peško a nie v poslednom rade 38 ročný Gyula Simon, ktorý sa vracia domov z Rakúska.

On je zároveň aj trénerom dunajskostredského mužstva. Do zostavy prizvali aj troch dorastencov, Benkovicsa, Egriho a Norberta Nagya, ktorí dostanú šancu hra medzi dospelými. Ďalšou posilou budú dvaja Iránci, Muhsen a Javad, ktorí sa už predstavili na jeseň. Neuzavrela sa ešte definitívne otázka trénera, veď už spomínaný Gyula Simon nemá kvalifikáciu 1. stupňového trénera.

   Nielen v zostave sú zmeny, ale aj v okolí štadióna: šatne prerábajú a zakrátko sa začne aj s rekonštrukciou hlavnej tribúny. "Vežmi nás teší, že Slovenský futbalový zväz nás poveril usporiadaním finálového zápasu Slovenského pohára, ktorý sa koná 5. júna. Do tejto doby chceme ukonči spomínané úpravy" - vyratúval úlohy najbližších dní predseda klubu Barnabás Antal. Ako podotkol: nakožko DAC oslavuje tento rok storočnicu svojho založenie, toto výročie chcú v druhom júnovom týždni oslávi medzinárodným zápasom. Okrem toho rokujú aj s mužstvom starších hráčov Sparty Praha. "Dúfam, že sa omladené družstvo do tej doby zohrá, štadión vynoví, fanúšikovia klubu ako aj milovníci futbalu sa opä vrátia do hžadiska, a snáď sa podarí navráti aj niekdajšiu atmosféru futbalových zápasov do Dunajskej Stredy" - uzavrel rozhovor pre DH predseda klubu.

(p. vonyik, DH marec 2004)

 

4.3.2004

DAC predal Husajnovi 70 percent akcií, nový sponzor investoval 70 000 eúr

Dunajská Streda (TASR) - Po dlhotrvajúcich rokovaniach sa vyjasnila situácia okolo ďalšieho pôsobenia v dlhoch sa utápajúcho futbalového klubu DAC Dunajská Streda. Predstavitelia predstavenstva 1904 a. s., ktorá je vo výlučnom vlastníctve mesta podpísali zmluvu o predaji 70 percent akcií iránskemu občanovi Amirovi Husajnovi. Nový majoritný vlastník klubu, povolaním právnik a majitež prvoligového teheránskeho klubu OQAB FC sa predstavil na tlačovke. O svojich zámeroch prezradil, že ako skúsený právnik by nikdy neuzavrel túto zmluvu, keby neveril v lepšiu budúcnos mužstva. Už koncom minulého týždňa priviedol na Žitný ostrov na trénerský post rakúskeho odborníka Róberta Pfluga, ktorý predtým pôsobil v kluboch Sturm Graz a Oberwart. "Pána Pfluga poznám už dlhšie a považujem ho za jedného z najlepších trénerov v Rakúsku. Pamätám si aj na slávnejšie časy DAC Dunajská Streda," povedal Amir Husajn. Dávnejšie prenikla na verejnos správa, že nový vlastník klubu previedol na účet klubu 70 000 eur, vďaka čomu sa DAC mohol v posledných dňoch posilni. Prišli hráči s prvoligovými skúsenosami Marek Fabuža z Ružomberka, Marián Timko zo Senica. Už dlhšie trénujú spolu s mužstvom Konečný zo Žiliny, Loj z Ličartoviec, Majný z Čane. V jarnej časti posilní mužstvo ETO Györ Miklós Herczeg a z Malajzie sa vrátil Horochonič. Začiatkom týždňa sa pripojili k mužstvu Iránčania Mohsen a Javad, ktorí už v jesennej časti hrali. Husajn ďalej prezradil, že má v úmysle privies do Dunajskej Stredy ďalších iránskych hráčov.

(Korzár 4.3.2004)

 

4.3.2004

Robert Pflug, a DAC osztrák vezetőedzője bízik a csallóköziek megmenekülésében

Végszóra érkezett a mester

Dunaszerdahely. Tíz nappal ezelőtt érkezett új állomáshelyére a DAC osztrák vezetőedzője, az I. osztályú képesítéssel és temérdek tapasztalattal rendelkező Robert Pflug. Az 59 esztendős szakvezető három évtizeden át az osztrák felsőház egyik patinás klubjánál, a Sturm Graznál tevékenykedett. A serdülőktől a felnőttekig minden korosztálynál dolgozott, sok hazai és külföldi kiválóságot irányított. Legutóbb a III. ligás Gratkom csapatát vezette.

Robert Pflug

Fogas Ferenc felvétele

Szinte végszóra, néhány nappal a bajnoki nyitány előtt érkezett a kiesőjelölt csallóköziekhez. Ismeretlen közegbe, ismeretlen játékosok közé csöppent. A tények ismeretében komoly próbatétel előtt áll tavasszal.

Elcsépelt frázis, mégis igaz. Szeretem a nagy kihívásokat. Igent mondtam a felkérésre, mert tudtam, hogy többségi tulajdonossá előlépett iráni barátaim állják szavukat, megteremtik a profi szakmai munka hátterét. Jó képességű játékosokkal töltötték fel a játékoskeretet. Simon Gyula és Vladimír Kinier személyében ismert és sikeres segítőim vannak. Nagyra értékelem szakmai tudásukat, emberi tulajdonságaikat. Ráadásul Simon még futballistaként is a csapat húzóemberének számít.

Milyen a szakmai stábon belüli munkamegosztás?

Csúcsszinten én felelek az edzésmunkáért, a stratégiáért. Vladimír Kinier a bemelegítésnél viszi a prímet, játék közben a pálya széléről utasítja védenceinket. Simon Gyula pedig meghosszabbított kezünk a játéktéren.

Több nemzetiségű, vegyes társaság jött össze a DAC-nál. Nincsenek nyelvi problémái az edzések felvezetésénél, a gyakorlásokon, a meccseken?

Mindkét segítőtársam jól beszél németül, először természetesen velük egyeztetek. Ők utána szlovák nyelven elmagyarázzák a futballistáknak a feladatokat. „Július Cézár” (Simont nevezte így Pflug – a szerző megj.) plusz feladatként Herczeg Miklósnak magyarra fordítja mindezt. Az irániak, akik huzamosabb ideje Ausztriában játszottak, pedig tudnak németül.

Ugyan neves futballisták érkeztek a DAC-hoz, ám többen közülük előző állomáshelyükön mellékvágányra szorultak. Fel tudja-e őket újra pörgetni?

Fontos lesz, hogy visszatérjen az egyébként élvonalbeli tapasztalatokkal felvértezett labdarúgóink elillant önbizalma. Néhányuknál az észlelt erőnléti hiányosságokat is orvosolni kell. Profik esetében még azzal sem lehetnek nagyobb gondok, hogy szerződésük csupán fél évre szól. Ők a klub sikereiért harcba szállva valójában újra formába, rivaldafénybe kerülhetnek.

Van-e edzői krédója?

Az elmúlt évtizedek gazdag tapasztalataiból merítve állítom: korrektség, következetesség nélkül nem lehet sikeres a tréner. Aki azzal jön, hogy képtelen teljesíteni a feladatot, az nálam leszerepelt. Minden labdarúgónak egyforma esélyt, bizonyítási lehetőséget kínálok. Csak rajta múlik, igazolja-e az elvárásokat.

Milyen hadrendben próbál eredményes lenni új csapatával?

Én a 4-4-2-es felállást részesítem előnyben. Szerencsére sok jó képességű, rutinos futballistából válogathatok. Most az a legsürgősebb feladatom, hogy az egyes posztokra a legmegfelelőbb emberek kerüljenek. Vagyis, kialakítsam a kezdőcsapatot.

Rohamozni, vagy inkább védekezni fognak tavasszal újdonsült tanítványai?

Az adott helyzetből kell kiindulni. A DAC a 15. helyről kezdi a felzárkózást, minden pontra nagy szükségünk lesz tavasszal. Elképzelésem, hogy lehetőleg kapott gól nélkül fejezzük be a találkozót. Ez már minimum egy pontot jelent számunkra, ami természetesen nem zárja ki, hogy betaláljunk az ellenfél hálójába. Meggyőződésem, hogy a csapattól elpártolt közönséget nem csupán a pontok számának gyarapításával, hanem szemre tetszetős, gólokban is bővelkedő produkcióval tudjuk visszacsalogatni a lelátóra.

Milyenek az eddigi dunaszerdahelyi tapasztalatai?

Elégedett vagyok védenceim hozzáállásával, igyekezetével. Rohamléptekkel haladunk előre. Eddig három meccsen láttam a csapatot játszani, a szenciek elleni találkozón már meglepően jól működött a gépezet. Ha így folytatjuk, teljesíthetjük a kitűzött célt, megkapaszkodunk a II. ligában. Ehhez azért egy kis szerencsére is szükségünk lesz az idegtépő tavaszi összecsapásokon.

Temérdek élvonalbeli focista

A tavaszi nyitányra készülő DAC játékoskerete is sokat elárul arról, milyen komolyan veszik a Csallóköz szívében a tavaszi megmenekülési kísérletet. ĺme a névsor: Peško, Šanta (kapusok)–Konečný, Marián Timko, Loj, Olejník, Koňušík, Majny (védők)–Buka, Simon, Hrubina, Miklas, Horochonič, Fabuža, Nagy József, Mohsen, Javad (középpályások)–Herczeg, Bognár, Lelkeš. (ái)

ÁGH ISTVÁN (Új Szó, 2004. március 4.)

 

4.3.2004

Merész tervekkel érkezett Amir Huszain Fathee ügyvéd, a DAC új iráni tulajdonosa

Vége az ínséges időknek?

Dunaszerdahely. Tegnaptól iráni többségi tulajdonosa van a DAC II. ligás futballcsapatának. Amir Huszain Fathee megvette a klub részvényeinek hetven százalékát, a maradék 30 százalék továbbra is az önkormányzat tulajdonában maradt.

A megállapodás, melyet Pázmány Péter polgármester és Amir Huszain Fathee írt alá határozatlan időre szól, de abban az esetben azonnal felbontható, ha az együttes kiesne a IV. ligába. Értesüléseink szerint a főtámogató a szerződés értelmében a tavaszi idényben legalább hetvenezer eurót utal át a DAC számlájára. Az iráni szponzor arra a kérdésre, hogy mivel foglalkozik, azt válaszolta, hogy az iráni II. ligás FC Teherán tulajdonos-elnökeként tevékenykedik. Látva a nagy csodálkozást késöbb hozzátette, hogy emellett még ügyvédként is dolgozik...

Elmondta, Ausztriában ismerkedett meg a dunaszerdahelyi vezetőkkel. „Segíteni akarok a szép hagyományokkal rendelkező egyesületen. Látványos és eredményes futballt akarunk játszani, így szeretnénk visszacsalogatni a szurkolókat a lelátóra. Arra egyáltalán nem is gondolok, hogy esetleg az idény végén búcsúra kényszerülnénk. Robert Pflug személyében kiváló osztrák edzőt szerződtettünk, aki hosszú évekig eredményesen dolgozott a Strum Graznál. Biztosra veszem, hogy remek gárdát kovácsol össze. Emellett jó képességű játékosokat is igazoltunk. Nem tagadom, nagy terveim vannak, a következő idényben már a bejutásért indulunk harcba. Távlati célunk, hogy a DAC hosszú idő után ismét kijusson a nemzetközi porondra” – jelentette ki az iráni befektető.

Továbbá elmondta, egyelőre nem tervez változásokat a klub vezetésében, de hamarosan egy megbízott emberük felügyeli majd a klubban zajló munkát. Megtudtuk, hogy a főtámogató beleegyezése nélkül nem lehet a klubban semmilyen pénzügyi tranzakciót lebonyolítani.

Amir Huszain Fathee személyesen látta a DAC legutóbbi, szenci találkozóját, amelyet a sárga-kékek 3:0-ra megnyertek. „Örülök, hogy egyre jobban belelendülnek a játékosok, ha a bajnoki találkozókon is ilyen teljesítményt nyújtanak, akkor elrugaszkodunk az alsóházból” – kommentálta a látottakat.

SZABÓ ZOLTÁN (Új Szó, 2004. március 4.)

 

4.3.2004

Rangos nyári torna Dunaszerdahelyen

Dunaszerdahely. A DAC fennállásának 100. évfordulója alkalmából nyáron rangos nemzetközi tornát rendeznek. Az iráni többségi tulajdonos elmondta, hogy egy népszerű magyar együttes (valószínűleg a Ferencváros), a Strum Graz, az FC Teherán és a házigazdák együttese méri össze majd erejét. (sz. z.)

SZABÓ ZOLTÁN (Új Szó, 2004. március 4.)

 

4.3.2004

Új szponzor és új csapat

Hosszas tárgyalás után megegyezés született arról, hogy a kizárolagos városi tulajdonú DAC 1904 Rt. részvényeinek 70 százaléka Amír Husszein Fathee iráni üzletember tulajdonába kerül, aki ennek a fejében rendezi a klub költségvetésének 70 százalékát. A szerzödés ertelmében a stadion továbbra is városi tulajdonban marad. Amír Husszein, aki foglalkozására tekintve ügyvéd és egy teheráni labdarúgó klub tulajdonosa, szerda délutáni sajtóértekezletén elmondta, hogy az üzlet mindkét fél javát szolgálja. Bízik a csapat jobb szereplésében. Távilatilag a feljutás és a nemzetközi kupaszereplés a cél. Ennek érdekében leszerzödtette Robert Pflug osztrák edzöt, aki korábban a Strum Graz és az Oberwart csapatánál dolgozott. Máris biztosította néhány élvonalt is megjárt labdarúgó, Marek Fabuža és Marián Timko szerzödtetését. Visszatértek az iráni labdarúgók, Mohsen és Javad, akik már összel is erösítették a csapatot. Simon Gyula pályaedzöként és játékosként marad, és a szakvezetést kiegészítette még Vladimír Kinier, aki legutóbb edzöként Ausztriában dolgozott.

(DSTV-text)

 

4.3.2004

Nový sponzor, nový DAC

Po dlhotrvajúcich rokovaniach došlo k dohode, podža ktorej 70-percentným majitežom DAC 1904 a.s. sa stal iránksy podnikatež Amir Husein Fathee. Väčšinový majitež zabezpečí 70 percent rozpočtu futbalového klubu. V zmysle zmluvy štadión zostáva naďalej vo vlastníctve mesta. Amir Husein je povolaním advokát a vlastníkom popredného teheránskeho futbalového klubu. Na tlačovej konferencii povedal, že obchod je výhodný pre obe strany. Je presvedčený o tom, že futbal v Dunajskej Strede bude ma vzostupnú tendenciu. Perspektívne ráta s postupom do najvyššej súaže a účasou v medzinárodných pohároch. V záujme toho priviedol na post trénera Rakúšana Roberta Pfluga, ktorý predtým pôsobil v celkoch Strum Graz a Oberwart. Zabezpečil príchod niekožkých kvalitných hráčov, naposledy Mareka Fabužu a Mariána Timka, s ligovými skúsenosami. Vrátili sa iránske posily, Mohsen a Javad, ktorí v DAC pôsobili už v jesennej časti súaže. Július Simon zostáva hráčom a asistentom trénera, a k realizačnému tímu sa pripojil ďalší asistent Vladimír Kinier, ktorý naposledy pôsobil v Rakúsku.

(DSTV-text)

 

3.3.2004 19:46

Nový zahraničný sponzor FK DAC Dunajská Streda je majitežom iránskeho druholigového klubu v Teheráne

Trénerom Dunajskej Stredy Rakúšan Robert Pflug

DUNAJSKÁ STREDA 3. marca (SITA) - Novým trénerom futbalistov slovenského druholigového klubu DAC 1904 Dunajská Streda sa stal Rakúšan Robert Pflug, ktorý už týždeň pripravuje nových zverencov na jarnú čas sezóny 2003/2004. Jeho pravou rukou pri záchranárskych prácach v súaži bude 38-ročný Július Šimon, ktorý by mal mužstvu pomôc ešte aj na ihrisku.

Nový zahraničný sponzor dunajskostredského klubu odkúpi 70-percentný balík akcií FK DAC 1904 a.s. a zaväzuje sa uhradi 70-percentný podiel ročného rozpočtu klubu. Vyplýva to zo zmluvy podpísanej v stredu na radnici v Dunajskej Strede medzi mestom, ktoré bolo doteraz jediným a stopercentným akcionárom klubu a riaditežom druholigového iránskeho klubu OQAB FC Teherán. Podža vyjadrenia Amira Hasana Fathea krátkodobým ciežom bude zotrvanie dunajskostredského mužstva v II. lige, kde momentálne patrí DAC 1904 predposledná 15. priečka. Strategickou úlohou však zostáva prebojova sa znova do najvyššej súaže a účas v európskych pohároch. "Nový tréner Robert Pflug je kvalitný odborník, ktorý je schopný splni vytýčené úlohy za pomoci hráčov a 38-ročného hrajúceho trénera Júliusa Šimona. O zostupe z II. ligy ani nerozmýšžame," skonštatoval A. H. Fathee.

Iránčania zrejme zavedú prísny finančný režim, pretože si vyhradili právo odsúhlasi každú finančnú operáciu. K zmenám vo vedení predstavenstva FK DAC 1904 a.s. zatiaž nepríde, ale nový väčšinový akcionár v krátkom čase vyšle do Dunajskej Stredy svojho zástupcu, ktorý bude na mieste rozhodova a dozera na chod klubu. Po Mohsenovi, ktorý už hral v mužstve Dunajskostredčanov v jesennej časti aktuálnej sezóny, sa v žlto-modrých farbách DAC-u predstaví aj ďalší iránsky futbalista Javad.

SITA 2004 (3. 3. 2004 19:46:00)

 

3.3.2004

Július Šimon v úlohe záchranára

Dunajská Streda (TASR) - V prípravnom futbalovom stretnutí KOBA Senec - DAC Dunajská Streda v utorok po tvrdom osobnom súboji spadol na trávnik hráč KOBY Ján Hrbek. Spočiatku vyzerala celá situácia nevinne, hráči ho vyzvali, aby stál a nezdŕžal. Vtedy pribehol k nemu 38-ročný hrajúci tréner DAC, bývalý reprezentant Július Šimon, ktorý tiež sotil do neho, ale nereagoval.

"Videl som, že má otvorené oči, nedýcha a má zapadnutý jazyk. Hneď som mu uvožnil jazyk a otočil som ho na bok a niekožkokrát som ho udrel do chrbta, na čo začal pomaly dýcha. Všetkým sa nám užavilo a vzápätí, opierajúc sa o zdravotníkov, odišiel z ihriska," prezradil Július Šimon a skromne dodal: "S podobným prípadom na ihrisku som sa stretol vôbec prvý raz. Za záchrancu sa nepovažujem. Urobil som len to, čo som v tej chvíli urobi mal. Mysžou mi prebehli posledné tragické prípady z trávnika. Smr maďarského reprezentanta Miklósa Fehéra, ktorého som dobre poznal a jeho tragické skonanie na ihrisku sa ma hlboko dotklo."

(Korzár 3.3.2004)

 

3.3.2004

Hrbek összeesett a pályán a KOBA-DAC mérkőzésen

Simon, az életmentő

Szenc. Simon Gyula volt a tegnapi Senec–DAC (0:3) előkészületi labdarúgó-mérkőzés hőse. A 38 esztendős dunaszerdahelyi játékmester remek teljesítménye mellett ezúttal életmentőként is kitűnt. „A második félidőben Hrbek Lojjal ütközött, s a Zsolnáról érkezett 21 éves KOBA-futballista nagyon furcsán a hátára esett. Játékostársam, Miklas odaszólt neki, hogy álljon fel, ne szimuláljon. Én viszont láttam, hogy mozdulatlanul fekszik, kezei széttárva, szemein is észrevehető volt: nagy bajban lehet. Gyorsan odafutottam hozzá, jobb oldalára fordítottam, s kihúztam a nyelvét, majd néhányszor hátba ütöttem. Ezután nagy örömömre lélegezni kezdett a csatár. Miután magához tért, sokáig eléggé zavartnak tűnt, később kiderült, kisebb agyrázkódást szenvedett. A mérkőzés után megköszönte, amit érte tettem” – mondta lapunknak Simon Gyula.

A rutinos középpályásnak nem ez volt az első ilyen esete: három esztendeje Pozsonyeperjes mellett egy súlyos autóbaleset után nyújtott elsősegélyt az egyik sérültnek, akinek mindkét lába eltört az ütközést során. 

(sz. z.) ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. március 3.)

 

2.3.2004

ELŐKÉSZÜLETI FUTBALLMÉRKŐZÉS

Tegnapi eredmények: Koba Senec (II)–DAC (II) 0:3, góllövők: Herczeg 2, Belkovics. A DAC összeállítása: Peško–Konečný, Timko, Olejník, Majný–Buka, Simon, Horochonič, Fabuža–Lelkeš, Belkovics. Szünet után Loj, P. Kršteňanský, Bognár, Herczeg, Hrubina, Miklas, Nagy J. és az iráni Mohsed is pályára lépett.

Várhatóan csak a mai sajtóértekezleten mutatkozik be a DAC új iráni tulajdonosa és osztrák edzője.

(Új Szó, 2004. március 3.)

 

2.3.2004

Koba Szenc-DAC 0:3 (0:0)

Biztató gyözelmet ért el a DAC a  jóval magasabb régiókban tanyázó Szenc csapatával szemben. Akár föprábának is tekinthetjük ezt a mérközést, és ennek alapján reménykedhetünk.

Sokáig nem bírt egymással a két csapat, Belkovics csak a 74.percben talált elköször a hálóba. Az utolsó nyolc perc pedig a második félidöben pályára lépö györi Herczegé volt, aki két parádés gólt szerzett.

DAC: Peško – Konečný, Timko, Olejník, Majný – Buka, Simon, Horochonič, Fabuža – Lelkeš, Belkovics. Fordulás után pályára lépett még Loj, P. Kršteňanský, Bognár, Herczeg, Hrubina, Miklas, Nagy J. és az iráni Mohsen.

(DSTV-text)

 

2.3.2004

Koba Senec-DAC 0:3 (0:0)

V prestížnom stretnutí so súperom z čela tabužky sa zrodil pre DAC lichotivý výsledok. Zápas môžeme považova za generálku na II.ligu a v tom prípade máme nádej na úspešné pôsobenie. Súperi sa dlho oukávali, prvý raz bol úspešný Belkovics až v 74.minúte. Posledných osem minút patrilo Herczegovi, legionárovi z Györu, ktorý dosiahol dva parádne góly.

DAC: Peško – Konečný, Timko, Olejník, Majný – Buka, Simon, Horochonič, Fabuža – Lelkeš, Belkovics. Po zmene strán nastúpil Loj, P. Kršteňanský, Bognár, Herczeg, Hrubina, Miklas, Nagy J. a Iránčan Mohsen.

(DSTV-text)

 

Utorok 2.3.2004 15:30

Šimon pomohol v bezvedomí ležiacemu súperovi
Hrdinom utorkového prípravného futbalového stretnutia Koba Senec - DAC 1904 Dunajská Streda (0:3), ktorý sa uskutočnil na umelej tráve pri Slnečných jazerách, sa stal Július Šimon. Tridsaosemročný hrajúci tréner zo Žitného ostrova totiž poskytol prvú pomoc futbalistovi Senca Jánovi Hrbekovi, ktorý pri vzájomnom súboji s protihráčom spadol na chrbát a zostal leža v bezvedomí, a tým mu zachránil život. Po súboji s naším stopérom spadol Hrbek na zem a zostal nehybne leža.
Môj spoluhráč Dušan Miklas sa pri ňom zastavil a povedal mu, aby vstal a nesimuloval. Keď som však videl, že sa nehýbe, priskočil som k nemu, otočil ho na pravú stranu a vybral som mu zapadnutý jazyk. Potom som ho dva razy šuchol do chrbta a Hrbek začal dýcha, opisoval kritické okamihy Július Šimon, ktorý sa už pred tromi rokmi zapojil do záchrany života účastníkov autonehody. Pri Jahodnej sa vtedy stala nepekná havária a jednému pánovi sa polámali obe nohy. Ja som ho dal do stabilizovanej polohy a zavolal som sanitku.
Ďalší priamy aktér duelu Senec - Dunajská Streda manažér Koby Stanislav Koch poznamenal: Hrbek je dvadsajedenročný útočník, ktorý je u nás na skúške z treoligového žilinského B-tímu. Po spomínanom súboji bol asi desa sekúnd v bezvedomí. K Hrbekovi, ktorý nevstával z trávnika, sa hneď rozbehli viacerí hráči. Oceňujem najmä rýchlu pomoc Júliusa Šimona, ktorý si zachoval duchaprítomnos a vytiahol Jánovi zapadnutý jazyk. Hrbek mal žahší otras mozgu, vyrazený dych, je však už našastie v poriadku.
(SITA)

 

2.3.2004

Robert Pflug korábban a Sturm Graznál dolgozott

Osztrák edző a DAC-nál!

Dunaszerdahely. Robert Pflug személyében osztrák vezetőedzője van a DAC II. ligás futballcsapatának. Már a külföldi tréner irányította a sárga-kékeket pénteken a pozsonyi Rapid elleni előkészületi mérkőzésen. Pflug korábban a Sturm Graz és az Oberwart együttesénél tevékenykedett. A szakembert várhatóan a ma délutáni sajtótájékoztatón mutatják be a tollforgatóknak. Robert Pflug munkáját Simon Gyula mellett a Žilina és a Slovan egykori válogatott hátvédje, a 45 éves Vladimír Kinier segíti, aki legutóbb Ausztriában edzősködött. Ami a keretet illeti, a DAC leigazolta Marek Fabužát (korábban Prešov, Slovan, Ružomberok) és Marián Timkót (Prešov, Slovan, Senica). A Malajziából visszatért Horochoničot jelenleg tesztelik. 

(sz. z.) ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. március 2.)

Az 59-éves Robert Pflug, aki az 1983/84-es és az 1991/92-es idényben a Strum Graz 

vezetöedzöjeként tevékenykedett, a múlt héttöl a DAC kispadján ül.

 

2.3.2004

Úgy hírlik Németh Jóska e hét végén már kék-fehér szerelésben lép pályára

DAC-játékossal erősítenek a bősiek

Bős. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának tavaszi nyitányára készülő bősiek felkészülését Czajlik Tibor váratlanul jött távozása után Sidó Ferenc irányítja. Munkáját alkalmi asszisztensként a tapasztalt védő, Nagy Péter segíti. Liszkay Tibor az elmúlt napokban DAC-vezetőkkel tárgyalt a sárga-kékek feleslegessé vált játékosának, Németh Józsefnek a bősi szerepvállalásáról. Jokkó (Németh beceneve – a szerk. megj.) információink szerint e hét végén már a bősieket erősíti a bajnoki nyitányon. 

(án) (Új Szó, 2004. március 2.)

 

Piatok 27.2.2004 15:57

Prípravné zápasy - piatok - súhrn
Súhrn výsledkov piatkových prípravných futbalových stretnutí:
DAC 1904 Dunajská Streda (II. liga) - VTJ Ružinov (III) 1:0 (0:0)
Gól: Bognár
Dunajská Streda nastúpi v utorok 2. 3. v Senci proti domácej Kobe.

(SITA)

 

27.2.2004

DAC-VTJ Ružinov 1:0 (0:0) G.: Bognár

Na umelom trávniku v Zlatých Moravciach súper z III.ligy dlho odolával DAC-u. Napokon v 70.min po rýchlom protiútoku skóroval Bognár.

Ešte stále nie je isté, v akom zložení nastúpi mužstvo v ligových zápasoch. Tvrdého českého obrancu Radu, ktorý navyše dobre hlavičkuje, poslali preč, lebo vraj prídu Iránčania, a viac hráčov zo zahraničia aj tak nemôže nastúpi. Objavil sa však v DAC starý známy Horochonič, gól padol z jeho prihrávky.

(DSTV-Text)

 

27.2.2004

DAC-VTJ Ružinov 1:0 (0:0) G.: Bognár

Az aranyosmaróti müfüves pályán a DAC sokáig nem boldogult III.ligás ellenfelével. Egy gyors ellentámadás végén azonban a szemfüles Bognár a 70.percben a hálóba talált.

Még mindig nem végleges a kezdöcsapat. Radát, a kökemény és jól fejelö cseh védöt elküldték, mert jönnek az irániak, és több külföldi játékos úgysem szerepelhet. Viszont újra itt van az örök visszatérö Horochonič. Mellesleg az ö átadásából született a gól.

(DSTV-Text)

 

27.2.2004

V DAC Herczeg i Iránci

DUNAJSKÁ STREDA (sita) – Po včerajšom kladnom rozhodnutí mestského zastupitežstva v Dunajskej Strede o vstupe zahraničného partnera do FK DAC 1904 a.s. nič nebráni, aby bola najneskôr do stredy budúceho týždňa podpísaná  zmluva o vstupe iránskeho strategického sponzora. Jeho meno vedenie DAC i zástupcovia mesta odmietli zverejni, lebo chce až do podpísania zmluvy zosta v anonymite. Ďalšou novinkou z klubovej kuchyne je angažovanie maďarského exreprezentanta Miklósa Herczega. S tridsaročným útočníkom, ktorý naposledy pôsobil v klube ETO Györ, podpísal DAC polročnú zmluvu.

(ŠPORT, 27.2.2004)

 

27.2.2004

Más, egyelőre ismeretlen iráni befektető jön a DAC-ba

A képviselők igenje

Dunaszerdahely. Jövő héten írják alá a szerződést a DAC futballklub új befektetőjével. Tegnap a város képviselőtestülete arról döntött: lehetőséget ad a majdani iráni tulajdonosnak, hogy megvásárolhassa a klub részvényeinek 70 százalékát. Egyelőre titok fedi a vevő kilétét, az ázsiai üzletember ugyanis a szerződés aláírásáig a névtelenségbe burkolódzik. „Nevének nyilvánosságra hozatala veszélyeztetné belépését a klubba” – közölte lapunknak az új fejleményeket Kanovits György, a képviselőtestület sportbizottságának elnöke. Érdekes, hogy nem ugyanarról az iráni befektetőről van szó, akivel korábban tárgyaltak a szerdahelyiek, mert az iráni II Gmbh céggel zátonyra futottak a megbeszélések. Jelentkezett azonban egy másik iráni, s az ő ajánlatára adta áldását a képviselőtestület. (jmk)

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. február 27.)

 

Streda 25.Február 2004 16:32 

Prípravné zápasy - streda - 1
Výsledky stredajších prípravných futbalových stretnutí:
DAC 1904 Dunajská Streda (II) - Lapᚠ(III) - stretnutie odvolali
Dunajská Streda odohrá najbližší prípravný zápas v piatok 27. 2. o 12.00 h alebo v sobotu popoludní proti treoligovému VTJ Ružinov.

(SITA)  

 

Pondelok 23.Február 2004 21:13 

Prípravný zápas - Prehra Dunajskej Stredy v Rakúsku
Výsledok pondelkového prípravného futbalového stretnutia:
Kapfenberg (Rak.-II. liga) - DAC 1904 Dunajská Streda (II) 3:2 (3:1) - hralo sa v Rakúsku
Góly DAC: Šimon, Buka
Najbližší prípravný zápas odohrajú futbalisti Dunajskej Stredy v stredu 25. februára o 14.30 h proti treoligovému Lapášu.
(SITA)  

 

23.2.2004

Kapfenberg-DAC 3:2 (3:1)

Az állandó hóesésben az osztrák II.liga második helyezettjével kiegyensújozott mérközést vívott csapatunk, söt a második félidöben jobbak voltunk. Az autóbuszúttól elgémberedett játékosaink csak nehezen lendültek bele, és a hazaiak gyors vezetéshez jutottak. A fürge Buka azonban a 15.percben kiegyenlített. Védelmi hibából a szünetig még további két gólt kaptunk. A második félidöben azonban már uraltuk a mezönyt és a 70.percben Simon mesteri szabadrúgásával egyenlítettünk.

(DSTV-Text)

 

23.2.2004

MEGKÉRDEZTÜK

Merre tart a DAC középpályása?

Sováb Zoltán, egykori korosztályos válogatott, DAC-kerettag

Nagy valószínűséggel odahaza, tehát a párkányi Juhcelpap csapatában jutok majd szóhoz a tavaszi idényben. Dunaszerdahelyen ugyanis a vezetők kijelentették, nekik a mentési munkálatokban tizennyolc „ütőképes” labdarúgóra van szükségük. Ősszel huzamosabb ideig sérüléssel bajlódtam, szerintük csapatba kerülésem hosszabb időt venne igénybe. Nem számítanak velem. Kilátásba helyezték, amennyiben találok magamnak megfelelő klubot, belegyeznek a vendégjátékba. Remélem, állják a szavukat.

Mivel fogadta Peter Ančic párkányi vezetőedző? Milyen poszton játszott az eddigi előkészületi meccseken?

Megjegyzem, Lapár úr, a klubelnök, már régóta csábított. Hallgattam a hívó szóra, nyolc év távollét után hazatértem. A tréner egyébként azzal fogadott, hogy ő majd gatyába ráz. Az együttest zömmel jó képességű fiatal játékosok alkotják, a harmadik helyről várja a folytatást. Eddig belső védekező középpályásként játszottam a tréningmeccseken. Mivel balbekkünk eltiltás miatt kényszerpihenőre szorul, az idénynyitón alighanem a szélsőhátvéd posztján kerülök bevetésre.

Egykori korosztályos válogatottként egyre lejjebb kerül a ranglétrán. Nincsenek már merészebb célkitűzései?

Nekem most az a legfontosabb, hogy tavasszal újra játékba lendüljek, s visszatérjen elillant önbizalmam. Erre jó esélyt látok, hiszen hazai környezetben csakhamar megújulhatok. Ha így lesz, akkor ismét felsőbb szintű bajnokság, jó esetben külföldi szereplés a cél. Nem szeretnék huszonkét évesen, középszinten leragadni. 

(ái) (Új Szó, 2004. február 23.)

 

21.2.2004

Az új szponzor képviselője lehet az új klubelnök

DAC: tisztul a kép

Dunaszerdahely. Február elejére lezárultak a stratégiai befektetővel folytatott megbeszélések, és létrejött a megállapodás. Ennek eredménye a város – amely jelenleg a DAC Rt. egyetlen részvényese, tehát a részvények 100 százalékát birtokolja – és a stratégiai partner (a bécsi székhelyű IIFC GmbH társaság) között megkötött előszerződés. A végleges szerződést a DAC közgyűlésének kell jóváhagynia, amelyre a városi képviselőtestület részvételével kerül sor februárban. A szerződést várhatóan február 27-én írják alá.

– A külföldi szponzor vállalja, hogy a futballcsapat mindenkori éves költségvetésének a hetven százalékát fedezi – nyilatkozta Antal Barnabás klubelnök. Egyidejűleg a részvények 70 százaléka is átkerülne a tulajdonába. A csapat vezetőségének és a szponzornak jelenleg az a legfontosabb célja, hogy a jelenleg a 2. labdarúgóliga utolsó előtti helyén álló DAC megmeneküljön a kieséstől. – Nem titkoljuk, hogy távlati célunk a visszajutás az I. ligába és a nemzetközi kupameccseken való részvétel jogának a kivívása – hangsúlyozta Antal Barnabás. Szintén hosszú távra szóló terve a városnak, hogy a dunaszerdahelyi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakközépiskolával karöltve futballakadémiát létesítsenek Dunaszerdahelyen.

Ha a városi képviselő-testület jóváhagyja a szerződést, változások várhatók az FC DAC 1904 részvénytársaság igazgatótanácsának összetételében. Valószínűleg a külföldi szponzor képviselője lenne a klubelnök.

A DAC idén lesz százéves, egy rangos nemzetközi labdarúgótornával szeretnék megünnepelni a centenáriumot júniusban. Tárgyalások folynak a Sparta Praha öregfiúk csapatával is.

P. VONYIK ERZSÉBET (Új Szó, 2004. február 21.)

 

21.2.2004 

DAC-Svätý Jur 1:0 (0:0) G.: 50.Bognár 

Simon távollétében nem volt aki irányítsa a játékot, így meglehetösen szétziláltan, pontatlanul játszott a csapat. A kapura lövést sem eröltették, inkább a két tizenhatos között mozgott a labda. A harmadik ligás ellenfél kombinatív játékkal az elsö játékrészben gyakrabban került helyzetbe. Az elsö félidö legnagyobb helyzetét Bognár hagyta ki, aki a kapu torkából fölé lött. Az 50.percben helyrehozta hibáját, egy gyors ellentámadás után lerázta védöjét, és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított.

(DSTV-Text)

 

21.2.2004 

DAC-Svätý Jur 1:0 (0:0) G.: 50. Bognár 

V neprítomnosti Simona chýbal tvorca hry, preto hra DAC bola rozháraná a plná nepresností. Chýbala strežba na bránu, lopta sa pohybovala väčšinou medzi dvoma šestnáskami. Treoligový súper s presnou kombinačnou hrou sa v prvom polčase častejšie dostal pred našu bránu. Najväčšiu  šancu prvéhom polčasu však spálil Bognár, ktorý prestrelil z dvoch krokov. Svoju chybu napravil v 50.minúte, keď po rýchlom protiútoku obišiel svojho strážcu a pri vybiehajúcom brankárovi zasunul loptu do siete.

(DSTV-Text)

 

20.2.2004

Herczeg Miklós, az egykori újpesti házi gólkirály fél évre írt alá a sárga-kékekhez

Kína helyett a DAC-ot választotta

Dunaszerdahely. Sokan meglepődtek, hogy a győri Herczeg Miklós a DAC-hoz igazolt. Ugyanis a 29 esztendős, tizenkétszeres magyar válogatott csatár máshonnan jóval kecsegtetőbb ajánlatokat kapott. A ferencvárosi Pintér Attila és a váci Romanek János után ő a DAC-ban a harmadik magyarországi labdarúgó az elmúlt évtizedben.

Hogyan került kapcsolatba a dunaszerdahelyi vezetőkkel?

Egy győri barátomon keresztül ismertem meg Antal Barnabás klubelnököt, aki korrekt feltételeket kínált. Nem tagadom, lényegesen kedvezőbb ajánlataim is voltak. Egy ideig úgy tűnt, Debrecenben folytatom, ám végül hosszas huzavona után mégsem jött létre a megállapodás. Kínából is megkerestek, sokáig töprengtem, míg végül a csallóközieket választottam, fél évre köteleztem el magam.

Miért döntött a DAC mellett?

Egy biztos, nem az anyagiak miatt, hiszen máshol jóval többet kereshettem volna. Az viszont egyértelműen Dunaszerdahely mellett szólt, hogy közel van Győrhöz, kocsival félóra alatt otthon vagyok.

Milyen tervekkel érkezett a Csallóközbe?

Az őszi idényben mellőztek a ETO-nál, sokat kihagytam. Most sem vagyok még tökéletes erőnléti állapotban, hiszen januárban az alapozás helyett klubot kerestem magamnak. Remélem, behozom a lemaradást, s gyorsan formába lendülök, és hasznára leszek a bennmaradásért küzdő együttesnek. Ugyanis júliustól ismét az NB I-ben, vagy pedig külföldön szeretnék futballozni.

Mi volt az oka az őszi mellőzésének?

Elsősorban az, hogy a legjobban kereső győri játékosok közé tartoztam. A vezetők pedig takarékoskodni akartak, ezért több társammal együtt csak statiszta szerepet kaptam.

Annak idején parádésan indult a pályafutása, hiszen már 20 esztendősen bemutatkozott a válogatottban.

Akkor Verebes Józsi bácsi volt a szövetségi kapitány, s a Horvátország elleni 2:2-es győri találkozón dobott mélyvízbe. Nem okoztam csalódást, mert a következő találkozón is pályára léptem. Később Bicskei Bertalan alatt még tízszer húztam magamra a címeres mezt.

Legsikeresebb éveit Újpesten töltötte.

Sikeres fél évtizedet húztam le a lila-fehéreknél, bajnokságot nyertünk, és én voltam a csapat házi gólkirálya. Utána sokáig Győrben is kulcsembernek számítottam.

  SZABÓ ZOLTÁN  (Új Szó, 2004. február 20.)

NÉVJEGYKÁRTYA

Név: HERCZEG Miklós

Születési idő/hely: 1974. III. 26./Győr.

Magasság/Testsúly: 176/73.

Egyesületei: Győri ETO, Sopron, Újpest, DAC.

Válogatott mérkőzések száma: 12.

Magyar élvonalbeli mé-kőzések száma: 275.

NB I-es gólok száma: 54. 

 

 

19.2.2004

Stopéra Mariána Timka skúša DAC Dunajská Streda

Jaroslav ČÚRNY

Dunajská Streda Veru kžukaté cestičky sprevádzajú doterajšiu kariéru skúseného futbalového stopéra Mariána Timka. Tento odchovanec Slavoja Trebišov aj napriek tomu, že má len dvadsadevä rokov už hrával za Inter Bratislava, Nitru, Slovan Bratislava, Rimavskú Sobotu, maďarský Diosgyőr, požský Górnik Lenczna, rodný Trebišov, SH Senica a najnovšie sa ho snaží získa ďalší druholigista DAC 1904 Dunajská Streda. "Okrem toho som mal ponuku aj z iného slovenského druholigového klubu, ale včera ráno mi volali, že to padlo, takže som na Žitnom Ostrove. Zatiaž som tu krátko, takže neviem odhadnú svoje šance v DAC," prezradil Marián Timko cestou na včerajší duel do Budapešti proti tamojšiemu Újpestu.

Dunajská Streda je síce spolu s 1. FC Košice na dne druholigovej tabužky, no vďaka štedrým financiám zo strany iránskeho sponzora so sídlom v Rakúsku to v DAC myslia so záchranou vážne. Už niekožko dní tam trénuje 30-ročný maďarský obranca Miklós Herczeg. Príchod bývalého 12-násobného reprezentanta, ktorý naposledy hrával v mužstve ETO Győr, do tímu zo Žitného ostrova ešte nie je istý. Herczeg totiž dostal aj lukratívnu ponuku z jedného prvoligového hongkonského klubu. Vedenie pätnásteho tímu po jesennej časti II. ligy počas zimnej prestávky angažovalo viacero posíl. Hrajúcim kormidelníkom Dunajskej Stredy bude bývalý slovenský reprezentant Július Šimon, v bránke by sa mal objavi Martin Peško z izraelského tímu Zafirin Zolon, v obrane Martin Konečný z MŠK Žilina, Marcel Loj z HFK Prievidza, český legionár Karel Doležal a Peter Majný z Čane, v strede poža Trenčan Dušan Miklas, Peter Hrubina a Vojtech Balla z Báča, v útoku Július Lelkeš z Interu Bratislava. "Formuje sa tu ozaj kvalitné mužstvo, oproti jeseni sa zmenil takmer celý káder, ostali iba štyria hráči. Pozvali ma sem, lebo potrebujú vystuži defenzívu. Počas tohto týždňa sa ma rozhodnú, či tu ostanem. Ak nie, ešte neviem, čo bude ďalej," hovoril Marián Timko, ktorý jesennú čas tohto majstrovského ročníka odohral za SH Senica, ale o pôsobení na Záhorí už nechce ani poču. "Už počas jesene to tam celkom neklapalo a počas zimy odtiaž odišli skoro všetci hráči. Mám zároveň ponuku z tretej českej ligy, ale teraz ešte naozaj neviem, ako všetko dopadne. Uvedomujem si, že od januára som nikde netrénoval a celú moju športovú aktivitu počas uplynulých dvoch mesiacov predstavoval futbal dvakrát do týždňa v telocvični," s kyslým úsmevom na perách uzavrel debatu.

(Korzár 19.2.2004)

 

18.2.2004 

Újpesti FC-DAC 5:1 (1:1) G.: Feczesin (14., 70.), Rajczi (75. - 11-esből, 80.), Szélesi (82.), ill. Simon (44.)

A DAC 70.percen át tartotta a lépést a magyar élvonal egyik meghatározó csapatával. A vendéglátók a 15.percben megszerezték a vezetést, de röviddel a félidö vége elött Simon egy szép akció után kiegyenlített. Aztán a 70.percben Šanta kapus, aki a fordulás után Peškót váltotta, rosszul futott ki, s az Újpestiek ismét vezetéshez jutottak, majd egymás után szerezték az újabb gólokat. A második félidöben a pályára lépett hét cserejátékos nem volt képes feltartóztatni az ellenfél rohamait. Szombaton 10,00 órakor a Svätý Jur ellen játszik a DAC, a pálya talaja szerint Kürtön vagy Nagyudvarnokban.

(DSTV-Text)

 

18.2.2004 13:29

Újpest-Dunaszerdahely 5-1 (1-1)
Megyeri út, Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Jv.: Kömpf, gólsz.: Feczesin (14., 70.), Rajczi (75. - 11-esből, 80.), Szélesi (82.), ill. Simon (44.)

Újpest: Illyés - Németh T. (Homonyik - 75. perc), Kapcsos, Juhár, Nagy G. (Vermes - 80. perc) - Szélesi - Erôs K., Farkas B. (Kiss Z. - 80. perc), Tóth N. (Cseri - a szünetben) - Feczesin, Rajczi 

A csapatban nem léphetett pályára Bükszegi Zoltán, aki csípőizületi panaszokkal küzd. Ellenfelünk a szlovák második liga 15. helyezett csapata volt. Az első félidőben akár három gólt is szerezhettünk volna, ám sok helyzetet elpuskáztunk, Rajczi például négy méterről lőtt fölé. Fordulás után Feczesin 70. percben lőtt gólja jelentette a fordulópontot, az utolsó negyedórában további három találatot szereztünk. A meccs gólja Szélesi Zoltán nevéhez fűződik, aki 20 méterről bombázott a jobb felső sarokba.

(www.ujpestfc.hu)

 

14.2.2004

DAC–Komárno 2:1 (0:0) G.: Simon, P. Kršteňanský, ill. Kamendy, a DAC összeállítása: Sánta–Konečný, Loj, M. Rada (Teplicéről érkezett), Majný–Hrubina, Miklas, Simon, Fabuža (korábban Slovan, Ružomberok)–Herczeg, Belkovics. Csereként Peško, Buka, Nagy J., Koňušík (Podbrezová), Balla, Bognár és P. Kršteňanský jutott szóhoz.

(Új Szó, 2004. február 15.)

A felázott talajon a körülményekhez képest a DAC látványos játékkal rukkolt elö. A védelem jobb oldalán bemutatkozott a Teplicéröl jött M.Rada, aki nagyon jó felépítésü, taktikailag érett játékos. Szögletrúgásoknál elöre húzódik, mert kitünöen fejel. A megszólalásig hasonlít Simonra, még a szurkolók is összetévesztették öket.  Az edzö és játékmester Simon pedig ki tudja hányadvirágzását éli át. Szinte minden támadás rajta keresztül indul, jobb lenne ha néha mások is többet vállalnának magukra. A második félidöben Loj helyett Koňušík játszott a beállós posztján, és fiatal kora ellenére meglepöen magabiztos, jó ütemérzékkel bír. Az elsö félidöben több bravúros védést bemutató Šantát a félidöben Peško váltotta föl, de ö nem a legjobb napot fogta ki. Bizonytalankodott, és a 72.percben rá sem mozdult egy éles szögböl leadott 30 méteres szabadrúgásra, amely a rövid sarokban kötött ki. Egy óra elteltével a Bognár felvágásáért megítélt tizenegyest Simon értékesítette. Nyolc perccel a befejezés elött egy gyors támadás után P.Kršteňanský lött bombagólt. Ez a csapat már nem az a csapat és ha így folytatja, akkor még sok örömet szerezhet nekünk. Talán csak azt lehet felróni neki, hogy a játékosok keveset lönek kapura.

(DSTV-text)

 

Sobota 14.Február 2004 14:08 

Prípravné zápasy - sobota - 2
Výsledky sobotňajších prípravných futbalových stretnutí:
DAC 1904 Dunajská Streda (II. liga) - Komárno (III. liga) 2:1 (0:0)
Góly DAC: Šimon, Kršteňanský
Dunajská Streda nastúpi najbližšie v stredu 18. februára o 15.00 h proti Újpestu.

(SITA)

 

13.2.2004

Kobra si vybrala D. Streda, no brankárovi v noci pred príchodom vybrali mandle...

TomᚠPETRO

Košice/Železný Brod - Nevídaná smola sa lepí na päty bývalému futbalovému brankárovi 1. FC Košice Jiřímu Kobrovi (na snímke). Nie najlepšie mu vyšiel záver jeho angažmánu v drese tigrov. Ekonomickými problémami zmietaný klub mu ešte dlží peniaze za jeho pôsobenie na východe republiky. Po odchode domov si už nestihol nájs angažmán, a tak si na niekožko mesiacov vypomáhal kopaním kanálov. Popri tom však nezabúdal ani na tréning. Individuálne sa pripravoval, lebo pevne veril, že počas zimnej prestávky sa mu podarí niekde zakotvi. V posledných dňoch sa jeho meno spájalo s prvoligovými Českými Budějovicami. Včera sme sa spojili s týmto gólmanom a napriek tomu, že v jeho ponímaní už tradičný smiech ho neopúšal, nemal dvakrát pozitívnu správu:

"Pred dvoma týždňami som vyrazil do Dunajskej Stredy, no už som tam nedošiel, lebo ma chytli mandle a skončil som na operačnej sále v Bratislave," stručne skonštatoval Jirko Kobr, ako prišiel o angažmán. Takáto informácia si žiada bližšie vysvetlenie a u fanúšikov obžúbený brankár sa mu ani nebránil: "Ja som mal pred časom angínu. Vyliečil som sa z nej, všetko dopadlo dobre, no zrejme mi niečo zostalo na mandliach, vznikol zápal a krčné mandle museli von. Pritom angíny som mal ako malý chlapec, posledných pä-šes rokov som však neprekonal ani jednu. Do Dunajskej Stredy som sa vybral už aj s futbalovými vecami a s najväčšou pravdepodobnosou by sme sa i dohovorili na podmienkach mojho angažmánu." Do centra Žitného ostrova však nedošiel. V Dunajskej Strede sa mal hlási v stredu. Z domu sa vybral už v utorok, s tým že prespí v Bratislave. "V noci z utorka na stredu som sa prebudil, mandle som mal zväčšené, musel som ís na pohotovos. Tam si ma už nechali a do Dunajskej Stredy som nedorazil." Tréningový dril tak J. Kobr na niekožko dní vymenil za chladenie operovaného miesta. Jirko je teda nedobrovožne doma v Železnom Brode a zatiaž ani nemôže pomýšža na trénovanie. "Neviem, dokedy budem maródova. Verím však, že čím skôr začnem s prípravou. Možno už na budúci týždeň. Ide však o to, kde, ako a s kým." Kde však nakoniec zakotví, je otázne. České Budějovice definitívne padli. Druholigová Dunajská Streda zrejme tiež. "Tento týždeň sa mi ešte má ozva jeden manažér, tak uvidím, či niečo z toho bude. Ako amatér môžem prestupova do 6. apríla. Je to smola. Keď sa už niečo črtalo, tak do toho prišli zdravotné problémy," dodal brankár s typickým strihom na koleno.

Toho navyše čaká i avizované rozvodové konanie. Ako je známe J. Kobr už rok chodí s Katarínkou, sestrou svojho bývalého spoluhráča z 1. FC Košice Mareka Saparu.

(Korzár 13.2.2004)

 

11.2.2004

Nové Zámky-DAC 1:2 (0:0)   

DAC sa čoraz viac dostáva do tempa. Po hodine hry Miklas z primeho kopu zo 16 metrov trafil do siete. O osem minút neskôr po peknej akcii vyšachovali obranu súpera a Herczeg zabezpečil víazstvo. Zostava sa oproti predošlému zápasu takmer nezmenila, iba na poste libera skúšali člena reprezentačnej dvadsajednotky, Koňušíka z Podbrezovej. Na žiados súpera z Újpestu štvrtkové stretnutie odložili na budúcu stredu. Najbližšie privítame v sobotu (14.februára 2004) mužstvo Komárna.

(DSTV-text)

 

10.2.2004 17:25

Finále pohára na trávniku DAC

Dejiskom finálového zápasu Slovenského pohára vo futbale bude 8. mája 2004 Dunajská Streda. Na svojom utorkovom zasadnutí to schválili členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ), ktorí vyberali z kvarteta kandidátov.

Okrem Dunajskej Stredy sa o možnos hosti súboj dvoch najlepších tímov domácej pohárovej súaže uchádzali aj Prešov, Revúca a Trnava.

"Dunajská Streda dostala prednos aj z toho dôvodu, že práve v tomto roku oslavuje 100. výročie založenia futbalu na Žitnom ostrove. Zároveň sme zaznamenali po dlhšom čase opä náznaky oživenia futbalu v tomto regióne," vysvetlil prezident SFZ František Laurinec.

Slovenský pohár 2003/04 už aktuálne pozná semifinálové dvojice. Sú nimi Steel Trans Ličartovce (II. liga) – Spartak Trnava a FC Artmedia Petržalka - Slovan Duslo Šaža (II). Semifinále sa bude hra systémom doma-vonku s tým, že prvé zápasy sú na programe 6. 4. a odvety 20. 4. 2004

(SITA)

 

10.2.2004

Kulcsfontosságú idegenbeli mérkőzések várnak a dunaszerdahelyi futballistákra

Három hírmondó maradt

Megtudtuk, hogy biztatóan haladnak a tárgyalások az Ausztriában élő iráni üzletemberrel, ám a csallóköziek nem szeretnének úgy járni, mint a Slovan Daniel Jammer esetében. Ezért addig nem tájékoztatják a közvéleményt, amíg nem kötik meg a szerződést. Az, hogy mikor írják alá a megállapodást, nem befolyásolja a klub tavaszi működését. Szinte teljesen más csapattal vágnak neki a második felvonásnak, hiszen az őszi gárdából mindössze Sánta, Buka és Bognár maradt hírmondónak.

Simon Gyula játékosedzővel együtt tíz új szerzemény érkezett: Peško (Izraelből tért vissza), Loj (Ličartovce), Majný (Čaňa), Konečný (Žilina), Miklas (Trenčín), Hrubina (Franciaország, korábban Slavia), Balla (PSV Polizei), Herczeg (Győri ETO), Lelkeš (Inter). Valamennyien június végéig kötelezték el magukat egyéves opcióval. Rajtuk kívül három tehetséges fiatal, Nagy Norbert, Egri Tibor és Belkovics László is a többiekkel gyakorol. A napokban csatlakozik a kerethez a két iráni középpályás, Javad és Mohsen. „Több ajánlatot kaptam, például megkerestek az eperjesiek is. Azonban annak ellenére, hogy a Tatran a feljutásért küzd, lényegesen jobb csapatnak tartom a DAC-ot” – mondta lapunknak Július Lelkeš.

„Már novemberben megszólítottuk a klubhoz kötődő játékosokat, Pinte Attilával is tárgyaltunk. Örülünk, hogy Simon Gyula elfogadta az ajánlatunkat, bízunk benne, hogy irányításával elkerüljük a kiesést” – jelentette ki Antal Barnabás, aki elárulta, hogy Norbert Barisitz, a LASK Linz edzője – baráti alapon – tanácsaival segíti a szakmai stáb munkáját. Simon Gyula játékosedző: „Kemény öt hét vár ránk a márciusi bajnoki rajtig. Jó képességű futballisták érkeztek, de csak most jön neheze, az új szerzeményekből ütőképes csapatot kell összekovácsolni. Kulcsfontosságúak lesznek az idegenbeli mérkőzéseink, a Kys. Lieskovec, a Senica, a Rapid és a Vranov otthonában feltétlenül pontokat kell szereznünk. Meggyőződésem, hogy szurkolóink visszatérnek, és segítségükkel elrugaszkodunk az alsóházból.” A stadionban szorgos munka folyik, a felújított öltözőket a jövő héten adják át. Az vezérkar őszre tervezi az alaposan megkopott lelátók modernizálását.

Sováb Zoltán szabadlistán

Dunaszerdahely. Nem kapott helyet a DAC keretében Sováb Zoltán, aki „A dunaszerdahelyi futball 100 éve” könyv címlapján látható. „Zoli őszi sérülését követően csak árnyéka korábbi önmagának. Szemmel láthatóan tart a kemény belemenésektől, kerüli a párharcokat” – mondta Simon Gyula játékosedző. Értesüléseink szerint a 23 éves Sováb jelenleg a harmadik vonalbeli párkányiakkal gyakorol. (sz. z.)

SZABÓ ZOLTÁN

(Új Szó, 2004. február 10.)

 

7.2.2004

Štúrovo-DAC 1:2 G.: Bálint, ill. Belkovics, Erős

A harmadik ligás ellenfél otthonában csapatunk helyenként már tetszetös játékkal gyözött. Ugyanakkor sok helyzet kihasználatlan maradt, ezért a végjátékon még jávítani kell. Mindkét gól szép akció után esett. A 20.percben Belkovics, a 65.-ben pedig a fordulás után beállt Erös volt eredményes. A hazaiak a mérközés hajrájában szerezték becsületgóljukat. Szerdán (2004.február 11.-én) Érsekújvárott, csütörtökön Újpesten játszik a csapat, szombaton pedig itthon fogadjuk Komárom együttesét.

DAC: Šanta (46.Peško) – Konečný, J.Nagy, Loj, Majný – Hrubina, Miklas, Simon, Buka – Herczeg, Belkovics. A második félidöben pályára lépett még P.Kršteňanský, Erös és Nagy P.

(DSTV-text)

 

6.2.2004

Stále je mu súdené vláči sa po hosovačkách, prischla mu polročná lehota

Štefan KڊIK

Dunajská Streda - Od jarnej časti druholigovej futbalovej sútaže bude na súpiske Dunajskej Stredy pôsobi znovu Marcel Loj (na snímke). Pritom vlani odtiaž odišiel dos namosúrený vzhžadom na niektoré resty, ktoré tam mal klub voči nemu. Preto potom pôsobil v Prievidzi ako amatér, no pred pár dňami sa znovu dohodol prostredníctvom svojho manažéra na polročnom hosovaní v DAC.

"Zmenilo sa tu vedenie klubu, pribudol nový sponzor z Rakúska a tak všetko nasvedčuje tomu, že zaduli iné, priaznivejšie vetry. Verím, že situácia bude iná, stabilizovanejšia než predtým. Dosiaž ešte podlžnosti nemám vyrovnané, ale nazdávam sa, že nájdeme spoločnú reč," vysvetlil svoje pohnútky 27-ročný defenzívny futbalista s tým, že keby chcel zosta naďalej na Hornej Nitre, museli by Prievidžania zaňho zaplati Ličartovciam, ktorým stále patrí. A na to klubová pokladnica nemala dos zdrojov. Inak, on tam bol spokojný, hoci tiež si musel zvyknú na nejaké meškanie výplat. V posledných týždňoch vzhžadom na daný stav sa rozhodol hžada iné riešenie a našiel ho v podobe návratu tam, odkiaž odišiel.

Od 14. januára je už v zimnej príprave na Žitnom ostrove. Určite zavážilo aj to, že novým hrajúcim trénerom DAC po Dušanovi Libovi sa stal Július Šimon, persóna dobre známa zo slovenského futbalu. "S Ďusom sa poznám ešte z čias, ked pôsobil v Košiciach. Priznávam, jeho prítomnos v tíme bola tiež požahčujúcou okolnosou pri uvažovaní o tom, komu dám prednos." O Marcela Ličartovce nejavili záujem, nadobudol už dávnejšie dojem, že je pre Steel Trans neužitočný. "Na túto tému sme sa vôbec s predstavitežmi ličartovského celku nezhovárali. Káder je plný a pre mňa by už nebolo miesto. Je síce pravda, že radšej by som zostal hra na východe, kde som doma, ale musím sa prispôsobi tomu, aké sú možnosti a okolnosti." Rovnako tak ani v Tatrane Prešov nebol podnet na to, aby sa v prestupovom kolotoči ocitlo aj jeho meno a tobôž nie v 1. FC Košice. Určite Dunajskostredčania si dos sžubujú od Lojovho príchodu, lebo im prihára po jesennej časti a postavenie na chvoste tabužky velí mobilizova sily. "S tým ma sem ahali, aby som im pomohol svojimi skúsenosami zachráni druhú ligu." Mimochodom, Loja sme zastihli pocas večere vedno s Júliusom Lelkešom, ktorý po odchode z Interu koketoval s Tatranom Prešov, no potom sa tiež ocitol niekožko stoviek kilometrov južnejšie... Aj z toho vidno, že D. Streda vyvíja značnú snahu, aby sa neprepadla nižšie.

Pre odchovanca 1. FC je príznačné, že vo svojej kariére už viackrát hosoval rovnako dlho - pol roka. "Asi by bolo pre mňa najlepšie, keby som konečne prestúpil z Ličartoviec do iného klubu, no nedokážem odhadnú, dokedy sa budem ešte vláči po hosovačkách," poznamenal hráč, ktorý z tábora tigrov odišiel na vojenčinu do Rimavskej Soboty (akurát Gemerčania vtedy postúpili do I. ligy). Po návrate sa ocitol v Ličartovciach. Stade sa po čase vybral na pol roka (akože inak?!) na hosovanie do Humenného. Potom obliekal dres zeleno-biely dres Prešova (pol druha roka). Nasledovali niekožkomesačné epizódy v Steel Trans a v Košiciach. A naostatok putoval do D. Stredy, Prievidze a zase DAC. "Niekedy sa tie zmeny dejú tak expresne, že si ani nestačím uvedomi, v ktorom klube pôsobím. Azda však príde čas, že sa konečne usadím niekde aj na dlhšie," pridal želanie Marcel Loj.

(Korzár 6.2.2004)

 

5.2.2004, 14:45

V Dunajskej Strede mobilizácia síl

V druholigovom klube DAC 1904 Dunajská Streda to myslia so záchranou v súaži vážne

Vedenie druholigového futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda to myslí so záchranou v súaži vážne. Pätnásty tím po jesennej časti II. ligy s 9 bodmi (na 12. miesto Rapidu Ružinov Bratislava, znamenajúce záchranu, stráca DAC 7 bodov) angažoval do svojich radov viacero posíl, od ktorých očakáva pomocnú ruku pri záchranárskych prácach. Podža informácie z "kuchyne" klubu sa finančná situácia zlepšila po príchode rakúskeho investora (dohoda s mestom už dostala reálne kontúry), za ktorým údajne figuruje dobre prosperujúca iránska spoločnos.  Zárukou kvalitnej práce pri naplnení cieža by navyše mal by 38-ročný bývalý slovenský reprezentačný stredopoliar Július Šimon, ktorý vo svojej bohatej kariére obliekal okrem tímu zo Žitného ostrova aj dres 1. FC Košice, Spartaka Trnava a Austrie Viedeň. "S pánom Šimonom sme sa dohodli na jeho trénerskom pôsobení do konca aktuálnej sezóny 2003/2004. Počítame s ním však aj priamo na trávniku, aby na jar nášmu tímu pomohol v nežahkých bojoch. Futbal hra stále nezabudol, určite môže by vzorom pre mladších spoluhráčov. Július Šimon má dostatok skúseností, verím, že prioritný ciež - udrža pre Dunajskú Stredu II. ligu - sa nám všetkým podarí zrealizova. Pokiaž ide o dnes už bývalého trénera Dušana Libu, 31. januára sa mu skončila zmluva a po vzájomnej dohode sme kontrakt nepredĺžili," povedal pre agentúru SITA prezident DAC 1904 Dunajská Streda Barnabás Antal. Keďže J. Šimon nemá požadovanú najvyššiu trénerskú kvalifikáciu, na lavičke by s ´jednotkou´ mohol sedie jeden z kandidátov na tento post - bývalý asistent v DAC Dušan Abrahám. Okrem Šimona by sa mali na jar na trávniku objavi v dunajskostredskom tíme aj ďalší hráči, ktorých funkcionári získali na hosovanie do konca aktuálnej sezóny 2003/2004 - brankár so skúsenosami z najvyššej izraelskej súaže Martin Peško, obrancovia Martin Konečný z MŠK Žilina, Marcel Loj z Ličartoviec, český legionár Karel Doležal (skúšali ho Petržalka i Slovan) a Peter Majný z Čane, stredopoliari Dušan Miklas z AS Trenčín, Peter Hrubina (naposledy pôsobil vo francúzskej regionálnej súaži), Miklós Herczeg (29-ročný bývalý maďarský reprezentant prichádza z Györu) a Vojtech Balla ako aj útočník Július Lelkeš z Interu Bratislava. Na Žitnom ostrove sa na jar nepredstaví skúsený záložník Arpád Gögh, ktorý dal prednos pôsobeniu v piatej rakúskej regionálnej súaži.

(SITA)

 

3.2.2004

Inter Bratislava B–DAC 0:4 (0:2)G.: Herczeg 2, Lelkeš, Kršteňanský,

Naše mužstvo dobrou hrou dosiahlo výrazné víazstvo nad treoligovým súperom. V útoku opä nastúpil Herczeg z Györu a bol to on, kto v 10. a 40.min zariadil prvé dva góly po pekných akciách. Hoci hrali spolu prvý raz, dobre si rozumeli s Lelkešom, ktorý prišiel z Interu a je odchovancom Prešova. Po zmene strán to bol práve Lelkeš, ktorý v 67.min po rohovom kope odrazenú loptu vrátil do šibenice. O desa minút neskôr P.Kršteňansnký prízemnou strelou stanovil konečný výsledok. Pomaly sa začína vykryštalizov zákldná zostava. V obotu nastúpi DAC v Štúrove.

(DSTV Text)

 

2.2.2004

„Teljesen mások lesznek az edzések, mint eddig voltak”

DAC: Simon váltja Libát

Dunaszerdahely. Szombattól játékosedzőként Simon Gyula irányítja a DAC II. ligás futballcsapatát. A 38 esztendős egykori válogatott középpályás Dušan Libát váltotta fel a kispadon, akinek január 31-én lejárt a szerződése, s a vezérkar nem hosszabbította meg a megállapodást.

„Egyelőre a tavaszi idény végéig egyeztünk meg Simonnal, reméljük, vezetésével kiharcoljuk a bennmaradást” – jelentette ki Antal Barnabás klubelnök.

„Nem tagadom, meglepett a vezérkar ajánlata, igyekszem eleget tenni az elvárásoknak. Egy biztos, teljesen mások lesznek az edzések, mint eddig voltak. Szombaton a Vasas ellen voltak felvillanásaink, bár mindössze 13 játékos állt rendelkezésemre. Mindenképpen további erősítésekre lesz szükség. Munkámat egyelőre Rastislav Prokop segíti, de mivel egyikünknek sincs élvonalbeli képesítése, ezért ezt a problémát is gyorsan meg kell majd oldania a vezérkarnak” – mondta lapunknak Simon Gyula.

DAC–VASAS 2:2 (1:2), a szenci találkozón Simon és Belkovics szerezte a csallóköziek góljait. A sárga-kékek a következő összeállításban léptek pályára: Peško (Izraelből tért vissza)–Buka, Loj, Doležal (Poštorná), Majny (Čaňa)–Hrubina, Simon, Miklas (Trenčín), Erős– Ördögh (Győri ETO), Belkovics. Csereként Nagy József és Egri jutott szóhoz. (sz. z.)

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. február 2.)

 

31.1.2004 10.30h

DAC-Vasas Budapest 2:2 (2:2)

V sobotu DAC nastúpil po prvý raz pod vedením hrajúceho trénera Simona a po štvr hodine prehrával po dvoch obranných chybách 0:2. V 30.min Simon excelentným priamym kopom znížil a v 40.min vyrovnal Belkovics. Po prestávke obom mužstvám zvlhol pušný prach. V bráne DAC sa po prvý raz objavil Peško, ktorý sa vrátil z Izraela. V stered poža tréneri skúšali Miklasa, ktorý prišiel z Trenčína, kým v útoku nastúpil Ördögh z Györu, ale ten zápasí s nadváhou a pôsobil ažkopádne.

DAC: Peško – Buka, Loj, Doležal, Majný – Hrubina, Simon, Miklas, Erös (46.Egri) – Ördögh, Belkovics (46.Nagy J.)

(DSTV Text)

 

30.1.2004

Két nap alatt két 5:0-ás vereséget szenvedett a DAC

Holnap a Vasas ellen

Dunaszerdahely/Pozsony. Kedden Besztercebányán a Corgoň Liga listavezetője otthonában szenvedett 5:0-ás vereséget a DAC futballcsapata, egy nappal később pedig Aranyosmaratónon kapott ki ugyanilyen arányban a III. ligás Viontól. Mindkét előkészületi találkozót műfüves pályán játszották.

„A Dukla vendégeként a mezőnyben nem futballoztunk roszszul, ám meglátszott, hogy a besztercebányaiak már a formaidőzítésnél tartanak, hiszen két hét múlva bajnoki meccset játszanak. Mi pedig az alapozás kellős közepén, talán a legnehezebb időszaknál tartunk. Nem csoda, hogy fáradtak a labdarúgóink, emellett néhányan sérüléssel bajlódnak. A Vion otthonában rendkívül tartalékosan szerepeltünk, teszteltünk néhány játékost, de többségük csalódást okozott – mondta lapunknak Dušan Liba vezetőedző.

Besztercebányán a Nagy N.–Buka, Loj, Rataj (Poprad), Majny (Čaňa)–Hrubina, Simon, Zd. Kršteňanský (Nagy J.), Erős–Bognár, Koreň (Lučenec), Aranyosmaróton pedig a Sánta–Lukovics, Zd. Kršteňanský, Golian (Dubová), Nagy P.–Sováb, P. Kršteňanský, Egri (ifi), Németh J. (30. Buka)– Belkovics, Nagy J. összeállítású együttes jutott szóhoz.

Dušan Liba elárulta, hogy a szombati (10.30), a Vasas elleni szenci találkozón öt új szerzeménnyel lépnek pályára. Értesüléseink szerint az Izraelből visszatért Peško kapus (korábban Nyitrán és Szencen védett), a poštornái Doležal, a ligeti Hall és a győri Herczeg valószínűleg Dunaszerdahelyen folytatja pályafutását. (sz. z.)

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. január 30.)

 

29.1.2004

Simon Gyula 38 évesen is bírja szusszal, parádés gólokat lőtt a Slovannak

„A DAC a szívügyem”

Dunaszerdahely. Ötéves szünet után visszatért a bennmaradásért küzdő DAC-hoz Simon Gyula. A 38 esztendős, egykori válogatott középpályástól, aki korábban Kassán, Nagyszombatban, a bécsi Austriánál és a Riedben futballozott, sokat várnak a csallóközi vezetők.

Sokat töprengett a sárga-kékek a ajánlatán?

Hosszú ideje Ausztriában légióskodtam, utoljára az V. ligás Weite Star-ban játszottam. Novemberben megkeresett Antal Barnabás, az új klubelnök, s kért, hogy segítsek a csapatnak. Egyáltalán nem haboztam, hiszen a DAC a szívügyem. Itt váltam ismert játékossá, s családommal a városban telepedtem le. Mindent megteszek azért, hogy bennmaradjunk. Egyelőre féléves megállapodást írtam alá.

Nehéz feladat előtt állnak, hiszen hétpontos a hátrányuk a bennmaradást jelentő 12. helyezéstől.

Az új vezérkar a csapat megerősítésén fáradozik, meggyőződésem, hogy tavasszal egy egészen más csapat lép majd pályára. Elsősorban idegenben várnak ránk rendkívül fontos meccsek, nincs mese, vendégként is pontokat kell szereznünk. Nem eshetünk ki akkor, amikor a klub fennállásának centenáriumát ünnepeljük.

Az alapozás során nem kíméli magát, úgy edz, mint a többiek.

Szerencsére még bírom szuszszal, pedig a tréner alaposan megdolgoztat bennünket. Szinte mindent végigcsinálok a jóval fiatalabb fiúkkal. Eszemben sincs könnyítést kérni egykori játékostársamtól, Dušan Libától. A bajnoki összecsapások hajrájában szükségünk lesz a jó erőnlétre.

Az előkészületi találkozókon a legjobbak közé tartozik, a Slovan ellen parádés gólokat lőtt.

Igyekszem eleget tenni az elvárásoknak, mert nem azért szerződtettek, hogy mellékszereplő legyek. Az égszínkékekkel vívott meccsen jól ment a játék, először szabadrúgásból sikerült a kapuba találnom, majd a kapust is kicselezve gurítottam a hálóba. Remélem, nem lőttem el idő előtt a puskaporomat, s tartalékoltam még a II. ligás találkozókra is.

Teljesítménye alapján még évekig futballozhat, meddig akar aktívan játszani?

Elsősorban amíg az egészségem engedi, s hasznára vagyok a csapatnak. Ha észreveszem, hogy kilógok a sorból, azonnal szögre akasztom a futballcsukát. Előreláthatólag a búcsú még egy-két esztendővel odébb van.

Tehát még az is előfordulhat, hogy fiával találkozik a zöld gyepen

Ez nem látszik túl valószínűnek, mert Viktor még csak 16 esztendős. Ő is középpályás, s nyártól a pozsonyi Inter ifjúsági együttesében szerepel. Egyébként már magasabb nálam, s remélem, idővel a nyomdokaimba lép.

SZABÓ ZOLTÁN  (Új Szó, 2004. január 29.)

 

28.1.2004

Vion Aranyosmarót-DAC 5:0 (4:0)

Két nap leforgása alatt tíz gólt kapott csapatunk az aranyosmaróti müfüves pályán. Ezúttal a III.liga 8.helyén álló hazaiak leckéztették meg a mieinket. Igaz, kevés kivétellel a második garmitúra lépett pályára. Liba edzö úgy értékelte a mérközést, hogy most legalább tiszta képet kaptunk arról, mire képes a csapat az erösítések nélkül. Szombaton, 2004.január 31.-én, 10.30 órakor a szenci müfüves pályán a Budapesti Vasassal játszik a csapat.

DAC: Šanta – Lukovics, Z.Kršteňanský, Golian, Nagy P. – Sováb, P.Kršteňanský, Egri, Németh J. (30.Buka) – Nagy J., Belkovics

 

27.1.2004

Dukla Banská Bystrica-DAC 5:0 (2:0)

Gólszerzök: Semeník és jakubko 2-2, Branický

Nyilvánvaló védelmi és kapushibák után alapos leckét kaptunk a legfelsöbb osztály öszi bajnokától. Šanta kapus kissebb  sérülése miatt végig Nagy Norbert védett, a védelem jobb oldalán a szakvezetök kipróbálták Tomášikot, de harmatgyenge teljesítményt nyújtott. A másik oldalon a poprádi Rataj már ígéretesebbnek tünik.

DAC: Nagy N. – Tomášik (46.Buka), Loj, Rataj, Majný – Hrubina, Z.Kršteňanský (46.Nagy J.), Simon, Erös – Koreň (46.Belkovics), Bognár.

(DSTV-text)

 

26.1.2004

MEGKÉRDEZTÜK

Balla Béla volt élvonalbeli labdarúgót

Az elmúlt félévben eltűnt a szlovák futball színpadáról.

Az osztrák 4. vonalban szereplő rendőrcsapatnál, a PSV Polizeinél játszottam. Őszi elsőként zártunk, nekem is elég jól ment a játék, háromszor találtam a hálóba, s több gólpasszt adtam.

Januártól ismét egykori csapatával, a DAC-cal készül, talán megunta a légióskodást?

Még novemberben megkerestek a csallóközi vezetők, szóban meg is egyeztünk. Azonban egyre csak késik a szerződés aláírása, így alighanem visszamegyek Ausztriába.

Nem bánja, hogy nyáron elment a bacsfaiaktól?

Már korábban leszögeztem, ha visszatér Róbert Paldan edző, én távozom. A tréner érkezése után azonnal elhagytam a csapatot. Ha előre tudom, hogy elég hamar menesztik, talán maradtam volna...

(sz. z.) (Új Szó, 2004. január 26.)

 

26.1.2004

Slovan–DAC 6:4

Pozsony. Slovan Bratislava–DAC 6:4 (0:2), gólszerzők: Jurko 2, Ed. Hrnčár, M. Suchý, Volf, Ducký, ill. Simon 2, Bognár, Belkovics (dióspatonyból érkezett). A DAC legközelebb január 27-én, kedden 15 órától játszik előkészületi mérkőzést a besztercebányai Dukla ellen.

(Új Szó, 2004. január 26.)

 

24.1.2004, 12.00h

Slovan Bratislava –DAC 6:4 (0:2)

Na umelom trávniku v Senci DAC po hodine hry viedol v pomere 3:1 a ešte štvr hodiny pred koncom zápasu bol stav nerozhodný. Po striedaniach však výkon nášho mužstva upadol. Po odchode Loja stačilo zaváhanie obrany a striedajúceho brankára a súper prešpikovaný zvučnými menami obrátil vývoj vo svoj prospech.

V  10.min otvoril skóre Bognár, o štvr hodiny neskôr bol úspešný Simon a po zmene strán v 56.min pridal nestarnúci dirigent ďažší gól. V 62.min bol úspešný Belkovics, ktorý prišiel z Orechovej Potône a javí sa ako výborná posila, takisto aj obranca Majný z Čane.

DAC: Šanta (46.Nagy N.) – Buka, Loj (70.Kršteňanský), Doležal, Majný – Hrubina, J.Nagy, Simon, Erös (60.Balla) – Bognár, Belkovics

(DSTV-text)

 

24.1.2004

Egyelőre csupán egy csatár áll Dušan Liba vezetőedző rendelkezésére

DAC: erősíteni kell!

Simon Gyula (balról) nem kér könnyítést egykori játékostársától, Dušan Libától

Somogyi Tibor felvétele

Egyelőre szűkös 16-os keret áll Dušan Liba edző rendelkezésére, A diószegi IV. ligás csapatnál is tevékenykedő trénert is csupán a hónap végéig köti megállapodás a DAC-hoz. „Célunk egyértelműen a kiesés elkerülése, ám ehhez a feltétlenül erősítenünk kell! Annak örülök, hogy Simon Gyuszi és a licsérdi Loj tavasszal nálunk játszik. A poštornái Doležal és a győri Herczeg is biztatóan mutatkozott, mindkettőjüket szívesen látnám. Rajtuk kívül kapusra, balhátvédre és két csatárra mindenképpen szükségünk van. Hiszen egyelőre Bognár személyében mindössze egy épkézláb támadónk van. Kulcsfontosságú mérkőzések várnak ránk idegenben, ahol pontokat kell szereznünk” – szögezte le a szakvezető.

A futballisták közül többen nem tudják, hogy Dunaszerdahelyen maradnak-e. Az ősszel Ausztriában játszó Balla Béla is többiekkel gyakorol. „Novemberben megszólítottak a vezetők, szóban már meg is állapodtunk, ám egyre késik a szerződés álírása, így könnyen előfordulhat, hogy visszamegyek az osztrák IV. ligás PSV Polizei csapatához.” Peter Hrubina is szorgalmasan edz, a 23 esztendős középpályás már 16 évesen privigyei mezben bemutatkozott az élvonalban, majd a Slaviához igazolt. „A prágaiak nagyobb összeggel tartoztak, ezért felbontottam a 2006-ig szóló szerződést, s az elmúlt félévben amatőrként Franciaországban szerepeltem. Szombatig biztosan itt maradok, aztán majd elválik, hogyan tovább – jelentette ki Hrubina.

Dušan Liba a kemény munka híve, ez ottjártunkkor is beigazolódott. Délelőtt egy órán át a konditeremben szorgoskodtak a játékosok, majd a teremben folytatták. Délután pedig a szabadban rótták a köröket a futballisták. A vezérkar invitálására Simon Gyula visszatért Ausztriából, a 38 esztendős játékmester ugyanúgy végezte a feladatokat, mint a többiek. „Szerencsére, még bírom szusszal – mondta nevetve, majd hozzátette: segíteni akarok a bennmaradás kiharcolásában, amikor a klub fennállásának 100 éves évfordulóját ünnepeljük nem eshetünk ki. Sajnos, ősszel jelentős hátrányba kerültünk, de bízom benne, hogy a bajnokság második félidejében egy egészen más gárda lép pályára, s júliustól is a második vonalban kergetjük a labdát.”

Úgy tűnt, Gőgh Árpád is követi Simon példáját, ám a legújabb hírek szerint továbbra is az osztrák III. ligás Stadlaunál marad.

A jelenlegi keret: Sánta, Nagy N.–Buka, Sováb, Loj–Nagy P., Nagy J., Zd. Kršteňanský–Lukovics, Simon, Erős, Hrubina, P. Kršteňanský, Balla, P. Ďurica–Bognár.

A dunaszerdahelyiek eddig két előkészületi meccset vívtak, 8:1-re lelépték a diószegieket, s 3:0-ra kikaptak a ligetiektől. Ma délben Szencen a pozsonyi Slovannal mérkőznek.

SZABÓ ZOLTÁN (Új Szó, 2004. január 24.)

 

20.1.2004

A héten várható végleges döntés szponzor-ügyben

Herczeg a DAC-ban

Dunaszerdahely. Még mindig nincs szponzora a DAC II. ligás futballcsapatának. Pedig már októberben megkezdődtek a tárgyalások Faroukh Shariff-fal, az Ausztriában élő iráni üzletemberrel. Antal Barnabás klubelnök tegnap érdeklődésünkre közölte, hogy legkésőbb a hét végéig megszületik a döntés.

Erre már nagyon várnak a játékosok, és persze a vezetőedző is, hiszen Dušan Libának csak a hónap végig szól a szerződése. A bizonytalan helyzet ellenére újabb futballisták érkeznek próbajátékra, szombaton a ligetiek elleni meccsen pályára lépett a 30 esztendős győri Herczeg Miklós is. A magyar csatár – korábban Újpesten rúgta a labdát – komoly erősítésnek számítana. Rajta kívül a Franciaországból visszatérő Hrubina (annak idején Privigyén és a prágai Slaviában szerepelt), a zsolnai Konečný, a licsérdi Loj és a poštornái Doležal is szóhoz jutott.

Dušan Liba edző elmondása szerint a Petržalka ellen az első félidőben jól játszott a Sánta–Konečný, Loj, Doležal, Buka–Erős, Simon, Gőgh, Hrubina–Bognár, Herczeg összeállítású csapat. A cserék után viszont alaposan visszaesett az együttes, s végül 3:0-ra kikapott. (sz. z.)

ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS (Új Szó, 2004. január 20.)

 

20.1.2004

Próbajátékosok a DAC-ban

Az elmúlt héten már a focilabda is előkerült a szertárból, a szakvezetők a felkészülés menetrendjébe előkészületi találkozókat is beterveztek. Némely esetben az időjárás is közbeszólt, több erőpróba a pályák talajának alkalmatlansága miatt elmaradt.

Így volt ez a vágsellyeiek esetében is, akik nem utaztak el a besztercebányaiak elleni párharcra. A régiónkat képviselő II. ligás csapatok közül a már említett Vág-partiak vették sikerrel az akadályt. Igaz, ők a III. liga pozsonyi csoportjában játszó ŠKP Dúbravka csapatát győzték le Sikorjak és Mrázik góljával 2:0 arányban. A bacsfaiak ellenfele a cseh Drnovice volt. Az idegenbeli összecsapáson 3:0 arányú vereséget szenvedtek Miroslav Mentel újdonsült tanítványai, a hazai visszavágón 1:1-es döntetlen került a jegyzőkönyvbe. A csallóköziek találatát Szíjjártó szerezte. A dunaszerdahelyiek a szenci műfüves pályán játszották edzőmeccsüket a ligetfalui Artmedia ellen, melyet az élvonalbeli fővárosiak 3:0 arányban nyertek meg. A győztes csapat egyik gólját a DAC saját nevelésű futballistája, Borbély lőtte. A sárga-kékek mezében több erősítésként kiszemelt futballista is játékba avatkozott. A védelemben Marcel Loj személyében régi ismerős tüsténkedett. Ugyancsak a hátsó alakzatban jutott szóhoz a bajnok zsolnaiak 31 esztendős védője, Martin Konečný. Hrubina és a magyar Herceg is új arcnak számított a Liba-legénységben. Simon és Gőgh kezdőemberként, Balla csereként avatkozott játékba. A folytatásban szombaton a DAC a Slovan ellen játszik újabb edzőmérkőzést.

(ágh) Csallóköz, 2004.1.20.

 

17.1.2004

DAC-Artmedia Petržalka 0:3 (0:1)

Az első félidőben a hétközben érkezett erősítésekkel teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk az élvonalbeli Artmediának a szenci műfüves pályán. Legalább három tiszta gólhelyzetben hibáztunk. A második félidőben az egyes posztokon történt cserék után valamelyest visszaeset a csapat játéka. A védelemben bemutatkozott a zsolnai Konečný, a visszatért Loj, és pályára lépett a poštornái Doležal is, de ő valószínűleg nem marad. A középpályás sorban szerepelt Hrubina a Sláviából (utoljára a francia III.ligában szerepelt), a csatársorban Bognár mellett a győri Herczeg Miklós játszott, és jól. Szombaton 11 órakor a Slovan ellenfele lesz a DAC, a helyszín egyenlőre ismeretlen.

DAC: Šanta (46.Nagy Norbert) – Konečný, Loj, Doležal, Buka (70.Nagy Péter) – Hrubina (46.Kršteňanský), Simon, Gőgh (46.Balla), Erős (46.Nagy József) – Herczeg, Bognár (46.Koreň)

(DSTV-text)

 

17.1.2004

Artmedia Petržalka-DAC 3:0 (1:0), v druhom prípravnom zápase v roku 2004, ktorý sa hral na umelom ihrisku v Senci. 

Mužstvo DAC sa na jarnú odvetu naďalej pripravuje pod vedením trénera Dušana Libu. K mužstvu sa pred víkendom pridali dvaja skúsení obrancovia, fanúšikom DAC dobre známy Marcel Loj (nar.19.10.1978, za DAC hral v jarnej časti sezóny 2002/2003 a ako kmeňový hráč Ličartoviec hosoval na jeseň v Prievidzi), a bývalý reprezentant Martin Konečný (nar.25.12.1972, doterajšie kluby Slovan Bratislava 1979-1993, ŠKP Bratislava 1992-1993, Ozeta Dukla Trenčín 1993-2002, SK České Budějovice 2002-2003, MŠK Žilina 2003), ktorý je jedným z pätice hráčov obhajcu titulu, s ktorými pre jarnú čas už v Žiline nerátajú. Na skúšku v priebehu uplynulého týždňa okrem nich prišli aj Doležal z Poštornej, Hrubina zo Slavie (naposledy hral v tretej francúzskej lige) a útočník ma´darského prvoligového Győru, 30-ročný Miklós Herczeg. 

Zostava DAC: Šanta (46.Nagy Norbert) – Konečný, Loj, Doležal, Buka (70.Nagy Péter) – Hrubina (46.Kršteňanský), Simon, Gőgh (46.Balla), Erős (46.Nagy József) – Herczeg, Bognár (46.Koreň)

 

17.1.2004

Erősítenek a sárga-kékek

Konečný és Loj a DAC-ban

Dunaszerdahely. Dušan Liba vezetőedző irányításával hazai környezetben készül a tavaszi szezonra a DAC II. ligás futballcsapata. Mától két tapasztal védő, a 31 éves zsolnai Martin Konečný és a 25 esztendős licsérdi Marcel Loj is az együttessel gyakorol. Ha az előkészületi mérkőzéseken igazolják az elvárásokat, szer-ződtetik őket. (SITA) (Új Szó, 2004. január 17.)

 

13.1.2004

Dunaszerdahelyen továbbra is bizonytalan a helyzet

DAC: nincs döntés

Dunaszerdahely. Egyelőre új szponzor nélkül folytatja a téli felkészülést a DAC. December közepén a klubvezetés nyilatkozatai alapján arra lehetett következtetni, hogy az új támogató belépése már csak napok kérdése – ehhez képest év végéig semmilyen változás nem történt. Hétvégén úgy tűnt, az érintett felek végre tiszta vizet öntenek a pohárba: az elnökségi tagok tájékoztatása szerint szombaton kellett volna eldőlnie annak, hogy Faroukh Shariff, az iráni származású üzletember milyen feltételekkel lép be az FK DAC 1904 futballklubba. Információink szerint azonban érdemi döntés nem született. Antal Barnabás klubelnök tegnap Bécsben tartózkodott, de azt ő sem tudta megmondani, hogy mikorra várható a megegyezés, s így – szponzor híján – továbbra is teljes a bizonytalanság a második ligában kieső helyen álló alakulatnál. (jgj)

ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ  (Új Szó, 2004. január 13.)

 

12.1.2004

VILLÁMINTERJÚ

Dušan Liba labdarúgó-edzővel

Szombaton két csapata találkozott edzőmérkőzésen. Miért tart egyszerre két vasat a tűzben?

A DAC-nál csupán január 31-ig szól a szerződésem, a diószegieknél viszont az idény végéig. Mivel mindkét együttesnél szeretnék minél jobb szakmai munkát végezni, ezért egymás ellen mérkőztünk. Egyébként bejött a papírforma, a DAC Bonár 4, Simon és Buka 2-2 góljával 8:1 arányban győzött. A hazaiak becsületgólját Krull szerezte.

Melyik csapat kispadján foglalt helyet? Melyiknek szurkolt?

Hideg volt, így mondhatni szakmai szemüveget viselő nézőként végigálltam a kilencven percet. Ezóttal mindkét együttesnél a segédedzők, Prokop és Bleho vezették csatába, irányították az együtteseket. Én pedig a futballnak szurkoltam.

Meddig tarthat ez a kétfrontos edzősködés?

Döntésre kellene már vinni az iráni szponzor kérdését a DAC-nál, hiszen sürget az idő. Amennyiben a dunaszerdahelyiek a folytatásban is igényt tartanának szolgálataimra, akkor szívem szerint náluk maradnék. Ellenkező esetben visszatérek a diószegiekhez. Mindkét esetben a kiesőjelölt mentési munkálatait irányítanám. (ái)

(Új Szó, 2004. január 12.)

 

10.1.2004

Sládkovičovo-DAC 1:8 (1:3)

Futbalisti DAC odohrali svoje prvé prípravné stretnutie a zdolali na čele so Simonom svojho štvrtoligového súpera presvedčivo.

Skóre zápasu otvoril v 5.minúte Bognár, na čo domáci ešte odpovedali o desa minút neskôr vyrovnávajúcim gólom, ale potom naši odštartovali poriadny gólostroj. Bognár pridal ďalšie tri góly, Simon a Buka boli úspešný dvakrát.

V bráne v prvom polčase chytal Šanta, v druhom Nagy, ktorý hosoval v Trsticiach. V poli okrem spomenutých nastúpili Olenjík, J.Nagy, Koreň (prišiel z Lučenca), J.Németh, Vörös, Kršteňanský a Lukovics. V sobotu predpoludním hráme proti prvoligovej Petržalke, na doteraz neurčenom mieste.

(DSTV-text)

 

10.1.2004

Hírzárlat a DAC-nál! A klubvezetés ma délután tárgyal a várva várt iráni szponzorral

Eljön-e a perzsa mennyország?

Dunaszerdahely. Az FK DAC 1904 labdarúgócsapata már szerdán elkezdte a téli felkészülést, azt azonban nem lehet tudni, a tavaszi szezonra érkeznek-e új játékosok, s azt sem, marad-e a jelenlegi szakmai stáb. A klubvezetés ma találkozik Faroukh Shariffal, az Ausztriában bejegyzett IIFC GmbH iráni tulajdonosával, aki a klub költségvetésének 70 százalékát fedezi majd (12 ezer euró, azaz körülbelül félmillió szlovák korona), s ennek megfelelően várhatóan a klub részvényeinek 70 százalékos tulajdonosa lesz – legalábbis ez állt a város képviselőtestülete által elfogadott decemberi „előszerződésben”. Azóta nem történt változás, s értesüléseink szerint a mai tárgyaláson lesz véglegesítve, az új szponzor milyen elképzelésekkel lép be a futballklubba. A csapatot érintő várható változásokról azonban előzetesen sem Kanovits György, az FK DAC 1904 Rt. elnökségi tagja, sem Antal Barnabás klubelnök nem kívánt nyilatkozni. Utóbbi tegnap külföldön tartózkodott, és megkeresésünkre tömören csak annyit válaszolt: majd hétvégén minden kiderül...

A DAC az utolsó előtti helyen áll a második ligában, s tavasszal kisebbfajta csodára lenne szüksége ahhoz, hogy kiharcolja a bennmaradást. A klubvezetés reményei szerint a kisebbfajta csodát Faroukh Shariffnak hívják, s talán ezért is a hírzárlat a mai tárgyalások előtt.

Dušan Libától, a sárga–kékek edző-jétől megtudtuk: a felkészülést e-gyelőre tizenöt játékossal kezdte el („közülük legalább ötnek semmi keresnivalója a DAC-ban” – tette hozzá), s az edzésekről csak az iráni légiósok hiányoztak, vízumgondok miatt. Nem hiányzott azonban Simon Gyula. „Gyuszi velünk készül, és Gőgh Árpi is csatlakozik majd a kerethez, de egyelőre nagy a bizonytalanság, mindenki arra vár, hogy a mai megbeszélésen eldőljön, hogyan tovább – válaszolta kérdésünkre a szakvezető. – Ha bent akarunk maradni a másodosztályban, meg kell erősíteni a gárdát. Természetesen vannak kiszemeltjeim, játékosok, akiket szívesen látnék a csapatban, neveket viszont nem árulok el. Mondom, egyelőre még abban sem lehetek biztos, hogy én maradok az edző, hiszen elképzelhető, hogy az új szponzor egyik feltétele a szakmai stáb kicserélése lesz, ezért aztán tervezni is csak módjával lehet” – vázolta a jelenlegi helyzetet Dušan Liba. (jgj)

ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ (Új Szó, 2004. január 10.)

 

10.1.2004

Diószeg-DAC 1:8 (1:3)

Lejátszotta első előkészületi mérkőzését a DAC és Simonnal az élen fölényesen legyőzte IV.ligás ellenfelét.

A hazaiak Bognár 5.percben szerzett góljára tíz perccel később még válaszolni tudtak, de aztán beindult a gólgyártás. Bognár még további három gólt szerzett, Simon és Buka kétszer volt eredményes. Az első félidőben Šanta, a második játékrészben Nagy védett, aki eddig Nádszegen vendégeskedett. Pályára lépett még az említetteken kívül Nagy J., Olejník, a középpályán Koreň, aki Losoncról érkezett, Németh J., Vörös, Lukovics, Kršteňanský.

Legközelebb szombaton délelőtt az élvonalbeli Petržalka együttesét fogadjuk, a helyszín egyenlőre ismeretlen.

(DSTV-text)

 

Január 2004

Zöldet kapott a DAC külföldi szponzora

Három általános érvényű városi rendelet jóváhagyása is szerepelt a városi képviselőtestület tavalyi utolsó ülésén, amelyre december 16-án került sor. A legnagyobb érdeklődés a DAC jövőjét is meghatározó új szponzor belépésére vonatkozó javaslat megtárgyalását kísérte. A decemberi ülésen újra hiányzott Hunčík Péter képviselő, aki ezzel együtt immár ötödik alkalommal nem volt jelen a képviselőtestület ülésén. Rajta kívül Molnár Zoltán hiányzott még.

   A legnagyobb érdeklődés a DAC futballcsapatának a szponzorálása iránt érdeklődő külföldi társaság belépésével kapcsolatos 9. napirendi pont megvitatását övezte. A bécsi székhelyű IIFC GmbH társaság ajánlata értelmében szponzorként hajlandó havonta mintegy 12 ezer euróval támogatni a DAC futballcsapatát, ami éves viszonylatban annyit jelent, hogy magára vállalná a dunaszerdahelyi futballcsapat éves kiadásainak a hetven százalékát, cserébe igényt tart a csapatot működtető, teljes mértékben a város tulajdonában levő FK DAC 1904 részvényeinek a 70 százalékára. A szponzor továbbá helyi gazdasági aktivitások iránt is érdeklődik, nevezetesen a városi termálfürdő területén és a tervezett ipari parkkal kapcsolatos beruházásokról van szó. A futballstadionhoz tartozó sportlétesítmények a beterjesztett javaslat szerint továbbra is a város tulajdonában maradnának, ezeket a város üzemeltetné és biztosítaná, hogy a játékosok térítésmentesen használhassák. Mint az Rt. Igazgatótanácsának a tagja, Pápay Zoltán a vitában hangsúlyozta, a fő cél egyrészt az lenne, hogy a DAC megmeneküljön a kieséstől és felzárkózzon a II. labdarúgóligában. Másfelől szükséges lenne a játékosállomány felfrissítése kiváló, egyebek mellett külföldi futballistákkal, de legalább ilyen hangsúlyt kapna a Dunaszerdahely környéki fiatal tehetségek felkarolása és bemutatkozási lehetőségük biztosítása.
   A vitában Pázmány Péter polgármester utalt arra, a képviselőtestület arról dönt, hogy megszűnik-e a hivatásos futball Dunaszerdahelyen, hiszen január végén lejárnak az átigazolások és a csapat "összvagyona" mindössze három játékos, mert a többit "felélte". A vitában Kanovits György, a sportbizottság elnöke felvetette, mi a garancia arra, hogy a szponzor hosszú távon is támogatni fogja-e ilyen feltételek mellett a DAC-ot, de mint mondta, a bizottság javasolja a szponzor belépését a részvénytársaságba. Varga István sokallotta, hogy a szponzor a részvények hetven százalékát akarja megszerezni. A képviselők végül megszavazták a külföldi szponzor belépését a DAC Rt.-be, azzal a megkötéssel, hogy a fürdő területén csak a termálfürdő jóváhagyott fejlesztési tervével összhangban eszközölhet beruházásokat.
(DH 2004/1)

 

Zahraničný sponzor DAC-u dostal zelenú

Až tri všeobecne záväzné nariadenia boli na programe posledného zasadnutia mestskej samosprávy v uplynulom roku, ktoré sa konalo 16. decembra. Najväčší záujem vyvolal návrh, ktorý sa týkal vstupu nového sponzora do DAC-u. Na decembrovom zasadnutí opä chýbal poslanec Péter Hunčík, ktorý sa v roku 2003 už piaty krát nezúčastnil na zasadnutí samosprávy. Okrem neho chýbal aj Zoltán Molnár.

Najväčší záujem vzbudil 9. bod programu, ktorý sa týkal vstupu zahraničného sponzora do futbalového klubu DAC. Spoločnos IIFC GmbH so sídlom vo Viedni navrhla, že je ochotné mesačne sponzorova futbalový klub čiastkou 12 tisíc eúr. V ročnom prepočte to znamená financovanie až 70 percent nákladov klubu. Na oplátku zahraničný sponzor žiada 70 percent akcií spoločnosti FK DAC 1904, ktorý prevádzkuje futbalový klub a ktorej jediným akcionárom je mesto. Investor sa ďalej zaujíma aj o miestne podnikatežské možnosti, konkrétne na území termálneho kúpaliska a plánovaného priemyselného parku. Podža predloženého návrhu športové zariadenia, ktoré sú súčasou štadiónu, naďalej zostanú vo vlastníctve mesta. Tieto bude naďalej prevádzkova mesto a zabezpečí, aby ich hráči mohli bezplatne užíva. Člen predsedníctva a.s. Zoltán Pápay v rozprave podotkol, že hlavným ciežom je záchrana klubu pred vypadnutím z futbalovej ligy, resp. posilnenie pozície mužstva v II. lige. Zároveň sa otvára príležitos doplni hráčov o kvalitných, i zahraničných futbalistov. Nemalá pozornos sa môže venova aj mladým talentom z okolia Dunajskej Stredy. Primátor Péter Pázmány v rozprave poukázal na to, že samospráva rozhoduje o tom, či zanikne, alebo nie profesionálny futbal v Dunajskej Strede. Koncom januára totiž končia zmluvy hráčov a "majetkom" miestneho družstva zostávajú len traja hráči, lebo ostatných klub "rozpredal". V rozprave predseda výboru pre šport, György Kanovits vzniesol otázku, čo je zárukou toho, že zahraničný sponzor bude za dohodnutých podmienok dlhodobo sponzorova futbalový klub DAC. Ale ako uviedol, výbor odporúča vstup zahraničného investora do akciovej spoločnosti. István Varga mal výhrady voči tomu, že sponzor žiada až 70percentný balík akcií spoločnosti. Poslanci mestského zastupitežstva nakoniec schválili vstup zahraničného partnera do spoločnosti DAC a.s. s tým obmedzením, že na území kúpaliska môže uskutočni len také investície, ktoré sú v súlade s odsúhlaseným rozvojovým programom.

(DH 2004/1)

 

17.12.2003

Körvonalazódik a megállapodás az iráni szponzorral

DAC: Allahban bízva

Dunaszerdahely. A város képviselőtestülete tegnap egyfajta előszerződést fogadott el arra vonatkozóan, hogy Faroukh Sharif, az Ausztriában bejegyzett IIFC GmbH iráni tulajdonosa milyen feltételek mellett lép be az FK DAC 1904 labdarúgóklubba. A képviselőtestület tegnapi, „előzetes” beleegyezése az új szponzor egyik feltétele volt. A határozat értelmében Faroukh Sharif a klub részvényeinek 70 százalékos tulajdonosa lesz, amennyiben biztosítja a klub költségvetésének 70 százalékát: ez havi 12 ezer eurót (nagyjából 500 000 Sk-t) jelent – a fönnmaradó 30 százalékot továbbra is a város állná. Információink szerint a tényleges szerződés néhány napon belül megköttetik, hogy a téli felkészülés ideje alatt aztán megszerezhessék a kiszemelt erősítéseket – tegnap ismét Pinte Attila, Simon Gyula és Gőgh Árpád neve hangzott el... A DAC az őszi idény után utolsó előtti a második ligában: 15 meccsen mindössze kétszer tudott győzni. (jgj)

(ÚJ SZÓ-INFORMÁCIÓ 2003.December 17.)

 

12.12.2003

Megkésett tisztogatás a DAC-nál!

Az őszi idényben harmatgyengén futballozó DAC vezetői az elmúlt héten komoly lépésre szánták el magukat. A híg játékoskeretből nyolc (!) labdarúgónak kötöttek útilaput a talpára.

A menesztettek listáján Čajka, Guza, Gábriš, Ščasný, Kurinčák, G. Majoroš és a Sercel testvérek, György és Krisztián nevét olvashatjuk. Egyébként zömmel vendégjátékosokról van szó, tehát az elbocsátásoknak nincs komolyabb anyagi vonzata. Érdekes módon a kudarcízű szezon közben leginkább éppen őket bírálta, szapulta az idény hajrájában kiebrudalt vezetőedző, Szikora György is. A kritikát azonban akkoriban nemcsak az érintettek, hanem a volt szakvezető felettesei is zokon vették...
A centenáriumára készülő klub jövőjét illetően még mindig nagyon sok a kérdőjel. Továbbra sem dőlt el, vajon a dunaszerdahelyiek tisztségviselői megállapodnak-e a szponzorjelöltként emlegetett, tőkeerős bécsi arab üzletemberrel. A tárgyalások információink szerint még mindig tartanak, állítólag december elején végleges döntés születik. A klubvezetés az edzőkkel egyeztetve azt szeretné elérni, hogy a játékoskerettel készülő öt iráni labdarúgó közül hárman tavasszal szerepet vállalnának a sárga-kékek mentési munkálataiban. A levezető edzések mellett pénteken edzőmeccset is játszott a Liba-legénység, mely az élvonalbeli nagyszombati Spartak együttesét fogadta. A két együttes párharca 1:1-es első félidő után 2:2-es döntetlennel ért véget. A csallóköziek mindkét találata a két komáromi illetőségű játékos, Bognár Péter és Kršteňanský Pál nevéhez fűződik.
(ágh) Csall
óköz, 2003.dec.12.

 

7.12.2003

Senec-DAC 3:2 (1:1) G.: Simon 2 – elökészületi mérközésen a szenci müfüves pályán

DAC: Šanta (46.Nagy Norbert) – Nagy J. (46.P.Kršteňanský) – Buka (46.Németh J.), Olejník, Nagy P. (46.Sárkány) – Sováb (46.Bognár), Simon, Faraji, Razzaghi – Hoshrawi, Helcz (46.Csápai). Edzö: D.Liba

 

28.11.2003

DAC-Trnava 2:2 (1:1) G.: 22.Bognár 1:1, 68.P.Kršteňanský 2:2 – elökészületi mérközésen

DAC: Herko – Simon – Buka (70.Nagy P.) , Olejník, Reza (46.Sováb) – Balla (46.P.Kršteňanský), Gögh (46.Slicho), Faraji Mohsen (46.Nagy J.), Németh J. (46.Novota, 52.Sárkány) – Bognár, Aghbar Hosrawi (46.Csápai)

 

26.11.2003

DAC: decemberben eldől, jön-e a külföldi szponzor

Nyolc játékos menesztve

Dunaszerdahely. A DAC vezérkara a II. labdarúgóliga őszi idényében alaposan leszerepelt csapatból nyolc játékost menesztett. Nem tartanak igényt Čajka, Guza, Gábriš, Ščasný, Kurinčák, a Sercel testvérek és Majoroš szolgálataira, tőlük azonnali hatállyal elbúcsúztak.  Ajóval szebb napokat látott klub jövőjét meghatározó tárgyalások még tartanak, értesüléseink szerint december első hetében végleg eldől, sikerül-e megegyezni a külföldi tőkeerős támogatóval. Ettől függ ugyanis további játékosok távozása és az új futballisták szerző-dtetése is. A sárga-kékeknél próbajátékon szereplő öt iráni labdarúgó közül a három legjobbat szeretné megtartani a klubvezetés. Pénteken 13.30 órai kezdettel a DAC hazai pályán az I. ligás nagyszombati Spartak ellen játszik előkészületi mérkőzést. (sz. z.) 

(ÚJ SZÓ 2003.nov.26.) 

 

25.11.2003

Senegalčan Niang mieri do Kysuckého Lieskovca

Novou posilou nováčika II. futbalovej ligy tímu REaMOS Kysucký Lieskovec by sa mal senegalský obranca Alassane Niang, ktorý naposledy pôsobil v ďalšom druholigovom tíme DAC Dunajská Streda.  "Nové dunajskostredské vedenie angažovala v priebehu jesene štyroch hráčov z Iránu, a keďže v druhej lige môžu hra v jednom majstrovskom zápase iba štyria legionári, stal som sa nadbytočným," citoval 24-ročného futbalistu denník Korzár. "Verím, že konečné nájdem klub, kde sa po poslednom putovaní dlhodobo usadím. Určite sa budem snaži spravi všetko preto, aby som trénera Vladimíra Goffu presvedčil o svojich kvalitách."

(www.sport.markiza.sk, 2003.nov.25.)

 

25.11.2003

Simonék újra sárga-kékben

A DAC II. ligás labdarúgói egyhetes pihenő után levezető edzésekkel, barátságos mérkőzésekkel töltik az idényzárót követő napokat, heteket. Az új klubvezetés pedig azon dolgozik, hogy a nehéznek ígérkező tavaszra felfrissítse, megerősítse a játékos-keretet. Az elődökkel ellentétben ezúttal már nem az ország távolabbi vidékeiről igyekszik Dunaszerdahelyre invitálni a parlagon heverő játékosokat. Sokkal inkább a DAC egykori labdarúgóit, saját nevelésű futballistáit, illetve jó képességű csallóközieket igyekszik (ismét) sárga-kék szerelésbe öltöztetni. Ez a vezetői filozófia mindenképpen dicséretre méltó. Az már más kérdés, meg tudja-e majd őket fizetni. A dunaszerdahelyiek előbb szerdán, a III. liga nyugati csoportjában játszó aranyosmarótiak otthonában mutatkoztak be. A Liba-legénység a középmezőnyhöz tartozó ViOn együttesét 3:1-re győzte le. A DAC góljait Csápai 2 és az iráni Mohszen szerezte. A pénteki folytatásban hazai környezetben a hajdanában az osztrák elitmezőnyhöz tartozó bécsi Wienna lépett pályára Dunaszerdahelyen. Az osztrák III. ligában futballozó vendégek 1:1-es első félidő után végül is 2:1-re győztek. A hazaiak egyenlítő találatát az időközben vendégjátékból (Turčianske Teplice) visszatért Kravárik szerezte egy kapu előtti kavarodásból. A mintegy száz néző nagy érdeklődéssel figyelte az újfent DAC-mezben tüsténkedő Simon Gyula, Balla Béla, Gőgh Árpád, Novota Zoltán játékát. Új arcnak számított a két pozsonyi, Baďura és Knop. Az ellenfél védelmét a németek egykori üdvöskéje, Andy Herzog dirigálta.
Ágh István (Csallóköz, 2003.nov.25.)

 

Simon Gyula (38) újra régi sikerei színhején

A DAC összeállítása a Nagyszombat elleni elökészületi mérközésen: Šanta -  Simon - Buka, Olejník, Reza Saidiki (78.P.Nagy) – Balla, Gőgh (46.J.Németh), Mohsen Faraji (46.J.Nagy), Novota (68.Sováb) – Baďura (46.Kravárik), Knop (46.Csápai). A második félidöben Kravárik volt a söprögetö, Simon Gögh helyén játékmesterként játszott tovább, a csatársorban pedig a Csápai-Németh J. kettös szerepelt.

 

 

22.11.2003

Gőgh, Balla és Novota is játszott Herzogék ellen 

Simon ismét a DAC-ban

Dunaszerdahely. Újabb előkészületi mérkőzést játszott a DAC futballcsapata. A sárga-kék együttes az osztrák harmadik vonalban játszó Viennát fogadta, s 0:1-es félidő után 1:2-es vereséget szenvedett. A hazaiak gólját a Turčianske Teplicétől visszatérő Kravárik szerezte. Dušan Liba vezetőedző több új játékost kipróbált, de olyan ismert labdarúgók is szóhoz jutottak, mint a 38 éves Simon Gyula, Gőgh Árpád (mindketten az osztrák III. ligában rúgják a labdát) vagy Balla Béla. „Hosszú idő után öltöttem magamra a DAC-mezét, a klubelnök kérésére léptem pályára. Egyelőre még nem tudom, hogy januártól hol játszom majd. Természetesen az is előfordulhat, hogy viszszatérek régi sikereim színhelyére” – mondta lapunknak Simon Gyula, aki középhátvédként a mezőny legjobbjának bizonyult.

A DAC a következő összeállításban szerepelt: Šanta–Simon, Olejník, Szaidiki–Buka, Gőgh, Mohszen, Balla, Novota–Baďura, Knop. A II. félidőben pályára lépett még Németh J., Nagy J., Nagy P., Csápay és Kravárik. A csallóközi együttes szünet után szinte a kapujához szegezte ellenfelét, amelynek védelmét az egykori osztrák kiválóság, Andreas Herzog irányította. Simon mellett Gőgh és Novota (Mosonmagyaróvár) jeleskedett, de ügyesen mozgott a somorjai Csápay Zoltán is. Viszont a két pozsonyi csatár, Baďura és Knop keveset mutatott. (sz. z.) 

(ÚJ SZÓ 2003.nov.22.)  

 

21.11.2003 16:01

Fernwärme Vienna gewinnt Freundschaftsspiel gegen FK DAC 1904 Dunajská Streda

Fernwärme Vienna gewann heute das Freundschaftsspiel gegen den slowakischen Zweitligisten FK DAC 1904 Dunajská Streda mit 2:1.

Freundschaftsspiel FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1) Fernwärme Vienna

Tore: 0:1 Tesevic (13.) 1:1 (82.) 1:2 Tesevic (83.)

 

21.11.2003 

FK DAC 1904 : First Vienna FC 1894 1:2 (0:1)

Ein kleiner Reise- und Matchbericht vom rasenden Reporter Martin W.
Am Freitag gegen 10 Uhr 30 - fast zeitgleich mit dem Mannschaftsbus - fuhren vier unentwegte Vienna-Fans (Oliver, Peter, Roland und meine Wenigkeit) mit dem Privat-PKW in die Slowakei nach Dunajska Streda zum Auswärtsspiel gegen den dort ansässigen FK DAC 1904, der in der 2. slowakischen Liga fast am Tabellenende herumkrebst. Nach unzähligen Notdurftspausen und einem längeren Stopp in Bratislava kamen wir wieder fast zeitgleich mit der Mannschaft im Stadion an. 

   
Zuerst inspizierten wir die Spielstätte, die leider einen sehr heruntergekommenen Eindruck vermittelte. Die Tribünen glichen einer Rostschüssel, dafür schienen die Betonplatten noch einigermaßen in einem guten Zustand zu sein. Zwar waren die Eisenstangen in blau-gelb gehüllt, aber trotzdem konnten sie ihren desolaten Zustand nicht verbergen. Auf der Längsseite des Stadions gibt es jeweils überdachte Tribünen und hinter dem Tor gibt es mehrere kleine Tribünen mit Zwischenräumen, die aber nicht überdacht sind. Flutlicht gibt es auch keines, daher musste das Spiel schon um 14 Uhr bestritten werden, da ansonsten die Dunkelheit für ein jähes Ende gesorgt hätte. 
Nun machten wir uns daran auf der Haupttribüne unsere mitgebrachten Transparente zu befestigen. Da uns jetzt noch etwas Zeit blieb stärkten wir uns in einem kleinen Lokal, welches nur ein paar Schritte vom Stadion entfernt war, mit Langos und Bier. Kurz vor Spielbeginn waren wir wieder vor Ort und ich begab mich auf das Spielfeld um die Mannschaften bei der Begrüßung zu fotografieren, aber um auch die drei anderen mitgereisten Fans auf der Tribüne bildlich festzuhalten. Karl Ruziczka fotografierte uns dann alle zusammen, damit wir ein gemeinsames Andenken an diese Begegnung haben sollten (herzlichen Dank dafür).
Nun wurde es aber ernst und vor ca. 120 Zusehern (im Schnitt kommen zu den Meisterschaftsspielen des FK DAC 1904 1.500 Menschen) wurde das Spiel um 14 Uhr 05 angepfiffen. Beide Mannschaften begannen vorsichtig und unsere Mannschaft musste sich erst mit der neuen Zusammensetzung zurechtfinden. Jedoch gelang dies ziemlich rasch, denn schon nach 13 Minuten konnte unser Team eine wunderschön herausgespielte Aktion mit der Führung abschließen. 
Nach einer Ballstafette auf der rechten Seite, sah Leitner den am 16er freistehenden Tesevic und dieser ließ dem Tormann keine Chance und schoss trocken ein. Darauf hin wurde der Gastgeber stärker und das Spiel war insgesamt sehr ausgeglichen und weitgehend sehr fair geführt, jedoch gab es nur vereinzelnd gute Torchancen. Doch diese hatten dann zumeist die Slowaken. In dieser Phase konnte sich die gegnerische Nr. 11 öfters gut in Szene setzen und nach einem Foul gab es Freistoß für die Heimelf. Der Ball wurde gut in den Strafraum hereingezirkelt und den Kopfball aus kurzer Entfernung konnte Fuka mit einer tollen Parade noch in den Corner retten. 
Kurz darauf erzielte DAC einen Treffer, aber das Schiedsrichterteam versagte wegen einer Abseitsstellung dem Ausgleich die Berechtigung - übrigens zu recht. Nach 20 Minuten spielte der Gastgeber von links einen Stanglpass in den Strafraum und ein Slowake kam auch an den Ball, aber sein Schussversuch ging einige Meter neben das Tor. Fünf Minuten später bekam unser Team nach einem Foul an Rados einen Freistoß zugesprochen, dessen Entfernung und seitliche Ausrichtung nahezu ideal für unseren Tesevic waren. Er trat auch an, aber sein Schuss ging nur in die Mauer, jedoch den zurückspringenden Ball übernahm Herzog volley, doch die Stange verhinderte das 2:0. 
Etwas später wieder ein Angriff des DAC. Nach einem Sololauf versuchte es die Nr. 10 mit einem Weitschuss aus 20 Metern, aber der Ball ging am langen Eck vorbei. Dann wieder eine Möglichkeit für unsere Mannschaft. Ondrovic spielte Tesevic den Ball ideal in den Lauf und dieser versuchte auch eine Flanke in den Strafraum, aber ein Slowake rettete gerade noch in den Corner. Ca. nach 35 Minuten kam Leitner im Strafraum an den Ball, aber seinen Schuss konnte der gegnerische Tormann mit Mühe in den Corner abwehren. 

Die letzte Chance in der ersten Halbzeit hatte aber der gastgebende Verein. Nach einer schönen Kombination im Mittelfeld (Kurzpassspiel) kam ein Slowake unbehelligt zu Schuss, aber Fuka hatte keine Mühe den Ball trotz seiner Schärfe zu bändigen. Somit ging es etwas glücklich, aber nicht unverdient mit 1:0 für uns in die Pause.
In der 2. Hälfte brachte Kurt Garger drei neue Spieler, leider aber sich selbst nicht, da der Spielstand viel zu knapp war und ihm sein Ehrgeiz als Trainer, nicht erlaubte den Spieler Garger einzulaufen zu lassen. Dies war zwar bedauerlich, aber verständlich, noch dazu bot Bayrleitner als Libero eine wirklich reife Leistung. Das Spiel selbst verflachte in diesen 45 Minuten etwas und es gab kaum nennenswerte Szenen, da die Angriffsformationen kaum mehr gefährlich vor das Tor kamen. Dafür wurde weiterhin um jeden Ball gekämpft und es wurde etwas kampfbetonter, aber niemals unfair. 
Aber nun zu den Handlungen, die doch zu erwähnen sind. DAC 1904 wollte von Beginn an den Ausgleich erkämpfen und versuchte es zuerst mit einem Weitschuss, der aber weit über das Tor ging. Darauf hin durften wir uns wieder an einer sehenswerten Aktion unserer Mannschaft etwas erwärmen, da es mittlerweile im Stadion schon ziemlich kalt wurde. Der Ball gelangte über Ondrovic, Leitner , Herzog und Köse wieder zu Leitner, aber der setzte den Ball neben das Tor. Etwas später wurde Tesevic etwas übermütig und zog aus 30 Metern ab, aber diese Aktion sorgte für keine Gefahr, dafür war es Ünlü, der mit seinem Ausflug für die nächste spannende Szene sorgte, die aber die Heimelf schlussendlich nicht nützen konnte. Weiterhin versuchten die Slowaken den Ausgleich zu erzielen und nach einer Traumflanke war es fast soweit, aber der Kopfball ging sehr knapp daneben. Nach einem Eckball gab es wieder eine Kopfballmöglichkeit der Gastgeber, aber diesmal ging der Ball ca. 2 Meter über das Tor. 
Doch eine Ecke sollte dann acht Minuten vor Schluss wirklich für den zu diesem Zeitpunkt mehr als verdienten Ausgleich sorgen. Der Ball gelangte zu einem Slowaken, der ca. am Elfmeterpunkt stand und unbedrängt ins Eck einschießen konnte. Ünlü hatte keine Chance den Ball abzuwehren. Nun riefen wir vor dem Wiederanpfiff Tesevic zu, noch ein Tor zu schießen und nicht einmal 60 Sekunden später bekam er die Möglichkeit dazu. Uns wurde ein Freistoß zugesprochen und die Distanz war ca. 20 Meter. 
Nachdem der Schiedsrichter die Mauer richtig positionierte, nahm Tesevic höchstens drei Schritte Anlauf und zirkelte den Ball über die in der Mauer stehenden Slowaken ins rechte Eck zur neuerlichen Führung, da der Tormann zu spät abtauchte. Somit führten wir wieder, zwar etwas schmeichelhaft, aber wenn man einen Tesevic hat und er sogar unsere Anweisungen befolgt, was kann da schon schief gehen. 
Die Spieler des SK DAC 1904 wollten sich noch nicht geschlagen geben und drängten in den letzten Minuten noch auf den Ausgleich, aber Ünlü konnte die größte Möglichkeit bravourös vereiteln. Dann beendete der Schiedsrichter das Spiel und wir feierten unsere Mannschaft für diesen hart umkämpften Sieg.
Fairerweise muss ich nochmals gestehen, dass ein Unentschieden dem Spielverlauf nach gerechter gewesen wäre, aber alle Spieler unserer Mannschaft bemühten sich am Ende der Herbstsaison noch eine gute Leistung abzuliefern und taten dies auch. Die Spieler die insbesondere überdurchschnittlich positiv auffielen waren meiner Meinung nach Fuka, Bayrleitner und Leitner.
Der First Vienna FC 1894 spielte mit: Fuka (46. Ünlü); Bayrleitner; Slawek (von der U-23), Bjelovuk; Öztürk (46. Smajic (von der U-23)), Leitner, Ondrovic, Herzog, Tesevic; Bury, Rados (46. Köse)


Falls ich einen Austausch übersehen haben sollte, dann ersuche ich um Nachsicht, da es gegen Ende des Spiels schon etwas dunkel war...
Nun war es für uns an der Zeit wieder alle Transparente einzusammeln und uns auf die Heimreise zu machen und dies taten wir wieder mit mehreren "Pinkel"pausen und einen Zwischenstopp zum Tanken und einem Einkaufsbesuch in einem Supermarkt. Als wir durch Parndorf fuhren, überlegten wir uns kurz, ob wir dableiben sollten um uns das Spiel Parndorf-Fortuna anzusehen, aber dies wäre ja wieder eine andere Geschichte gewesen und daher entschieden wir uns weiter nach Wien zu fahren... (um zuhause und Stunden später von der überraschenden Niederlage der Burgenländer zu erfahren!)

www.viennaspride.pips.at

 

11.11.2003

DAC-nosztalgiamozi régi csaták hőseivel

Ahogy ez már lenni szokott, kudarcok idején az emberek nagy előszeretettel lapoznak a krónikákban. Egy-egy dicső fejezet felelevenítésével próbálják ellensúlyozni a bukások által kiváltott pesszimizmusukat. Így volt ez a DAC-szurkolók esetében is, akik éppen a II. liga sárga-kék színek szempontjából vesztes járási rangadója után jöttek össze a dunaszerdahelyi Seven Pubban egy kis nosztalgivetítésre. A sors fintora folytán ugyanis éppen tizenöt évvel ezelőtt zajlottak az emlékezetes DAC-Bayern München csatározások az UEFA-kupa 2. fordulójában. Mondhatni az örökké emlékezetes párharcok révén került nemzetközi porondon is a figyelem fókuszába az egykor szebb napokat megélt, idestova százéves dunaszerdahelyi labdarúgás. A közkedvelt dunaszerdahelyi szórakozóhelyen a régi csaták hősei közül az egykori csapatkapitány, Dušan Liba, Ján Hodúr, Rudolf Pavlík, Petr Kašpar és Szaban Tibor is megjelent. Rajtuk kívül a csapat egykori dokija, Miroslav Gašpar is elfogadta a játé-kosok megjelenését szervezésileg biztosító Reisz Árpád meghívását. A DAC egykori csapatvezetője adta át a megjelenteknek a sikerkovács, Pecze Károly üdvözletét, aki egyébb elfoglaltsága miatt nem jöhetett el a rendezvényre.
Peregtek a filmkockák, emlékeztek a főszereplők. "Csapatunkat olyan játékosok alkották, akik az egykori Csehszlovákia távoli városaiból kerültek Csallóköz szívébe, mégis egy emberként, bulldogként küzdöttünk a sárga-kék színek sikereiért. Értékrendünkben a sikeréhséget, a becsületes hozzáállást az anyagiak elé helyeztük. Még az akkoriban lévai vagy senicai mezben játszó testvéreimet sem kíméltem a közelharcokban, kijutott az adok-kapokból a pályán. A meccsek után kezet fogtunk, békét kötöttünk, felhajtottunk egy pohárka bort" - emlékezett vissza a régi időkre a csupaszív Ján Hodúr. "Számunkra nagyon fontos dolog volt, hogy telt ház előtt játsszunk, hogy kiszolgáljuk a közönséget" - fogalmazott Rudo Pavlík, az egykori játékmester. "Az olykor felbukkanó fizikai fájdalmat, fáradtságot futballszeretetünk ellensúlyozta. Szívünket az ellenfelet is bénító DAC-kórus Szép volt, fiúk, vagy Akkor is csak DAC! rigmusai melengették. Mi a vereségek után könnyekkel a szemünkben vonultunk az öltözőbe - vallott színt a szikrázó belharcok koronázatlan királya, Dušan Liba. "Jobban féltünk a vámtisztek szigorától, mint Jup Heynckes csapatától" - idézte fel a nyugat-európai kiruccanás kellemetlen közjátékát Peo Kašpar. "A müncheni olimpiai stadionban lőtt gólomnál nagyobb futballtettnek tartom a maláj kupában elért győzelmünket" - értékelt Szaban Tibor, akit a dunaszerdahelyi visszavágón piros lappal büntetett az észak-ír játékvezető. "Münchenben vitaminkészítményekhez jutottunk. Alkalmazásuknak köszönhetően újabb sikereket, például országos kupaelsőséget is produkáltunk" - avatta be a közönséget a sikerek alkímiájába a szakember. A nemzetközi küzdőtéren focitörpének számító DAC-ot egyáltalán nem becsülte le a bajor szuperklub szakvezetése. "Nem bíztak semmit sem a véletlenre, több alkalommal is feltérképezték csapatunk játékát. Különleges kiszolgáló személyzettel, többek között szakáccsal, utaztak a dunaszerdahelyi visszavágóra. Közelről láthattuk, milyen is a sokat emlegetett német precizitás. Betekintést nyertünk egy világhírű klub felépítési, működési mechanizmusába. Jó iskola volt ez számunkra. Ami még ennél is fontosabb, egyik találkozón sem vallottunk szégyent! Mondhatni egyenrangú ellenfelei voltunk a klasszis futballistákat felvonultató favoritnak" - elemezte a focikonfrontáció legfontosabb összetevőit Reisz Árpád. A DAC aranykoráról tartott megemlékezés érdekes színfoltjának bizonyult a jövő évben centenáriumát ünneplő klub történetét felelevenítő, a NAP Kiadó gondozásában megjelentetett publikáció (A dunaszerdahelyi futball 100 éve 1904-2004) helyszínen történt árusítása is. A könyvek pillanatok alatt gazdára találtak. Akinek nem jutott, az a könyvesboltokban, újságárusoknál szerezheti be a történelminek is nevezhető kiadványt. A családias hangulatú eseményen arra is felfigyeltünk, hogy azon a DAC vezérkara, jelenlegi játékosai nem vettek részt. Pedig meríthettek, okulhattak volna elődeik sikersztorijából. Ágh István (Csallóköz, 2003.nov.11.)  

 

 

4.11.2003

A szégyen szöge a DAC-koporsóba 

Az elmúlt napokban már beszámoltunk olvasóinknak a II. liga utolsó előtti helyén tanyázó DAC futballcsapatánál történt edzőváltásról. A sárga-kékek új vezetősége sajtóközleményében a szakvezetők elmozdítását a következő szavakkal indokolta: "Az FK DAC 1904 Rt. vezérkara a II. ligás futballcsapat szégyenteljes teljesítménye feletti elégedetlenségét kifejezve azonnali hatállyal megvált Szikora György főedzőtől és Dušan Abrahám segédedzőtől." A dunaszerdahelyi tisztségviselők a leváltott vezetőedző teljesítményéről is elmarasztalóan nyilatkoztak: "Nem szeretnénk, ha saját kudarcát és eredménytelenségét a mostani DAC-vezetés nyakába varrná" - olvashattuk a klubvezetés médiákhoz eljuttatott kommünikéjében.

A sors fintora, hogy a hét végén további futballtörténeti szög került a DAC-koporsóba, amikor a bacsfaiak alázták meg a DAC-ot, méghozzá Dunaszerdahelyen. Kiebrudalása ügyében megkerestük az egyik "edzőáldozatot", Szikora Györgyöt is, ám többszöri egyeztetést követően sem volt hajlandó interjút adni lapunknak, vélhetően azért, mert tart a DAC 1904 vezetőinek bosszújától.

Kenjünk mindent az edzőre?

Kudarcok idején rendre az edzőkön csattan az ostor, akkor is, ha nyilvánvaló sportvezetői tehetetlenség, kapkodás, következetlenség okozza a gondokat. Így volt ez Dunaszerdahelyen is, amikor október közepén az ilyenkor ismétlődő forgatókönyv alapján nyitrai és kassai kollégáikhoz hasonlóan a DAC edzőit, Szikora Györgyöt és Dušan Abrahámot kiebrudalták.
Az egykori DAC-sikerkovács, Szikora György röviddel a júliusi bajnoki nyitányt megelőzően érkezett régi-új állomáshelyére, ahol immár hatodik alkalommal volt a kezében a karmesteri pálca. Rutinos szakemberről lévén szó, sejtette volna, hogy egy csőd szélén balanszírozó, elszegényedett, harmatgyenge játékosállománnyal rendelkező klubnál vállalt állást, hiszen épp érkezését megelőzően több jó képességű futballista távozott a klubtól. Straka Gábor, J. Ďurica, Kozák, Šim-ček, Goljan, Belán, Loj, Bednár, Privarčák, Revák, Štros, Lengyel eligazolt, illetve visszatért anyaegyesületéhez. Németh Jóska, Erős és Šanta huzamosabb ideje sérüléssel bajlódott. Az is nyilvánvaló volt, hogy helyettük nem érkeztek megfelelő szintű labdarúgók. Az élvonalbeli ligetfalui Artmediához nyáron két saját nevelésű DAC-játékos, Straka és Jano Ďurica került. Nyilván nem ingyen... Pontosabban az értük inkasszált összegből lehetett, kellett volna játékosokat igazolni. Közben Imrich Šanta, a volt klubelnök kórházba került, nem volt, tehát nem lehetett számon kérni rajta semmit. Szikora, más választása nem lévén, a DAC-hoz hívott hát néhány szabadlistán lévő, jó képességű játékost. Dunaszerdahelyen kezdett edzeni akkor Krupník, Otočka, Kamendy és Papranec is, ám végül mindegyikük odébbállt. Állítólag sokba kerültek volna... Azok meg nem, akik hónapokig a beteglistán voltak!? Az edző állítólag azt sem tudta elérni, hogy megkapja az illetékesektől a gondjaira bízott labdarúgók alapfizetését tartalmazó listát.

Perzsa vásár Dunaszerdahelyen

Ne feledjük, mindeközben azért került "erősítés", méghozzá egzotikus tájakról a csapathoz. A szenegáli Niang meg négy iráni futballista éppen ebből a kategóriából való. Az előbbi a nagymihályiaktól érkezett a klubhoz, s mindössze három meccsen játszott. Produkciójával aligha lopta be magát a szurkolói szívekbe. A másfél hónapja Dunaszerdahelyen tartózkodó perzsák, akik a még mindig csak szponzorjelöltként emlegetett bécsi arab üzletember közreműködése révén kerültek a DAC-hoz, hetekig csupán edzettek, bajnoki találkozón - játékengedély híján - csupán a 13. fordulóban Nyitrán lejátszott vesztes mérkőzésen kerültek először pályára. Faraji és Razzaghi a bacsfaiak elleni összecsapáson egyébként igazolta, hogy viszonylag jó képességű futballistákról van szó. Több is elkelne belőlük. Azt viszont már a DAC-törzsgárda tagjaitól tudjuk, megjelenésük rossz vért szült a kollektívában. Pozitív diszkriminációjukat (mobiltelefonokat kaptak, az önkormányzat nyaralójában vannak elszállásolva, csak a legjobb minőségű szerelésben gyakorolhatnak) a társak bizony zokon vették. Negatívumnak számított az is, hogy nem tudnak kommunikálni edzőikkel és játékostársaikkal. A "bennszülött" játékosok egyébként lerongyolódott, lyukas trikókban, zoknikban edzenek. Az öltözőt, a labdarúgók szállyáshelyét menetrendszerűen vizitelő betörők fosztogatják.

Ne szólj szám, nem fáj fejem?

Minden magára valamit is adó futballklubnál az a szokás, hogy a vezérkar tiszteletben tartja a játékosokkal és az edzőkkel kötött szerződést. Több játékos arról informált bennünket, hogy a DAC-nál ez korántsem így működik már régen. "Az idestova százéves, egykor szebb napokat látott klubnál, minden szempontból tragikomikus körülmények között agonizál a foci" - fogalmazott Szikora az Új Szó október 23-án megjelent számában az ominózus, a kirúgását magyarázó sajtóközleményre reagálva. Bátorságra vall, hogy Szikora a kezdettől fogva köntörfalazás nélkül rámutatott a legnagyobb problémákra, arra számítva, hogy a klubvezetés agóniáját, a DAC-ot működtető önkormányzati tulajdonú részvénytársaság vezetése és Pázmány Péter polgármester nem nézi tétlenül. Látszólag nem is nézte tétlenül. Lecserélték a DAC 1904 Rt. előző garnitúráját. A kirívó problémák, gondok ennek ellenére megmaradtak. Szikora menesztésénél pedig alighanem sokat nyomott a latban szókimondó természete is. Az érintettek ugyanis zokon vették a dunaszerdahelyi (v)iszonyok bírálatát.

Munkajogból elégtelen!

Szikora tehát előbb szóbeli felmondást kapott, melyben a munkafegyelem megsértésével indokolták elmozdítását. Nevezetesen azzal, hogy nem tartott a csapattal a rimaszombati bajnoki mérkőzésre. Ide kívánkozik, hogy abban az időszakban náthaláz gyötörte, amiről munkaadóját is értesítette és annak tudtával nem utazott el a gömöri találkozóra. Erről a napi sajtóban is tudomást szerezhettek olvasóink. A rimaszombati mérkőzés után kéthetes szünet következett a pontvadászatban, ezt követően bukott el újra hazai pályán a DAC. Csak a privigyeiek dunaszerdahelyi győzelme után mozdították el a helyéről Szikorát, ezért a rimaszombati távolmaradása megrendelésre kreált indoknak tűnik.
A folytatásban már az új vezérkar is rádöbbent, a Szlovák Labdarúgó-szövetségnél, gyermeteg módon, hiányosságok felsorakoztatása nélkül aligha tudja az edző menesztését igazolni. Ezért állítólag egy minden hájjal megkent tanácsadó segítségével kezdtek el vélt vagy valós hiányosságok után kutatni, hogy ellehetetlenítsék a kiebrudalt trénert. Példának okáért a nyári alapozás, edzőtáborozás tervét kérték számon Szikorától, holott a csapat felkészítését júniustól július közepéig Szaban Tibor irányította. Az edzőmérkőzések kiértékelését, a kudarcok analízisét is hiányolták. Mindennek tetejében számlájára írták, hogy október 20-án történt elmozdítása után nem vett részt egykori csapata október 25-ei nyitrai mérkőzésén, melyen már utódja, Dušan Liba vezette a csallóközieket csatába!? De vajon mit keresett a Zobor alatti összecsapáson a dunaszerdahelyiek kispadján, a meccs után edzőként nyilatkozó, a már előzőleg Szikorával együtt leváltott segédedző, Dušan Abrahám? Talán azért, mert ő beszél arabusul? Vagy egy első osztályú képesítéssel rendelkező strómanra volt szükség a jegyzőkönyv kitöltésekor? Abrahám visszakerülése, az utólagos számonkérések amatőrizmusra utalnak, jól illusztrálják, milyen viszonyok uralkodnak Dunaszerdahelyen.

Hol maradt a tisztelet?

A huzavonának, sajnos, komoly lélektani kihatásai is vannak. Szikora György, aki az elmúlt években, évtizedekben játékosként és szakvezetőként is részese volt a dunaszerdahelyi "futballcsodának", fájlalja, hogy az ominózus klubvezetői nyilatkozatban a klubvezetők személyét és szakmai tudását is kikezdték. Válaszul Szikora György az Új Szó október 23-i számában többek között a következőket írta: "Már hónapokkal ezelőtt figyelmeztettem a vezetőséget, hogy kellő erősítések nélkül a csapat aligha menekülhet meg a 2. ligában, illetve szégyenteljes szereplésre van ítélve. Mosoly volt a válasz, de a realitás inkább könnyeket igényel. Egy edző ugyanis nem azért kell egy 2. ligás csapathoz, hogy az ún. profikat (vagy inkább profi szerződéssel rendelkező ún. amatőröket) arra tanítsa, hogy hogyan kell lekezelni a labdát, illetve hogy a kapu arra van, hogy oda kell berúgni a labdát... Éppen ezért is kikérem magamnak a DAC ún. új vezérkarának azt a nyilatkozatát, amelyben személyemet és munkásságomat a DAC-nál amatőr, illetve nagyképű nyilatkozattal támadták meg a médiákhoz eljuttatott levelükben. Idézet: "Nem szeretnénk, ha Szikora György saját kudarcát a mostani vezetés nyakába varrná." Őszinteségért őszinteséget alapon hadd jegyezzem meg, hogy már akkor, amikor a mostani DAC-vezetők még a bilibe pisiltek, Szikora Gyuri a Maracanában rúgta a gólokat (ha az urak egyáltalán tudják, mi az a Maracana...). Tapsoltak neki világszerte, és eddig még mindenhol megkapta legalább az alapvető tiszteletet. Meggyőződésem, hogy edzői és szakmai hozzáértésemet a focihoz már számtalanszor bebizonyítottam sok helyen. Többek között Dunaszerdahelyen is! Leszögezem, hogy nem vagyok ellensége a kritikának, de az legyen konstruktív és olyan emberektől jöjjön, akik szakmailag rátermettek és valamit már letettek az asztalra."
Alighanem a sors iróniája, hogy Szikora György éppen ebben a városban kapta edzői ténykedése legnagyobb övön aluli ütését.
Ágh István (Csall
óköz, 2003.nov.4.)

 

3.11.2003

Amikor még a Bayern ellen játszott a DAC...

Szép volt, fiúk!

Dunaszerdahely. És akkor Szaban Tibor kapura fordult. Nem állítgatott, nem igazított a labdán, hanem kapásból ráküldte: bombagól a Bayern ellen a müncheni Olimpiai stadionban. A jelenetet látva zúgott a taps a dunaszerdahelyi Seven Pubban szombaton, ahová Bíró Tamás invitálta azokat, akik fel szerették volna eleveníteni a DAC aranykorát, azt az időszakot, amikor a sárga-kékek az UEFA Kupában egyenrangú ellenfelei voltak a Bayernnek is. „Azt a csapatot még olyan játékosok alkották, akik sírtak a vereségek után, akik megengedhetetlennek tartották, hogy hazai pályán kapjon ki a DAC, mert szégyellték volna magukat. Az még egy olyan csapat volt, amelyik számára fontos volt saját közönsége” – idézte vissza a tizenöt évvel ezelőtti gárdát Ján Hodúr. De voltak mások is az akkori csapatból, akiket Ágh István, az est műsorvezetője kérdezett a Bayern elleni emlékeikről: Petr Kašpar, Rudolf Pavlík, Dušan Liba és Szaban Tibor is. „Szívesen jöttem erre a találkozóra, s csak remélni tudom, hogy valaha lesznek még ilyen meccsek Dunaszerdahelyen” – árulta el Szaban. Jelzésértékű, hogy a jelenlegi futballisták közül egyetlen egy sem vett részt a rendezvényen. ĺgy nem hallhatták azt sem, ahogy a müncheni meccs végén a DAC-kórus rázendít: szép volt, fiúk! (jgj)  

(ÚJ SZÓ, 2003.November 3.)

 

23.10.2003

A dunaszerdahelyiek egykori vezetőedzője szerint a DAC helyzete tragikomikus

Minden magára valamit is adó és szolid alapokon működő sport- vagy futballegyesületnél az a szokás járja, hogy tiszteletben tartja a játékosokkal és az edzőkkel kötött szerződést, amely alapján időben és rendszeresen bizonyos havi juttatásban (fizetésben) részesíti őket, illetve megfelelő feltételeket teremt az egyesület és a csapat méltó szereplésére a bajnokságban. Szomorúan kell megjegyeznem, hogy mindez a friss tapasztalataim alapján a dunaszerdahelyi DAC-nál nagyon-nagyon messze van a realitástól, és szinte tragikomikus körülmények között vergődik a foci minden szempontból. A játékosok szégyenletes módon lerongyolódott, lyukas trikókban, zoknikban edzenek. A DAC jelentős pénzösszeggel tartozik a játékosoknak és az edzőknek egyaránt, nekem például kb. 100 ezer koronával. A játékosállomány minőségét viszont hadd ne elemezzem, mert úgyszólván csapnivaló a helyzet. Már hónapokkal ezelőtt figyelmeztettem a vezetőséget, hogy kellő erősítések nélkül a csapat aligha menekülhet meg a 2. ligában, illetve szégyenletes szereplésre van ítélve. Mosoly volt a válasz, de a realitás inkább könnyeket igényel. Egy edző ugyanis nem azért kell egy 2. ligás csapathoz, hogy az ún. profikat (vagy inkább profi szerződéssel rendelkező ún. amatőröket) arra tanítsa, hogy hogyan kell lekezelni a labdát, illetve hogy a kapu arra van, hogy oda kell berúgni a labdát...Éppen ezért is kikérem magamnak a DAC ún. új vezérkarának azt a nyilatkozatát, amelyben személyemet és munkásságomat a DAC-nál amatőr, illetve nagyképű nyilatkozattal támadták meg a médiákhoz eljuttatott levelükben. Idézet: „Nem szeretnénk, ha Szikora György saját kudarcát és eredménytelenségét a csapatnál a mosatni vezetés nyakába varrná.” Őszinteségért őszinteséget alapon hadd jegyezzem meg, hogy már akkor, amikor a mostani DAC-vezetők még a bilibe pisiltek, Szikora Gyuri a Maracanában rúgta a gólokat (ha az urak egyáltalán tudják, mi az a Maracana...). Tapsoltak neki világszerte, és eddig még mindenhol megkapta legalább az alapvető tiszteletet. Meggyőződésem, hogy edzői és szakmai hozzáértésemet a focihoz már számtalanszor bebizonyítottam sok helyen. Többek között Dunaszerdahelyen is! Leszögezem, hogy nem vagyok ellensége a kritikának, de az legyen konstruktív és olyan emberektől jöjjön, akik szakmailag rátermettek, és valamit már letettek az asztalra. SZIKORA GYÖRGY  

(Új Szó, 2003.október 23.)

 

21.10.2003

A dunaszerdahelyi klubvezetők megelégelték a II. ligás futballcsapat kudarcsorozatát

Szikora helyett Liba

„Az FK DAC 1904 Rt. vezérkara a II. ligás futballcsapat szégyenteljes teljesítménye feletti elégedetlenségét kifejezve azonnali hatállyal megvált Szikora György főedzőtől és Ábrahám Dušan segédedzőtől” – olvashatjuk a klubvezetés szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében. Ebből az is kiderült, hogy a játékoskeretben is nagyobb horderejű változásokra, tisztogatásokra kerül sor. Egyeseknek útilaput kötnek a talpára, másokat pedig a B csapatba irányítanak át. A tisztségviselők Szikora György teljesítményéről is elmarasztalóan nyilatkoznak. „A volt vezetőedző nyilatkozataira reagálva megjegyezzük, hogy a mérkőzést nem a labdaszedőknek kell megnyerniük és nem szeretnénk, ha saját kudarcát és eredménytelenségét a mostani DAC-vezetés nyakába varrná. Sajnos, a csapat játékosállományát még az előző vezetéstől örököltük és átigazolási időszak hiányában nem tudtunk erősíteni” – jelölték meg a szakításhoz vezető út legfontosabb ismérveit. A jelek szerint az illetékesek még nem adták fel a kilátástalannak tűnő harcot. „Teljes gőzzel azon dolgozunk, hogy a klub anyagi és technikai feltételei zökkenőmentesek legyenek és egy megerősített játékoskerettel kivívjuk a bentmaradást. Erre kötelez bennünket az is, hogy a DAC éppen 2004-ben ünnepli fennállásának 100. évfordulóját” – vázolták fel a jövőképet nyilatkozatukban a dunaszerdahelyi vezetők. Dušan Liba egyébként 1998 tavaszán, úgyszintén vészhelyzetben vette át az akkor még elsőligás DAC irányítását, ám tűzoltási kísérlete nem járt eredménnyel. Az idény végén a csallóköziek kényszerű búcsút vettek a szlovák élvonaltól. Helyénvalónak tűnik a kérdés, mire lesz képes második nekifutásra? Szikora Györgyöt alaposan meglepte a vezérkar döntése. „Csütörtökön két órán át tárgyaltam Antal Barnabás klubelnökkel, s azzal váltunk el, hogy az őszi idény végéig én irányítom a gárdát. Tegnap délelőtt felhívott az egyesület első embere, s közölte, nem kell edzésre mennem, mert leváltottak. Nem tagadom, korábban többször megfordult a fejemben, hogy lemondok, ám mindig maradásra bírtak. Pedig voltak komoly ajánlataim... Már a bajnoki nyitány előtt figyelmeztettem a vezetőket, hogy gyenge képességű kerettel rendelkezünk, s komoly gondjaink lesznek. Egyébként éppen tegnap kellett volna megkapnom a tartozást, hiszen eddig csak kéthavi alapbérem kétharmadát fizették ki. Azonban pénz helyett szóbeli felmondást kaptam” – mondta nem kis felháborodással lapunknak Szikora György.           

(ái, sz. z., ÚJ SZÓ 2003.okt.21.)  

 

21.10.2003

Szikora v DAC skončil

DUNAJSKÁ STREDA – Juraj Szikora už nie je trénerom futbalistov druholigovej Dunajskej Stredy. Po sobotňajšej prehre v 12. kole s Prievidzou 0:2 (už siedmej v súaži) a slabom výkone DAC, po ktorej patrí Dunajskostredčanom v tabužke predposledné 15. miesto, sa ho vedenie klubu rozhodlo odvola. S ním musel skonči aj jeho asistent Dušan Abraham. Vedením prípravy mužstva klub dočasne poveril bývalého hráča DAC Dušana Libu a doterajšieho druhého asistenta Rostislava Prokopa. 

(tasr)

 

20.10.2003 16:46:04 

V Dun. Strede namiesto Szikoru Liba

Vedenie slovenského druholigového futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda sa po nepresvedčivých výkonoch a výsledkoch tímu rozlúčilo s doterajšou trénerskou dvojicou Juraj Szikora - Dušan Abraham.K ich predčasnému odchodu (obaja mali zmluvu do konca roka) z lavičky prispela aj sobotňajšia domáca prehra v 12. kole s Prievidzou (0:2), po ktorej patrí mužstvu zo Žitného ostrova v tabužke predposledná 15. priečka s 9 bodmi.Pondelkový tréning DAC už viedol Dušan Liba spolu s Rostislavom Prokopom, inak členom realizačného tímu piatoligového B-tímu Dunajskej Stredy. ,,Najvyšší predstavitelia klubu na čele s prezidentom Barnabásom Antalom ma poverili vedením mužstva do konca sezóny 2003/2004. Naša dohoda je zatiaž ústna, papierovo by sme mali túto záležitos dotiahnu v najbližších dňoch. O mojom asistentovi tiež nie je ešte definitívne rozhodnuté. Ciežom a prioritou dunajskostredského klubu však zostáva záchrana v súaži, čo nebude v aktuálnej situácii vôbec jednoduché," povedal nový lodivod DAC Dušan Liba, ktorý okrem pôsobenia v Nitre obliekal počas svojej aktívnej kariéry aj dres Dunajskej Stredy.

(Pravda, 21.10.2003)  

 

15.10.2003

Perzsa vásár Dunaszerdahelyen 

Az Európa-bajnoki selejtező miatt elrendelt szünetben elsősorban az edzők kerültek a figyelem fókuszába a II. ligás csallóközi csapatoknál. Mint az köztudott, Bacsfán menesztették Róbert Paldant, a megüresedett posztra bőven akadt kiszemelt és önjelölt egyaránt.

Az ismertebbek közül Jozef Valovič, Dušan Liba és Milan Lešický neve is szóba került az újoncnál. A bacsfai vezérkar ugyancsak tárgyalt a DAC jelenlegi vezetőedzőjével, Szikora Györggyel is. Megállapodásra, legalábbis egyelőre, nem jutottak az érdekelt felek. A sárga-kékek mestere ráadásul jelenleg hat mérkőzésre szóló eltiltását tölti, ami nagyban megnehezíthette volna bacsfai szerep-vállalását. Végül is a bacsfaiak úgy döntöttek, hogy az idény végéig Paldan korábbi asszisztense, źubomír Lauko ül a kispadon. Nem kizárt, hogy Szikora György januártól veszi majd át Szíjjártóék irányítását. A kiesőjelöltek zónájában lehorgonyzott dunaszerdahelyiek szakvezetői azon munkálkodtak, hogy az egykor szebb napokat megélt DAC a hajrában javítson rendkívül kedvezőtlen őszi mérlegén. A játékoskeret serényen gyakorolt, edzőmérkőzést is játszott. Bognár Petiék pénteken délben a mezőny jelenlegi listavezetőjét, a Podbrezovát fogadták. Ezen a meccsen mutatkoztak be DAC-mezben a harmadik hete Csallóközben tartózkodó iráni légiósok is. Éppen egyikőjük, Dzsavid juttatta vezetéshez a vendéglátókat az első félidőben. A vasgyáriak azonban Lešák révén kiegyenlítettek, fordulás után Krochta növelte előnyüket. Az 1:3-as végeredményt Voroňák állította be. Az új dunaszerdahelyi klubvezetés azon dolgozik, hogy a perzsa kvartett mielőbb vízumhoz, játékengedélyhez jusson. Ha így lesz, akkor az irániak akár már szombaton játékba avatkozhatnak a privigyeiek elleni összecsapáson. 

(ágh, Csallóköz, 2003.10.15.)

 

11.10.2003 16:49

Novým šéfom DAC Barnabás Antal, Šanta nie je v predstavenstve

DUNAJSKÁ STREDA 11. septembra (SITA) - Za prítomnosti členov mestského zastupitežstva sa v Dunajskej Strede vo štvrtok uskutočnilo mimoriadne rokovanie druholigového futbalového klubu DAC 1904, a. s., ktorého jediným akcionárom je mesto. Akcionári takmer jednohlasne rozhodli o odvolaní súčasného predstavenstva a dozornej rady klubu a zároveň zvolili nové orgány spoločnosti. Dlhoročný prezident DAC Imrich Šanta už nefiguruje v predstavenstve. Vo funkcii ho nahradil odchovanec dunajskostredského futbalu, 32-ročný Barnabás Antal. Naposledy hral v Rakúsku a dobre pozná problémy dunajskostredského futbalu. Nový šéf DAC by mal vies rokovania so zahraničným sponzorom, ktorý by finančne podporil dunajskostredských futbalistov. Ak rokovania nebudú úspešné, podža primátora mesta Pétera Pázmánya bude zrejme DAC pokračova na amatérskej báze a zameria sa len na výchovu talentov.

Dunajskej Strede patrí po 7. kole posledná 16. priečka v II. lige so ziskom 2 bodov za dve remízy.

 

10.10.2003

Ma végre pályára lépnek a DAC iráni légiósjelöltjei

Játékengedélyre várnak

Dunaszerdahely. A kiesőjelöltek zónájában lehorgonyzott DAC együttesének szakvezetése az Európa-bajnoki selejtező miatt elrendelt szünetben azon munkálkodik, hogy a sárga-kékek az őszi idény hajrájában javítsanak kedvezőtlen mérlegükön. A gyakorlások mellett edzőmeccsre is sor kerül: Bognár Péterék ma délelőtt 11.30 órakor a II. labdarúgóliga jelenlegi listavezetőjét, a Podbrezovát fogadják. A vendéglátók csapatában ezúttal már pályára lépnek a harmadik hete Csallóközben készülő iráni légiósok is. A dunaszerdahelyi vezetőség reményei szerint a közeli napokban megkapják a szlovák vízumot, s játékengedélyük is megérkezik hozzánk. Ha így lesz, akkor perzsa kvartett már a pontvadászat jövő héten esedékes folytatásában hasznára lehet a dunaszerdahelyieknek. 

(ái, ÚJ SZÓ 2003.október 10.)

 

1.10.2003

Lehet, hogy már Rimaszombatban pályára lépnek

Négy iráni a DAC-ban!

Dunaszerdahely. Négy iráni játékost tesztel a II. ligás DAC futballcsapata. Jelenlétüket nagy titkolódzás övezi, még a nevüket sem árulták el az illetékesek. Állítólag egy válogatott csatár, két, az olimpiai együttesben szereplő középpályás és egy támadó érkezett próbajátékra.

Az edzéseken biztatóan mutatkoznak a 21-22 éves ázsiaiak, s az is elképzelhető, hogy valamelyikük (lehet, hogy többen is) pályára lép a szombati, rimaszombati bajnoki mérkőzésen. Továbbra sincs új főtámogatója klubnak, még tárgyalnak a vezetők az osztrák-iráni vállalat képviselőivel. Értesüléseink szerint a külföldi befektető hivatalosan csak januártól szponzorálja majd a jóval szebb napokat látott egyesületet. (sz. z.) 

(ÚJ SZÓ 2003.október 1.)

  

12.9.2003

Sánta Imrétől Antal Barnabás kezébe került a váltóbot

Új vezetés a DAC-ban

Tovább ť

 

10.9.2003

Elmeszelték Szikorát 

Az elmúlt héten csupán a Szlovák-kupában jutottak szóhoz a II. ligában játszó csapatok. Az elmúlt negyedszázad legkritikusabb időszakát élő DAC-ot otthonában okították a nagyszombatiak, akik hatszor találtak a vendéglátók kapujába. A gyengélkedő dunaszerdahelyiek tudásából még a becsületgólra sem futotta. Mi több, a csallóköziek büntetőt hibáztak. A sárga-kékek gólképtelensége sorozatban immár 486 perce tart.

A sereghajtó dunaszerdahelyiek homonnai veresége Gabriel Majoroš kiállításán kívül még vezéráldozatot is követelt. "A 83. percben egy ívelt beadást kapusunk, Čajka gond nélkül elcsípett, majd kirúgással indította Bognárt. Javában folytat-ódott a játék, amikor a partjelző a kezdőkör felé rohant. Beintésére a játékvezető sípjába fújt, gólt ítélt. Pedig a labda 30 cm-re lehetett a gólvonaltól. Ezután odaszóltam a negyedik bírónak, hogy ezt a disznóságot már képtelen vagyok elviselni, s önként távozom a kispadról. Erre ő azt mondta, ki vagyok állítva. Piros lap nélkül, méghozzá úgy, hogy ezt a jelenetet a vezetőbíró nem regisztrálta. Később, amikor még viszsza akartam térni a kispadra, a főrendező vállon ütött. A jegyzőkönyvben viszont az áll, hogy én bántalmaztam a sportvezetőt" - nyilatkozta a történteket kommentálva a dunaszerdahelyiek vezetőedzője, aki a szerdai kupatalálkozót a lelátóról nézte végig.
A Szlovák Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a rendelkezésére álló dokumentumok alapján példát statuált, hat mérkőzésre tiltotta el Szikorát. Az illetékesek szerint a DAC vezetőedzője a homonnai bajnokin rendkívül sport-szerűtlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben, majd rátámadt a főrendezőre. Az említett párharcon kiállított G. Majoroš pedig négy találkozón nem léphet pályára. "Hihetetlen, milyen szigorú büntetést kaptam. Én csupán azt mondtam a tartalékbírónak, hogy nem nézem tovább ezt a disznóságot. Amikor pedig vissza akartam menni a kispadra, a főrendező vállon ütött. Én hozzá sem nyúltam. Megjegy-zem, nem voltunk egy súlycsoportban. A homonnai szervező ugyanis legalább 130 kilós volt" - kesergett a dunaszerda-helyiek szakvezetője a szigorú, szerinte igazságtalan ítéletre reagálva. Információink szerint ezen a héten nagy horderejű változásokra kerül sor Dunaszerdahelyen. Šanta Imre DAC-klubelnök napjai ebben a tisztségben meg vannak számlálva. A város vezetése úgy véli, a teljes egészében önkormányzati tulajdonú 1.FC DAC 1904 Rt. igazgatótanácsa, illetve fel-ügyelőbizottsága nem az elvárásoknak megfelelően végzi a munkáját. Ezért csütörtö-kre közgyűlést hívott össze, melyen az önkormányzat képviselője inditványozni fogja a jelenlegi elnökség és felügyelőbizottság visszahívását. Egyúttal javaslatot terjeszt elő a személycserékre. Amennyiben a szeptember 13-i tárgyalásokon nem sikerülne megegyezni a szponzorral, akkor a továbbiakban a második ligás DAC amatőr csapatként működne tovább. Színeiben csupán dunaszerdahelyi és környékbeli futballisták játszhatnának. Ez pedig egyenlő lenne a biztos pozícióvesztéssel is.
(Ágh István, Csallóköz, 2003.09.10.)

 

4.9.2003 20:47

DK SFZ - Tréner DAC Szikora s dištancom na 6 zápasov

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala na svojom pravidelnom štvrtkovom zasadnutí v Bratislave trénera druholigového tímu DAC 1904 Dunajská Streda Juraja Szikoru zákazom vies mužstvo z lavičky na šes stretnutí od 31. 8. 2003. "Dôvodom šeszápasového dištancu je hrubé nešportové správanie sa pána Szikoru voči rozhodcom a napadnutie hlavného usporiadateža v dueli 7. kola II. ligy Humenné - Dunajská Streda," vysvetlil pre agentúru SITA rozhodnutie DK SFZ jej predseda Štefan Kridla. Z druholigistov, ktorí videli cez víkend červené karty, si za HNS voči rozhodcom nezahrá Gabriel Majoroš (Dun. Streda) štyri zápasy od 31. 8. 2003. 

 

4.9.2003

Sánta Imre még klubelnök Dunaszerdahelyen

DAC: szponzorvárás

Dunaszerdahely. Személycserék várhatók a II. labdarúgóliga utolsó helyén tanyázó DAC csapatánál. A sajtóhírekkel ellentétben azonban még mindig Sánta Imre a klubelnök, de napjai ebben a tisztségben alighanem meg vannak számlálva, sőt, más személycserék is várhatók a jövő héten a teljes egészében városi tulajdonú DAC 1904 részvénytársaság igazgatótanácsának és felügyelőbizottságának összetételéb-en. A város vezetése úgy véli, hogy a DAC futballcsapatát működtető részvénytársaság igazgatótanácsa nem az elvárásoknak megfelelően végzi a munkáját, ezért a jövő csütörtökre közgyűlést hív össze. Ezen a város képviselője indítványozni fogja a jelenlegi elnökség és felügyelő bizottság visszahívását és egyúttal javaslatot tesz az új összetételű két testületre. Pázmány Péter polgármester tájékoztatása szerint két nappal később, jövő szombaton a DAC mérkőzését megtekinti az a közelebbről meg nem nevezett külföldi szponzorjelölt, aki a továbbiakban a klub támogatója lenne. Vele már a DAC új vezetősége ül tárgyalóasztalhoz. Dunaszerdahely polgármestere szerint a stadionnak továbbra is városi tulajdonban kell maradnia. A befektető számára vonzó lehet, hogy a DAC-nak nincsenek tartozásai, mindössze a focisták nem kapták meg egyhavi bérüket.                                         Ha a szeptember 13-i tárgyalásokon nem sikerül megegyezni a szponzorral, akkor a második ligás DAC amatőr csapatként működne tovább, s az együttesben dunaszerdahelyi és környékbeli futballisták jutnának szóhoz. (pve) 

(Uj Szó 2003.09.04.) 

 

august 2003

Mi újság a DAC labdarúgó csapatánál?

A helyzet komoly, de nem reménytelen

A szokásos módon kezdődött a DAC labdarúgó csapatának szereplése az őszi idényben. Ismét edző és klubelnök nélkül. Šanta Imre klubelnököt a kórház intenzív osztályán kezelték, Milan Albrecht edző pedig a rövid bajnoki szünetben Licsérdre távozott. A kormányosi teendőket Szaban Tibor pályaedző vette át. Vele beszélgettem az alsókubínyi edzőtábor előtt, de azt mondta, hogy várjuk meg inkább az edzőtábor végét, mert pillanatnyilag azt sem tudja, kire számíthat. Valóban nagy mozgás volt a játékoskeretben. Straka Gábor már akkor a ligetfalusi Artmediához igazolt. Néhányan hazai és külföldi próbajátékon voltak. Közvetlenül az első forduló előtt ugyancsak az Artmediához igazolt a védő Ján Ďurica. Már ez is nagy érvágás volt a csapaton, de a java még csak ezután következett. Három nappal a bajnoki nyitány előtt az edzői poszton is váltásra került sor. Szabant menesztették, és ha jól számolom, már hetedik alkalommal Szikora György vette át a csapat irányítását. Segítőtársai a pályedzői poszton sem ismeretlenek. Dušan Ábrahám már szintén edzette az együttest, és másik segítője Rostislav Prokop, aki a DAC legszebb éveiben szerepelt a csapatban. És ezzel még mindig nincs vége a változásoknak. Egy nappal a mérkőzés előtt Trencsénbe igazolt az együttes egyetlen gólképes csatára, Miroslav Kozák. Szikora edzőnek főhetett a feje, hogy kit küldjön pályára. Amikor megpróbáltam nyilatkozatra bírni, határozottan kitért előle. Azt mondta: nyugodtan írd meg, hogy nem vagyok hajlandó nyilatkozni. Következett az idénynyitó, amelyen kiábrándító játékkal egy vérszegény döntetlent játszottunk az újonc Vágsellye csapatával. Pedig az ellenfél megérett egy takaros zakóra. Ezek után Szikora edző azért annyit elmondott, hogy a helyzet komoly. A csapat tudásából ennyire futja. Néhány játékosnak még az ötödik ligában sem lenne keresnivalója. De nemcsak a tudás hiányzik, a hozzáállással is baj van. Ennek ellenére a második fordulóban Kassán jó tartotta magát a csapat. Kétszer is vezetett, de aztán kiengedte a kezéből a szinte biztos győzelmet. Bebizonyosodott, hogy néhány fiatal játékosból hiányzik a tapasztalat. Ha a pályán komolyra fordul a helyzet, megremeg a térdük És még mindig nincs vége a drámai kifejletnek Következett a harmadik forduló, amelyen hazai pályán fogadtuk a listavezető Podbrezovát, tele tapasztalt, az első ligát is megjárt játékosokkal.


Mindenki elkönyvelte, hogy laposra ver minket. Különösen azután, hogy két nappal a találkozó előtt távozott a kapus Belán és a védelem oszlopa, Loj. Odáig fajult a helyzet, hogy a kispadon a cserejátékosok közé felkerült a harminchét éves pályaedző, Rostislav Prokop is. A hirtelen összetákolt csikócsapat azonban meglepően jó játékkal rukkolt ki. A csapatkapitánnyá előlépett Bognár, aki kezd formába lendülni már az 5. percben parádés gólt lőtt. Az ellenfél az első félidő lefújása előtt nyilvánvaló leshelyzetből egyenlített. Fordulás után ismét Bognár volt eredményes. Sajnos, elég volt egy védelmi hiba, és a mérkőzés döntetlenre végződött.
Szikora edző a mérkőzés után azt mondta, hogy az egyik szeme sír, a másik meg nevet. Merthogy a csapat valóban jól játszott, rengeteg formás támadást vezetett. Különösen Buka Pali volt elemében, akinek a gyorsaságával nemigen tudtak mit kezdeni a vendégek, de a végjátékban elbizonytalanodnak a fiúk. Ez is a tapasztalatlanságra utal. Közben azért történik egy s más a klub házatáján. Már a következő fordulóra visszajön a kőkemény védő Olejník, aki Podbrezován csak a kispadot koptatja. Jaroslav Čajka kapus mellett - a Podbrezová ellen volt néhány bravúros megmozdulása, ott tartaléknak Póda Feri. Sőt a hosszú-hosszú ideje lábadozó Šanta kapus is egészséges, a hétközi Nagymegyer elleni edzőmeccsen egy félidőt védett, és úgy látszik, hogy nem kopott meg a tudása. A játékmester Németh Jokó elkezdte az erősítést és az őszi idény második felében valószínűleg csatasorba állhat. Előkerült és bevethető az elveszettnek hitt többszörös ifiválogatott Tonkó László is. A legközelebbi napokban további erősítések érkeznek. Csóka Zoltán klubtitkár szerint minden a pénz függvénye. S bár három mérkőzésen feleslegesen elveszítettünk hét pontot, de az utóbbi teljesítmény már sejteti, hogy fordulhat a kocka. A helyzet tehát komoly, de nem reménytelen.  

(Palágyi Lajos, Dunaszerdahelyi hírnök, 2003.augusztus.)

 

15.7.2003

Hármas fogat két újonccal

E hét végén rajtol el a II. labdarúgóliga pontvadászata, melyben térségünket immár három együttes, a DAC, a Vágsellye és a Bacsfa képviseli majd. A csallóközi sárga-kékek már huzamosabb ideje a mezőny jobbik felében foglalnak helyet. A Vág-partiak ugyan a III. liga nyugati csoportjának bajnokaként kerültek a honi labdarúgás második vonalába, ám ők már több ízben is játszottak ebben a bajnokságban. Csupán a Somorja melletti kis település, Bacsfa képviselői számítanak igazából újoncnak. A bacsfaiak a Dubová visszalépése után kiírt osztályozó győzteseként jutottak a felsőbb osztályba.

Dunaszerdahelyen bizony a megszokottnál is több a kérdőjel. Ráadásul érezhetően meggyengült a játékoskeret. A DAC saját nevelésű fiatal tehetségeit, Ján Ďuricát és Straka Gábort a ligetfalui Artmedia szerezte meg. Sikertelen magyarországi próbajátéka után ismét a Szaban-legénységgel gyakorol Belán Norbert, illetve Marcel Loj, akik tavasszal az együttes meghatározó egyéniségei voltak. Szerencsére maradt a gólzsák Miroslav Kozák is. Guza és Lengyel továbbra is sárga-kékeknél marad. Féléves negyedi vendégjátéka után ismét a DAC-cal készül Gašparík és Nagy Jóska. A vezetőség most azon dolgozik, hogy az élvonalbeli csapatok (Zsolna, Púchov, Petržalka) keretéből kiszorult futballisták némelyikét vendégjátékra leigazolja. A ligetiek közül állítólag Ščasný és Gajarský jöhetne számításba. A DAC az elmúlt héten két előkészületi találkozót játszott, mindkettőt elvesztette (DAC-Inter 0:5,DAC-Topožčany 1:4). Nem csoda, hogy Szaban Tibor homlokán az idénynyitó előtt bizony megszaporodtak a ráncok. - Bosszantanak a kudarcok. Sajnos, a meggyengült keretben képtelen vagyok versenyhelyzetet teremteni. Cserékkel felébreszteni azokat, akik úgy érzik, nekik bérelt helyük van a kezdőcsapatban. Ha nem tudjuk pótolni a távozók után kialakult űrt, akkor bizony nehéz lesz eredményesen helytállni a pontvadászatban. Egyébként szeretnénk szombaton győzelemmel rajtolni - nyilatkozta a Csallóköznek a dunaszerdahelyiek trénere, akinek munkáját Rostislav Prokop segíti. Ahogy megtudtuk, hétfőn még sem a szakvezetők, sem a játékosok nem rendelkeztek érvényes szerződéssel... A régióbeli csapatok párosítása a szombati nyitófordulóban: DAC-Vágsellye, Humenné-Bacsfa.
(Ágh István, Csallóköz, 2003.7.15.)

 

8.7.2003

A 2.liga kisorsolása

Eredményesen vívta meg az elmúlt héten a csallóközi Bacsfa a mezőny utolsó, még "kiadó" helyéért rendezett selejtezőt (Rača-Bacsfa 0:3, Bacsfa-Kysucký Lieskovec 1:0), s az új bajnoki évben a DAC és a Vágsellye mellett régiónk harmadik képviselője lesz az országos II. labdarúgóligában, melynek őszi menetrendje a következő:

1. FORDULÓ - július 19., szombat, 18.00: Podbrezová-Žiar nad Hronom, Ličartovce-1. FC Košice, DAC-Vágsellye, Vranov-Prešov, Humenné-Bacsfa, Senica-Nitra, Koba Senec-Prievidza. Júl. 20., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-Rimaszombat.
2. FORDULÓ - július 26., szombat, 18.00: Žiar n/Hr.-Rimaszombat,Prievidza-Rapid Bratislava, Nitra-Senec, Bacsfa-Senica, Prešov-Humenné, Vágsellye-Vranov, 1. FC Košice -DAC, Podbrezová-Ličartovce.
3. FORDULÓ - augusztus 2., szombat, 17.00: Ličartovce -Žiar n/Hr., DAC-Podbrezová, Vranov-1. FC Koši-ce, Humenné-Vágsellye, Senica-Prešov, Senec-Bacsfa, Rimaszombat-Prievidza. Aug. 3., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-Nitra.
4. FORDULÓ - augusztus 9., szombat, 17.00: Žiar n/Hr.-Prievidza, Nitra-Rimaszombat, Bacsfa-Rapid Bratislava, Prešov-Senec, Vágsellye-Senica, 1. FC Košice-Humenné, Podbrezová-Vranov, Ličartovce-DAC.
5. FORDULÓ - augusztus 16., szombat, 17.00: DAC-Žiar n/ Hr., Vranov-Ličartovce, Humenné-Podbrezová, Senica-1. FC Košice, Senec-Vágsellye, Rimaszombat-Bacsfa, Prievidza-Nitra. Aug. 17., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-Prešov.
6. FORDULÓ - augusztus 23., szombat, 17.00: Žiar n/Hr.-Nitra, Bacsfa-Prievidza, Prešov-Rimszombat, Vágsellye-Rapid Bratislava, 1. FC Košice-Senec, Podbrezová-Senica, Ličartovce-Humenné, DAC-Vranov.
7. FORDULÓ - augusztus 30., szombat, 17.00: Vranov-Žiar n/ Hr., Humenné-DAC, Senica-Ličartovce, Senec-Podbrezová, Rimaszombat-Vágsellye, Prievidza-Prešov, Nitra-Bacsfa. Aug. 31., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-1. FC Košice.
8. FORDULÓ - szeptember 13., szombat, 16.00: Bacsfa-Žiar n/ Hr., Prešov-Nitra, Vágsellye-Prievidza, 1. FC Košice-Rimaszombat, Podbrezová-Rapid Bratislava, Ličartovce-Senec, DAC-Senica, Vranov-Humenné.
9. FORDULÓ - szeptember 20., szombat, 16.00: Humenné-Žiar n/Hr., Senica-Vranov, Senec-DAC, Rimaszombat-Podbrezová, Prievidza-1. FC Košice, Nitra-Vágsellye, Bacsfa- Prešov. Szept. 21., vasárnap, 10.30 Rapid Bratislava-Ličartovce.
10. FORDULÓ - szeptember 27., 15.00: Žiar n/Hr.-Prešov, Vágsellye-Bacsfa, 1. FC Košice-Nitra, Podbrezová-Prievidza, Ličartovce-Rimaszombat, DAC-Rapid Bratislava, Vranov-Senec, Humenné-Senica.
11. FORDULÓ - október 4., szombat, 15.00: Senica-Žiar n/Hr., Senec-Humenné, Rimaszombat-DAC, Prievidza-Ličartovce, Nitra-Podbrezová, Bacsfa-1. FC Košice, Prešov-Vágsellye. Okt. 6., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-Vranov.
12. FORDULÓ - október 18., 14.00: Žiar n/Hr.-Vágsellye, 1. FC Košice- Prešov, Podbrezová-Bacsfa, Ličartovce-Nitra, DAC-Prievidza, Vranov-Rimaszombat, Humenné-Rapid Bratislava, Senica-Senec.
13. FORDULÓ - október 25., szombat, 14.00: Senec-Žiar n/Hr., Rimaszombat-Humenné, Prievidza-Vranov, Nitra-DAC, Bacsfa-Ličartovce, Prešov-Podbrezová, Vágsellye-1. FC Košice. Okt. 26., vasárnap, 10.30: Rapid Bratislava-Senica.
14. FORDULÓ - november 1., szombat, 13.30: Žiar n/Hr.-1. FC Košice, Podbrezová-Vágsellye, Ličartovce- Prešov, DAC-Bacsfa, Vranov-Nitra, Humenné-Prievidza, Senica-Rimaszombat, Senec-Rapid Bratislava.
15. FORDULÓ - november 8., szombat, 13.30: Rimaszombat-Senec, Prievidza-Senica, Nitra-Humenné, Bacsfa-Vranov, Prešov-DAC, Vágsellye-Ličartovce, 1. FC Košice-Podbrezová. Vasárnap, nov. 9., 10.30 Rapid Bratislava-Žiar n/Hr.

(Csallóköz, 2003.július.8.)